Skocz do zawartości

I zlot Zlot Miłośników Astronomii w północnej Wielkopolsce Zatom 2010 (8-10 X)


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaciekM

No to i ja wstępnie się zapisuje. ;)

P.S. Zwierzak... co ty na taki układ: Dojeżdżam do Śląska, szukamy kogoś kto by się z nami zabrał, robimy ściepę na siano do baku i jedziemy razem. ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Kurcze no rośniemy w siłę..mam nadzieje, że zamkniemy listę do 1 września..wtedy będę musiał przedstawić ją gospodarzowi , pisał co o 15 miejscach  :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna lista :

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

- Rodom

- Jacek2

- deep_space

- wanderer

- piotrekzp

- zwierzak_grubas

- Gregohr

- Slawko

- statek

- Charon_X

- MaciekM

- bluncik83

- Tomas

Igni może małe podsumowanie ile mamy do wyboru miejscówek i gdzie.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 osób-myślę że można zamknąć listę jeśli ma być 15 miejsc plus ew. karimaty

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 osób-myślę że można zamknąć listę jeśli ma być 15 miejsc plus ew. karimaty

A ja będę się cieszył jak pojedzie choć połowa  z deklarujących udział.. ;)

edit: Zrobimy tak: do 1 września będą zapisy, potem zamykamy listę. Uzgodnię z gospodarzem wysokość zaliczki i poproszę o wpłatę. Jeśli przez tydzień od zamknięcia listy nie otrzymam zaliczek lub potwierdzeń wysłania przelewu osoby będą automatycznie skreślane..Wydaje się to być  uczciwe!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, czyli jadziem do Ignacowki dobrze wyczytałem w postach ?

Zdzichu wszystko wskazuje na tak..ale...Nie otrzymałem jeszcze 3 odpowiedzi wysłanych na maila. O Was zależy tylko czy  zamykamy listę dziś, piszemy do gospodarza i dajemy czas na wpłyniecie zaliczek??  Czy robimy tzw. listę rezerwową..lub czekamy na odpowiedzi z pozostałych gospodarstw, które (na chwile obecną mam takie wrażenie) nas najnormalniej olały?

edit:

A co tam napiszemy jeszcze w parę miejsc,

- pierwsze znów Zatom :

http://www.pyrlandia.net/

- Kwatera agroturystyczna ? Przemysław Nowak Barnimie 74,

pokoje 35 miejsc (nie mają strony)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczekajmy do 1 Września może któreś się odezwie. Co do listy proponuje ustalić według kolejności zgłaszanych chęci, a powyżej 16 na listę rezerwową. Brak wpłaty od osoby z pierwszych 16 osób przez tydzień automatycznie wchodzi osoba z listy rezerwowej. Bo tak będzie zamieszanie  ;)

Można też kto pierwszy ten lepszy :)

Wstępna lista : (Ignacówka)

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

- Rodom

- Jacek2

- deep_space

- wanderer

- piotrekzp

- zwierzak_grubas

- Gregohr

- Slawko

- statek

- Charon_X

- MaciekM

- bluncik83

Lista rezerwowa

- Tomas

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę ze jeszcze zbyt wcześnie na listy rezerwowe, choćby dla tego że możemy trafić  na ośrodek z większa ilością miejsc.

Bądź przekonać gospodarza na zacieśnienie pokoi..

Jak pisałem ....nie wierzę że ponad połowa z osób z listy pojedzie :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK na razie lista leci tak jak teraz a czas pokaże ilu będzie naprawdę chętnych :)

Wstępna lista :

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

- Rodom

- Jacek2

- deep_space

- wanderer

- piotrekzp

- zwierzak_grubas

- Gregohr

- Slawko

- statek

- Charon_X

- MaciekM

- bluncik83

- Tomas

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK na razie lista leci tak jak teraz a czas pokaże ilu będzie naprawdę chętnych

Wstępna lista :

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

- Rodom

- Jacek2

- deep_space

[glow=red,2,300]Wolne miejsce[/glow]

- piotrekzp

- zwierzak_grubas

- Gregohr

- Slawko

- statek

- Charon_X

- Tomas

- MaciekM

- bluncik83

Poprawna kolejność :)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się wtrącić do dyskusji co do miejsca spotkania.

Moim zdaniem najważniejszym kryterium przy wyborze miejsca spotkania powinno być możliwie najciemniejsze niebo

Jest to chyba ten czarny punkt..Jaki tam musi być zasięg.. masakara!!!

Miejsce to kiedyś podpowiedział mi Saywiehu. Co myślicie o zorganizowaniu tam zlotu opartego o gospodarstwo agroturystyczne.  W terminie Wrzesień, Październik?

Czy ktoś z Was  mieszka w pobliżu i ma możliwość organoleptycznego sprawdzenia tego miejsca?

Jakieś namiary itp.

Jest w obrębie Parku wiele gospodarstw agroturystycznych.

Niebo tam jest ciemniejsze niż w Bieszczadach. Tak przynajmniej wynika z mapy.

Zapraszam do dyskusji!!!

Ignatówka powinna być odrzucona ze względu na położenie poza czarną plamą.

