Skocz do zawartości

I zlot Zlot Miłośników Astronomii w północnej Wielkopolsce Zatom 2010 (8-10 X)


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Zgłaszam się jako chętny :)

Nie chciałbym wprowadzać zamieszania co do miejsca ale znalazłem jeszcze jedno wydaje mi się że ciekawe miejsce, miejscowość Barnimie blisko Drawna, chyba w środku "czarnej dziury"

http://www.pogotowiekajakowe.pl/

Ze zdjęć w galerii wynika że niebo jest szeroko odsłonięte, ceny podobne jak w Ignatówce.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się Gimpem i google.m.. nałożyłem warstwy na siebie zmieniałem kąty i skale  8)

Mapa LP jest naprawdę bardzo niedokładna.. jako skalę odwzorowania użyłem rzeki i miasta.. wyszło to!

Dołączona grafika

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było to od razu zrobić..ale teraz trzeba zawęzić nasze poszukiwanie do tego obszaru na czerwono...

Statek..Twoja meta wypada nie w środku ale w górze plamy.  Pierwsza lokalizacja Ignacówka..jest już na pewno ponad 20 km od plamy :(

Dołączona grafika

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna lista :

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

- Rodom

- Jacek2

- deep_space

- wanderer

- piotrekzp

- zwierzak_grubas

- Gregohr

- Slawko

- statek

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedużo sie pomyliłem :)

Znalazłem lokalizację blisko środka

Miejscowość Zatom i dwa miejsca gdzie mozna załatwić nocleg:

http://www.ranchorodeo.pl/index.php?strona=php/kontakt

i

http://zatom.pl/

Ceny troszke wyższe ale za to prawie środek "czarnej dziury" i okolica z szeroko otwartym niebem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz pod uwagę ilość miejsc?

Oczywiście....jednakże jestem realistą nie wierzę w frekwencje wyższą niż 15 osób.

Patrząc na mapę LP nałożoną na mapę z miejscowościami widać jak niedokładnie - no powiedzmy  b. ogólnie dobrano pasma kolorów. Powiedzmy ze te kolory są umowne..tzn. zawierają jakąś granicę błędu!

Właśnie gadałem z Wiehem przez telefon. Radzi trzymać lokalizację w Ignacówce  ze względu na przystępne ceny zbliżone do tych z Walkowickich zlotów. Trzeba tez brać pod uwagę fakt, że  10-20 zł na dobie z wyżywieniem to może być naprawdę dla niektórych sporo.

Cóż jak pisałem wyślę zapytanie do jeszcze 3 gospodarstw agroturystycznych w linkach wyżej.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wysłałem 3 maile w ciemny punkt!

- Agro-chatka-bierzwnik,

- Ranchorodeo.

- oraz do  Zatomia

Szkoda, że Agrowolarek nie mają maila na stronie, komórka zaś nie odpowiada :(

Czekamy!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale Wam zazdroszczę....No cóż , moze innym razem.Życzę  udanych obserwacji. :D

Pająk, bez ciebie (was) to nie to samo ;)

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem wiadomość na GG od Polarisa, który bawił z Julesem w lipcu we wsi  Dzwonowo(nie daleko naszej pierwszej mety okolice Człopy) gdzie któryś z panów (zgaduję Julek) posiada działkę...  :o

Tu współrzędne

A tu relacja na AN, chłopaki nie mieli wtedy nocy astronomicznej.  Zatem o zasięg nie pytam :)

http://www.astronoce.pl/obserwacje.php?id=104

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym dołączył do was... jednak z transportem krucho. Może będzie ktoś jechał z okolic Gdańska, Malborka, Iławy, Grudziądza lub Brodnicy to bym się dołączył  ;D Bo inaczej pozostaje dojechać obciągiem lub autosanem.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wybór 2 miejscówek abym miał porównanie w terenie.

Co sądzicie o miejscówce Zatom http://zatom.pl/

Można wziąść pod uwagę że miejscówka może być troszkę dalej od miejsca obserwacji, a większość z nas będzie samochodem  ;)

i taniej może z własnym wyżywieniem.

Co chłopaki na to ? 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wybór 2 miejscówek abym miał porównanie w terenie.

Co sądzicie o miejscówce Zatom http://zatom.pl/

Można wziąść pod uwagę że miejscówka może być troszkę dalej od miejsca obserwacji, a większość z nas będzie samochodem  ;)

i taniej może z własnym wyżywieniem.

Co chłopaki na to ?

Zobacz 2 posty wyżej...Wysłałem maila - brak jakiejkolwiek odpowiedzi ::)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Pani Izy z Ranchorodeo:

> Jeżeli chodzi o termin to na chwilę obecną mamy wolną wystarczającą ilość

> miejsc. Koszt dla jednej osoby dorosłej w pokoju dwuosobowym z wyżywieniem

> (śniadanie i obiadokolacja) wynosi 100 zł za dobę. Jeżeli chodzi o

> oświetlenie to myślę że jest wystarczająco ciemno do prowadzenia takich

> obserwacji.

Koszt droższy o 30 zł na osobę niż w Ignacówce..jednak w środku "czarnego punktu"

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że przy analizie kosztów warto także zwrócić uwage na standard ,nie musi być jakiś wypas ale na grupe kilkunasto osobową kilka sraczyków by sie przydało a do tego jakiś prysznic i kuchenka na kulinarne inspiracje.Pewne minimum musi być zachowane.

ps.

Ponawiam oferte połączenia kosztów transportu ze śląska dla dwóch lub trzech osób (zawsze można po drodze kogoś zabrać) bo jak obliczyłem to ze śląska tam i z powrotem bedzie około tysiąc kilometrów

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mamy dwie oferty:

Ignacówka 70zł/doba z wyżywieniem

http://www.ignacowka.pl/

Ranchorodeo 100zł/doba z wyżywieniem

http://www.ranchorodeo.pl/index.php?strona=php/kontakt

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignacówka od początku najbardziej mi się podobała, ale to RanchoRodeo na mapach wygląda na bardziej oddalone od miast...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignacówka od początku najbardziej mi się podobała, ale to RanchoRodeo na mapach wygląda na bardziej oddalone od miast...

Mi też, choćby ze względu na standard pomieszczeń oraz nastawienie gospodarza, który od razu wyjechał z upustem.. oraz zaprezentował się jako zagorzały miłośnik astronomii ;).

Niebo...pewnie  nie różni się wiele od tego wyżej.....to wszystko pośród lasów..

Wszystkim gospodarzom obiecuję, że dam odpowiedź do 1.IX, poznajmy zatem wszystkie oferty..czekam jeszcze na info z 3 miejsc..

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna lista :

- Ignisdei

- Alien7101

- Tsuch

- Ossek z astromaniaka

- Rodom

- Jacek2

- deep_space

- wanderer

- piotrekzp

- zwierzak_grubas

- Gregohr

- Slawko

- statek

- Charon_X

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)