Skocz do zawartości

Plane Spotting - fotografia lotnicza


Mikołaj

Rekomendowane odpowiedzi

Dosyć podobny do Herculesa... :)

post-813-0-95641500-1382186678.png

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacuś przeca to Boeing C-17 Globemaster III

Włodziu - ja się na samolotach nie znam ale ten sfotografowany przez Szymka to chyba jednak, niemal pewne - Herkules :)

post-476-0-08830400-1382193105_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek, mieszkasz obok lotniska z którego działają Amerykanie? Bo ten na Twoich zdjęciach nie ma polskiej szachownicy tylko napis USAF, czyli "hamerykański"

 

Odpowiem za Szymka (chyba się nie obrazi)-to  33 Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu -tam stacjonują polskie i nie tylko Herkulesy

W zasadzie to teraz Amerykanie są prawie w każdej polskiej bazie- popatrz na C17 kilka postów wyżej,ustrzeliłem  go jakieś 5km od mojej chaty 32 Baza Lotnictwa Taktycznego Łask

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za Szymka (chyba się nie obrazi)-to  33 Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu -tam stacjonują polskie i nie tylko Herkulesy

W zasadzie to teraz Amerykanie są prawie w każdej polskiej bazie- popatrz na C17 kilka postów wyżej,ustrzeliłem  go jakieś 5km od mojej chaty 32 Baza Lotnictwa Taktycznego Łask

 

 

Dopowiem tylko, że do Powidza mam jakieś 30km.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Zrobiła się dzisiaj piękna pogoda, więc między czasie poobserwowałem przelatujące samoloty:) Zrobiłem kilka fotek, a te moim zdaniem wyszły najlepiej... 

Zdjęcia robione z ręki, telefonem Samsung galaxy SIII i przy użyciu okularu GSO 30mm:) chyba zbyt mocno przeskalowałem :-\

post-1178-0-08599100-1391524696_thumb.jp

post-1178-0-63345200-1391524715_thumb.jp

post-1178-0-12396800-1391524735_thumb.jp

Edytowane przez Perseus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu pogoda dopisała, więc wrzucam kilka fotek samolotów, teraz także użyłem telefonu, lecz wykonałem mocowanie do teleskopu i fociło się dużo łatwiej:)

post-1178-0-03363100-1391617140_thumb.jp

post-1178-0-61204400-1391617151_thumb.jp

post-1178-0-77897800-1391617154_thumb.jp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dzisiejszym to Ci się przyfarciło ;)  Ja też miałem wziąć się dla zabawy za hobbystyczne spottowanie samolotów, ale brakuje czasu :(

Najlepiej jeszcze sprawdzać jaką maszynę udało Ci się zarejestrować - myślę, że na TEJ stronie znajdziesz większość przelotów.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dzisiejszym to Ci się przyfarciło ;)  Ja też miałem wziąć się dla zabawy za hobbystyczne spottowanie samolotów, ale brakuje czasu :(

Najlepiej jeszcze sprawdzać jaką maszynę udało Ci się zarejestrować - myślę, że na TEJ stronie znajdziesz większość przelotów.

Na tym portalu raczej nie znajdziesz tych "latawców" to maszyny wojskowe -dokladnie to F16C/DBlock http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/1652/126/Lockheed-Martin-F-16C-D-Jastrzab2

a ztego co widać to typ C

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie znajdzie. Miałem bardziej na myśli liniowce, ale o tym już w poście nie wspomniałem :D 

Awionetki i sprzęt wojskowy pozostają tajemnicą do czasu ich obserwacji ;)

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej jeszcze sprawdzać jaką maszynę udało Ci się zarejestrować - myślę, że na TEJ stronie znajdziesz większość przelotów.

Korzystam z tej strony na bieżąco, inaczej ciężko by było;) Następnym razem zamieszczę info do fotek:)

 

Na tym portalu raczej nie znajdziesz tych "latawców" to maszyny wojskowe -dokladnie to F16C/DBlock http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/1652/126/Lockheed-Martin-F-16C-D-Jastrzab2

a ztego co widać to typ C

Tego bym nie zgadł... że po takiej fotce poznałeś ^-^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te

F 1 6

lecą do góry nogami - jak rozumiem. Bomba! Czy już gołym patrząc (przed ufoceniem) tego się dopatrzyłeś i ...

jaka była dalsza ich trajektoria - po łuku w dół?

Bo chyba długo tak lecieć nie można - na ile ja rozumiem fizykę (i niechęć pilotów do stania na głowie na szybie)?

Pozdrawiam

p.s.

Napisałem nazwę tego statku powietrznego ze spacjami tak trochę żartobliwie. Ale ciekawe czy dokładne trasy i momenty ich lotów

nie są w jakimś stopniu "nie dla gawiedzi" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoloty raczej leciały jednak normalnie, to teleskop odwraca obraz ( przynajmniej mi tak się wydaje, nie jestem pewien :-X ) 

 

 

Napisałem nazwę tego statku powietrznego ze spacjami tak trochę żartobliwie. Ale ciekawe czy dokładne trasy i momenty ich lotów

nie są w jakimś stopniu "nie dla gawiedzi" ;)

Na stronie gminny widnieje takie ogłoszenie harmonogram-02-10.pdf, a z tego co pamiętam to są ustalone korytarze powietrzne dla maszyn wojskowych, kiedyś widziałem je na AIP Poland.

 

       Pamiętam jak kiedyś obserwowałem myśliwce... robiły pętle, beczki i takie tam, a jesienią tuż nad ziemią jeden gonił drugiego... Kto nie chciałby tak się bawić :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pierwsze próby ale przecież to nic skomplikowanego:) kilka prób by dobrać parametry, a później już tylko ostrość i pstrykamy:) Wyszedłem z założenia że skoro już jest teleskop to niech będzie wykorzystywany jak najczęściej, niekoniecznie tylko do astro. Lustrzanka daje taką przewagę że foci się w ognisku głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jakie rezultaty dałby kompakt... pewnie lepiej niż telefonem, ale do lustrzanki daleko chyba jeszcze ??? Jeszcze jedno pytanko używasz telekonwertera, czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co telekonwerter? chyba już lepiej barlowa;) Ale do tych zdj nie używałem nic tylko teleskop i canona. Chciałbym spróbować z barlowem ale na razie mi brakuje albo noska 1,25" albo barlowa 2". Bo w tej chwili mam nosek 2" a barlowa 1,25" więc mi się nie zgrywa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, artykuł gdzie napotkałem o użyciu telekonwertera dotyczył kompakta, a nie lustrzanki...  ::) Ten A 380 wyszedł ci elegancko, choć szumu trochę wyszło, też u mnie latał kiedyś, a teraz śmiga mi nad horyzontem po UL 730 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę coś z pierwszej próby spottingu;) GSO 10" + canon 350d. Nazwy samolotów oraz linii lotniczych w nazwach plików.

Zdjęcia super jednak wielkie lustro to lustro, muszę swoją synte wyciągnąć i wycelować w samolociki zobaczymy co wyjdzie   ;)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)