Skocz do zawartości

Moje perełki Wszechświata


Paweł Baran

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy później...

Plejady M45 Foto Aparat SONY Cyber-shot. ISO 800. 2017-12-25

 

Księżyc 2017-12-25. Foto Aparat SONY Cyber-shot. ISO 100.

 

Gwiazda Wega: Gwiazdozbiór Lutnia 2017-12-25. Foto Aparat SONY Cyber-shot. ISO 400.

 

Gwiazda Wega była gwiazdką wigilijną niestety chmury zasłoniły niebo w tym czasie, kiedy zeszła a my zaczynaliśmy wigilię dzieląc się białym opłatkiem najbliższymi nam osobami.

 

O już dawno nic tu daj nie dodałem, chociaż jakieś zdjęcia tam robiłem, mało mamy nocy pogodnych, nie wiem czy to wina miłośników zimy, co non stop krakają, bo śniegu brak, mniejsza z tym czyja to wina, dodaję trzy zdjęcia ostatniej miarę pogodnej nocki, kiedy zobaczyłem pogodne niebo gwiazdeczki Księżyc tak dumnie zaglądający do okien mieszkań nie dało mi musiałem wyjść na obserwację nieba, nie ważne, że w tym czasie w TV leciał film Kewin Sam w Nowym Jorku, a na placu koło domu był Paweł sam z teleskopem koło domu, no cóż oby więcej takich pogodnych nocy, bo będzie się działo.:)

DSC01583.JPG

DSC01558.JPG

DSC01555.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Super Blue Blood Moon: Taki Księżyc zdarza się na 150 lat. Foto Aparat SONY Cyber-shot 6x zoom. 20.1 Mega Pixels ISO Automatycznie, samowyzwalacz 2x. SKY-Watecher D=80 F=400mm. Telescope. Filtr Okular.SOLIGOR PE-15mm Fully-Coated. PTMA Warszawa/ Przysietnica/Podkarpacie. P.B. 2018-01-31:)

Super Blue Blood Moon.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zakrycie i odkrycie gwiazdy Aldebaran Gwiazdozbiór Byk. Księżyc pierwszej kwadrze. Foto Aparat Sony 20.1 Mega Pixels. Teleskop Celestron 114/1000.

Niestety nie udało mi się zobaczyć początku zakrycia, które rozpoczęło się od godziny 18:15 a zakończyło 19:09, chmury zasłoniły niebo w sumie cały dzień przed wyjściem gwiazdy za tarczy Księżyca wypogodziło się na tyle by zrobić zdjęcia, raz, że nie było czystego nieba, drugi mróz narastał, potem już, czym bliżej godziny było 21:00 niebo zasłoniły dalej chmury, ale cieszę się, że chociaż udało mi zobaczyć odkrycie gwiazdy.:)

Zakrycie gwiazdy Aldebaran.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Informacja dla Miłośników Astronomii.

Słońce 2020-01-26. Refraktor OTA Sky-Watcher SK804A. ISO 100. Czas naświetlania automatyczny. Foto. Aparat SONY 20.1. Plama numer 14.

 

Jeśli ktoś ma pogodne niebo zapraszam do obserwacji plam, bo ja mam, ale są chmury też zakrywają tarczę Słońca cirrusy niebo nie jest całkiem czyste.:)

2020-01-26.JPG

DSC04223.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

2021-03-07 Byłem zrobić aparatem Aparaty Samsung Smart Camera NX 300, zdjęcia zimowych gwiazdozbiorów, postawiłem aparat niechcący włączyłem spust i przyglądałem się niebu zimowego oczami, kiedy wróciłem do domu na następny dzień przeglądałem zdjęcia i co widzę na zdjęciu SAM_8050 zarejestrował się meteor, kurcze blade jak chcę zrobić zdjęcie meteoroidom to żaden się nie złapie, a jak postawię i niechcący wtedy są takie skutki, nie wiedziałem czy się śmiać czy skakać z radości, bo jak wiadomo nie zawsze jest mi dane zrobić zdjęcie Meteoroidu przecinające nocne niebo, a zresztą sami zobaczcie, Meteoroid jest po lewej stronie zdjęcia.

SAM_8050.JPG

Edytowane przez Paweł Baran
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj 2021-03-31 wydarzyło się nie zwykłe zjawisko na niebie niespotykane nikt o nim nie wspomniał, bo nie mieli pojęcia, zjawisko to nie wiem jak wytłumaczyć było widoczne tylko na Podkarpaciu część tarczy Księżyca wyglądała jak by się ćmił, dodam, że nie przypadło żadne takie zjawisko na 31 marca żaden program astronomiczny nie pokazuje tego typu zaćmień, co to mogło być, zdjęcie prawdziwe z 2021-03-31 Godzina 19:26 zdjęcie o numerze DSC4153.

DSC04153.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2021-03-31 Nie było żadnego zaćmienia Księżyca to, co na zdjęciu faktycznie wygląda jak zaćmienie Księżyca. Lecz jest to chmura, która czubkiem zasłoniła częściowo Księżyc, udało mi się zrobić tego typu zdjęcie podoba mi się, więc dodałem akurat na 1 Kwietnia na Prima Aprilis.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)