Skocz do zawartości

Miejscówka na podkarpaciu dla północnika.


piotrkusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym liznąć nieco nieba południowego. Dla mnie to kilka stopni wyżej i możliwość zobaczenia tego co u mnie dotyka horyzontu.

Czy możecie mi polecić jakąś fajną miejscówkę, najlepiej jakieś gospodarstwo agroturystyczne, gdzie mógłbym spędzić 2-3 dni na początku sierpnia lub września?

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, a sprecyzuj bliżej region - znam kilku chłopaków na południu - łącznie z amatorskim obserwatorium w Brennej  ??? :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sprecyzuj, o które południe Ci chodzi, bo jeśli skusisz się na świętokrzyskie, mam do zaoferowania fantastyczne Baran Observatory - obserwatorium astronomiczne, w którym działamy jako tworzące się kieleckie PTMA. Jest tam możliwość noclegu i skorzystania z naszego zaplecza sprzętowego oraz intelektualnego ;)  Nasz kompleks znajduje się 30 km na północ od Kielc, ale to mimo wszystko południe Polski  ;)

Przywitalibyśmy Cię z otwartymi ramionami  8)

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przyjechał do Barana, to byłoby nam bardzo miło :) nawet postarałbym się przyjechać :]  jeśli natomiast chodzi Ci stricte o takie "mocne" południe, to proponuje zamieszkać w jakiś domku na południowym wschodzie Soliny i cieszyć oko niebem w Parku Ciemnego Nieba. Byłem w tych rejonach rok temu na jesieni, i mimo, że podziwiałem niebo gołymi oczyma spod domku...takiego nieba chyba nie widziałem. Jeśli znalazłbyś domek w sercu tego parku, byłoby jeszcze lepiej, ale znacznie łatwiej będzie przy Solinie :)

EDIT: Proponuję tu http://www.gwiezdnebieszczady.pl/

EDIT 2:

Jak widzisz od Soliny do środka tego parku masz w linii prostej ok. 20km

mapa_parku.jpg

Przyznam, że sam myślę żeby namówić tatę i jechać w te rejony pod koniec wakacji :) Ja mam stosunkowo blisko, z Sandomierza to ciut ponad 200 km

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Przemyślę sobie wszystko.

Chciałem się wybrać ze swoim nowym sprzętem ale chyba nie zdążę go przygotować na sierpień a we wrześniu to już jednak lekko za późno na Strzelca  ::)

Ale jak to mówią: co się dowlecze to się nawarstwi.

  • Like 1

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Witam !

 

Witam na Forum, to mój pierwszy post. Mam nadzieję, że temat jest nadal aktualny. Jako znakomite miejsce do prowadzenia obserwacji polecam prewatne schronisko nad Smolnikiem nad Osławą.

Zalety tego miejsca to ciemne niebo, rozległa panorama na wschód, południe i częściowo na zachód oraz możliwość noclegu na miejscu.

Na potwierdzenie: panorama z miejsca o którym piszę http://www.youtube.com/watch?v=BqRd6CF7SZM.

Minusem jest dość stromy dojazd nieutwardzoną drogą.

  • Like 3

Pozdrawiam
TomekCh

Sky-Watcher DOB 8" Pyrex rozsuwany
DeltaOptical Traveller 10x50
Nikon D5100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówka zacna :) Pod koniec kwietnia będzie tam zlocik, na który wybieram się z ekipą ;)

 

Więcej info na: www.astrozloty.pl

No to do zabaczenia  :) , też jedziemy :)

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)