Skocz do zawartości

I zlot Zlot Miłośników Astronomii w północnej Wielkopolsce Zatom 2010 (8-10 X)


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...od dawna chodzi mi po głowie zorganizowanie zlotu w Wielkopolsce Północnej na pograniczu

Zachodniopomorskiego, Lubuskiego i Wielkopolskiego. Zauważyliście pewno że to szara strefa jeśli chodzi o astro.

Zobaczcie mapę LP w Polsce...

Pozwoliłem sobie pożyczyć wycinek mapki z zasobów forum AstroCD.

Podaję źródło

Do czego dążę... jest coś takiego jak

Drawieński Park Narodowy

http://www.dpn.pl/

Jest to chyba ten czarny punkt..Jaki tam musi być zasięg.. masakara!!!

Miejsce to kiedyś podpowiedział mi Saywiehu. Co myślicie o zorganizowaniu tam zlotu opartego o gospodarstwo agroturystyczne.  W terminie Wrzesień, Październik?

Czy ktoś z Was  mieszka w pobliżu i ma możliwość organoleptycznego sprawdzenia tego miejsca?

Jakieś namiary itp.

Jest w obrębie Parku wiele gospodarstw agroturystycznych.

Niebo tam jest ciemniejsze niż w Bieszczadach. Tak przynajmniej wynika z mapy.

Zapraszam do dyskusji!!!

Tu link do baz noclegowych gminy Drawno!!!

http://www.dpn.pl/content.php?cms_id=37&lang=pl

post-2-13769979295_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Żeby było śmieszniej, też dziś o tym pomyślałem przeglądając mapę LP Bieszczad :)

Pytanie ile osób będzie chętnych to raz, dwa termin musiałby być "luźny" ze względu na perturbacje pogodowe.

Czyli odpada sztywna rezerwacja miejsc w owych gospodarstwach.

Przy mniejszej ilości osób myślę, że nie będzie to stanowić problemu (<15).

A ilość dni... od piątku wieczór do niedzieli będzie pewnie optymalne ze względu na urlopy bądź ich brak.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...od dawna chodzi mi po głowie zorganizowanie zlotu w Wielkopolsce Północnej na pograniczu

Zachodniopomorskiego, Lubuskiego i Wielkopolskiego. Zauważyliście pewno że to szara strefa jeśli chodzi o astro.

Zobaczcie mapę LP w Polsce...

Pozwoliłem sobie pożyczyć wycinek mapki z zasobów forum AstroCD.

Podaję źródło

Do czego dążę... jest coś takiego jak

Drawieński Park Narodowy

http://www.dpn.pl/

Jest to chyba ten czarny punkt..Jaki tam musi być zasięg.. masakara!!!

Miejsce to kiedyś podpowiedział mi Saywiehu. Co myślicie o zorganizowaniu tam zlotu opartego o gospodarstwo agroturystyczne.  W terminie Wrzesień, Październik?

Czy ktoś z Was  mieszka w pobliżu i ma możliwość organoleptycznego sprawdzenia tego miejsca?

Jakieś namiary itp.

Jest w obrębie Parku wiele gospodarstw agroturystycznych.

Niebo tam jest ciemniejsze niż w Bieszczadach. Tak przynajmniej wynika z mapy.

Zapraszam do dyskusji!!!

Tu link do baz noclegowych gminy Drawno!!!

http://www.dpn.pl/content.php?cms_id=37&lang=pl

Do gminy Drawno mam całkiem nie daleko, :)

A ta czarna plama to na terenie jakiej jest gminy ?.

Co do zlotu można spróbować jak jest to tak niedaleko to jestem za :)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tomek, luźna rezerwacja..ewentualnie podparta drobnymi zaliczkami by gospodarz nie został na lodzie. Widzi mi się właśnie schemat z Kudłaczy: każdy przyjeżdża, korzysta i indywidualnie rozlicza się z gospodarzem. Wejdź na Zoomi pl..lub inną mapę..zobacz z jakim regionem pokrywa się ten czarny punkt,  na mój nos to teren parku!!!

***

Zdzichu z nieba mi spadłeś...mógłbyś popytać  względnie przejechać się w weekend  i zobaczyć jak tam jest?