Pozostaje Zatom albo Barnimie  bo obie są do w czarnej plamie i w ich okolicach nie ma wiekszych zbiorników wodnych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK na razie lista leci tak jak teraz a czas pokaże ilu będzie naprawdę chętnych

Wstępna lista :

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

- Rodom

- Jacek2

- deep_space

Wolne miejsce

- piotrekzp

- zwierzak_grubas

- Gregohr

- Slawko

- statek

- Charon_X

- Tomas

- MaciekM

- bluncik83

Poprawna kolejność :)

Tadek z Zatomia nie mamy odpowiedzi nie odzywają się :) ale może zadzwoń

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK na razie lista leci tak jak teraz a czas pokaże ilu będzie naprawdę chętnych

Wstępna lista :

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

- Rodom

- Jacek2

- deep_space

Wolne miejsce

- piotrekzp

- zwierzak_grubas

- Gregohr

- Slawko

- statek

- Charon_X

- Tomas

- MaciekM

- bluncik83

- felcia97

Listę zamykamy 1 września :)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dla ciebie lepszy byłby w Bieszczadach czy Tatrach zlot. Tam nie trzeba zabierać misia tylko można go znaleźć samemu w lesie ;).

Dołączona grafika

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już chciałem do Felci pisać "haalooo!!! zloottt!!!" -ale myślę "był w Toruniu, może ma dość na jakiś czas..."- na szczęście się myliłem ;)

myślę że to Wolne Miejsce można wykasować, chyba że Robert trzyma je specjalnie dla kogoś (a nie tylko po kimś)

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wolnym miejscu zdecydujemy dziś...jak się wypowie pewien gość co kitę zgolił  :-\

edit:Nikt z osób do których wysłałem zapytanie się nie odezwał ...zatem  Czy chcecie może skrócić czas i jutro zamknąć listę???

i możemy dokonać wyboru pośród tych dwóch miejsc wyżej..Boję się ze i te możemy stracić..

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy odpowiedź z Zatomia z "Pyralandii"

Witam!W podanym terminie dysponuje apartamentami od 4do6 osobowymi w cenie

35zł/doba.Wyżywienie:śniadanie-ok10zł, obiadokolacja-20zł.Na życzenie organizujemy grilla.Do dyspozycji-bezpłatnie rowery,tenis stołowy, a odpłatnie jazdę konną. Zapewniamy pomieszczenie na przechowanie sprzętu.

Serdecznie zapraszam

Kurde sam środek dziury!!!!

http://www.pyrlandia.net/

Myślę nie ma się nad czym zastanawiać!!!!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Panem, Leszkiem z Zatomia, to wieś jak Walkowice...koło domu świeci tylko jedna lampa którą można wyłączyć w porozumieniu z elektrykami.  To wieś ok 60 numerów domów, po środku lasów. Dom mieści się w środku wsi ale jest tam dość ciemno. Gospodarz dysponuje ponad 35 miejscami  sypialnymi, oferuje dobę za 65zł od osoby!

To dotychczas najlepsza z ofert jaką otrzymaliśmy i do tego w miejscu które  najbardziej nam pasuje.

Apartamentami od 4 do 6 osobowe w cenie 35zł/doba.

Wyżywienie:śniadanie-ok10zł, obiadokolacja-20zł.

Na życzenie organizuje  grilla. Do dyspozycji-bezpłatnie rowery,tenis stołowy, a odpłatnie jazdę konną. Zapewnia pomieszczenie na przechowanie sprzętu.Takie warunki ekonomiczne mieliśmy w Walkowicach.

Osobiście jestem za tym miejscem!

Jeśli jest ktoś przeciwny proszę się wypowiedzieć.

Nie musimy w tej chwili zamykać listy.

Pan Leszek zaproponował zaliczki 30% całości czyli od 3 dób to 60zł ..Taką kwotę wpłacamy jako wpisowe. Kwota ta jest bezzwrotna! Czyli jeśli ktoś zrezygnuje zaliczka przepada..

Warunkiem wpisania na listę ostateczną jest właśnie wpłata zaliczki.

Konto podam niebawem

Tu do obejrzenia.

http://www.pyrlandia.net

Zapraszam do dyskusji!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce zawodowe, duży ogród, więc nie będzie trzeba targać daleko telepów.

Nawet jak tej lampy nie wyłączą to nie będzie chyba źle.

Pozostało tylko jedno pytanie co z ewent. zmianą terminu w razie braku pogody?

Czy bierzemy pod uwagę zmianę terminu o 2tygodnie? Nie sprawdzałem jak łysy później będzie świecił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostało tylko jedno pytanie co z ewent. zmianą terminu w razie braku pogody?

Tomek nie słyszałem nigdy o takiej opcji. Jeździliśmy na różne zloty..czasem nie było nieba w ogóle jak na ostatnim zlocie ACD, ale zawsze termin to była rzecz święta -zlot się odbywał.  Po to te zaliczki. Gość rezerwuje nam miejsca na październik pod koniec sierpnia. Wiesz on wiele ryzykuje.  Wypada mu cała baza noclegowa. Nie będzie nieba będzie integracja, rowerki, tenis..i trunki  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)