Skocz do zawartości

Rzeszów i okolice


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

  • 2 miesiące później...

Witam Was chłopcy i dziewczęta :)

 

korzystając z pogody jaka nas dzisiaj uraczy, chciałem zorganizować mały wypad za miasto, nic specjalnego, bo Księżyc juz duży. Głównie chodzi tu o spotkanie, pogadanie i przy okazji jakieś obserwacje na Księżyc. Miejsce spotkania raczej Kolbuszowa lub okolice. 

Z pewnych osób będących na obserwacjach, to będę Ja, Janusz, na 80% Kuba i no właśnie mam nadzieje, że będzie ktoś jeszcze. 

Wstępnie umówimy się na 19.30 ale po południu wszystko sie może zmienić.

 

Amper

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się spóźniłem z chęcią przybycia, spotkanie pewnie już trwa w najlepsze.

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no spóźniłeś się, spotkanie się odbylo, warunki nie były rewelacyjne ale tu bardziej chodziło o spotkanie w starym składzie powoli już zanikającym. :(

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba nowych włączyć bo składu. Z mojej strony niestety późniejsze godziny spotkań wchodzą w grę ( tak ok 22 ).

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich 

 

To mój pierwszy post na forum także się przedstawię. Mam na imię Sławek, pochodzę z okolic Jarosławia ale na co dzień mieszkam i pracuję w Rzeszowie. Obserwuję od jakiegoś czasu wasze zmagania i bardzo chciałbym się przyczepić do was na jakieś obserwacje. Dysponuję GSO 10", Lumiconem OIII 2" oraz ES14/82d. Sprzęt mam w Jarosławiu bo w Rzeszowie jest mało miejsca na trzymanie telepa. Jestem mało mobilny bo moje autko nie pomieści takiego sprzętu, dodatkowo ograniczam obserwacje do weekendów a z pogodą i księżycem różnie bywa. Ot taki ze mnie sobotnio/niedzielny astro-amator. Chciałbym wybrać się kilka razy z wami na obserwacje żeby zapoznać się ze stylem w jakim się to powinno robić, poznać metody, techniki, zwyczaje, zapoznać się ze sprzętem, posłuchać dobrych rad bardziej doświadczonych kolegów. Oczywiście zaznajomić się też z dobrymi miejscówkami do obserwacji bo rok obserwacji z przydomowego ogródka nauczył mnie, że to co kiedyś wydawało mi się super ciemnym niebem teraz jest czymś beznadziejnym. Jeżeli jeździcie na obserwacje w okolice Jarosławia to mógłbym pożyczyć większe autko i zabrać mój sprzęt - ale tylko w weekend. W pozostałych przypadkach liczyłbym tylko na waszą gościnność (tzw. metoda na sępa :D). Postaram się śledzić wątek i prosiłbym, jeżeli będziecie planować jakiś wspólny wypad o zamieszczenie informacji na forum. 

 

Pozdrawiam, Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum więc po krótce się przedstawię. Jestem Piotrek, mam 24 lata i nie pije już od 12 lat ;-) z piciem zartowalem ale zimnym bursztynowym nie gardzę ;-) aż tak bardzo w obserwacjach zaawansowany nie jestem więc chętnie bym chciał "wchłonąć" wiedzę oraz techniki obserwacji od starszych obserwatorów czy też ogólnie spotkać się pod gwiazdami i pogadać o różnych tematach :-) dysponuje skromnym sprzętem SW 114/500 + walizka z okarami i filtrami od Celestron-a. Jeszcze na wyposażeniu jest bazarowa lornetka 20×50 i filtr ND5.0. Zamieszkuje okolice Łańcuta ale z dojazdem nie będę miał problemu bo jestem mobilny - aktualnie woże się Matizem. Autko jak wiadomo duże nie jest, ale jakby ktoś był chętny na obserwacje i z niedużym sprzetem to mogę podnieść :-)

Jeszcze dodam ze mam prace na 3 zmiany, często z sobotami, wiec czasowo trochę jestem ograniczony.

Pogodnego nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bajastro

Hej...ja jestem z Mielca. Czasami jeżdżę w okolice Kolbuszowej, Rusinowa, Raniżowa i Wlczej Woli. W tej części Podkarpacia spotykamy się ostanio pod Kolbuszową rzadziej w Raniżowie. Część ludzi umawia się na astropolisie...a tak to na telefony i zwykle na PW. Ja obseruję dość często...ostatnio w okolicy Mielca...bo samemu nie chce mi się jechać tak daleko. Zabawę w astro zaczynałem od samoróbek na soczewkach po rozbiórkach każdej optyki jaka wpadła w ręce w kartonowych tubkach. Potem był AstroCabinet :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)