Bedę wieczorem dzwonił do Wieha (teraz niedostępny) .. wiem, że miał  tam jakąś lokalizację!

Słuchajcie to mozę być nieodkryte Eldorado ..Warszawa, Śląsk, Kraków ma Bieszczady my północno zachodni miłośnicy nie mamy nic! :(

Jeśli tam okaże się że zasięg skacze pow. 7 mag.. to może być przełom w organizacji zlotów Polski północno-zachodniej.  8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje co da się zrobić ( brak prawa jazdy) przydały by się współrzędne tej plamy.

Drawno leży na terenie Parku :)

Mogę się wybrać tam ale za dwa tygodnie i zostać na jedną nockę ?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje co da się zrobić ( brak prawa jazdy) przydały by się współrzędne tej plamy.

Drawno leży na terenie Parku :)

Mogę się wybrać tam ale za dwa tygodnie i zostać na jedną nockę ?

Nie no spoko...Pogadam najpierw z  Wiehem on ma jakiś namiar.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa parku

Dołączona grafika

Np tu

http://ignacowka.pl/index.html

Zobaczcie...myślę że można by zrobić przymiarkę na tą KWATERĘ..

Środek parku. przystępne ceny!

Napisze do gospodarzy!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś rade zaznaczyć to na gogle map bo mi coś nie wychodzi chcę sprawdzić ile km jest ode mnie, a ceny przystępne do zaakceptowania.

Kolega grzesiek3626 napisał na maniaku że w tej plamce są takie miejscowości Człopa , Drawno i Tłuczno

LINK http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=3&t=12360&p=143666#p143666

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwórzmy zatem wstępną  ;) listę potencjalnych chętnych:

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

W trzech można już nawet poimprezować  :D :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwórzmy zatem wstępną  ;) listę potencjalnych chętnych:

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

W trzech można już nawet poimprezować  :D :D

Dopisuje osska jest zainteresoway

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fajnie ;) nie mamy jeszcze bazy ale mamy już sporą ekipę  ;D :D

Pisz do gospodarzy, a ja mogę za dwa tygodnie tam podjechać i wybadać teren :)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna lista :

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

- Rodom

- Jacek2

- deep_space

- wanderer

- piotrekzp

- zwierzak_grubas

Te drugie miejsce też finansowo ciekawe, tak że wybierzmy przez 2 tygodnie jedno miejsce a ja pojadę na rekonesans.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super  :) sami faceci - będzie się działo  :o

Bierzcie tańszą miejscówkę, bo 30 zł za obiad to sporo, w knajpie można się najeść.

Ja mam mecz z Arką 9 października i oczywiście najdalej, bo 280 km. No i ta niepewność - pogoda-niepogoda: ci, co mają blisko zrezygnują, gdy zobaczą, że o 20 się chmurzy, a ci, co mają daleko, przyjadą i będą siedzieć patrząc sobie w oczy.

Ech, życie...

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy odpowiedź od Pana Zbyszka z Ignacówki ..pozwolę sobie zacytować...

Miejsce do obserwacji jest bardzo dobre. Widać praktycznie cały nieboskłon. Nie ma łuny od sztucznego światła. Teren ogrodzony. Spokój i cisza. Miejsc mam dla 15 osób w komfortowych warunkach. Co do ceny. Doba (nocleg, śniadanie, obiadokolacja, nocleg) kosztuje 77 zł. Dla Państwa obniżę tę kwotę do 70 złotych za dobę Trzeba to pomnożyć przez ilość osób i ilość dób i wyjdzie całkowity koszt . Jedzenie mamy swojskie, dużo dziczyzny (jestem myśliwym), swoje warzywa. No i jedzenia tyle że się nie przeje. ....

Za przemawia komfort.. jest wysoki (popatrzcie na zdjęcia), dużo wolej przestrzeni...Oraz gospodarz przyznał się ,że również jest fanem astronomii :D

Przeciw oddalenie od naszego punku  na południe to miejsce łapie się raczej na obrzeżu czarnej plamy.

edit. Na podjecie decyzji mamy czas do 1 września..mam nadzieję ,że złapiemy jeszcze kilka ofert

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)