Skocz do zawartości

Astrofotografia ze statywu


astromaster

Rekomendowane odpowiedzi

No i już widać poprawę w fotkach. Co do księżyca (to nie jest pełnia :D), to postaraj się zrobić kilkanaście lub kilkadziesiąt zdjęć i złożyć je w Registaxie, zobaczysz ile detalu wyciągniesz z linii terminatora :)

 

Zdjęcia oczywiście rób w formacie RAW - to jest ważne.

 

Zawsze robie w RAWie można wtedy pare rzeczy też wyciągnąć  i 'upiększyć' : ) postaram się dzisiaj zrobić kilka zdjec jesli nie bedzie chmur i posklejać w tym programie, dziękuję za cynk : )

 

 

Niedługo będe też miała dostęp do teleskopu już takiego większego, ale jeszcze dokładnie nie wiem co to za model, jak wszystko dostane tzn. parametry, itp poproszę Was o radę czy wogóle opłaca mi się go ciągnac pół Polski, czy nadaje się pod lustrzankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robie w RAWie można wtedy pare rzeczy też wyciągnąć  i 'upiększyć' : ) postaram się dzisiaj zrobić kilka zdjec jesli nie bedzie chmur i posklejać w tym programie, dziękuję za cynk : )

 

 

Niedługo będe też miała dostęp do teleskopu już takiego większego, ale jeszcze dokładnie nie wiem co to za model, jak wszystko dostane tzn. parametry, itp poproszę Was o radę czy wogóle opłaca mi się go ciągnac pół Polski, czy nadaje się pod lustrzankę.

Pamiętaj, że pod teleskop musisz mieć już solidny montaż z napędem i lunetką biegunową, minimum klasy EQ 3-2 a najlepiej HEQ5 w zależności od ogniskowej i wielkości teleskopu. Jeszcze jedno, zdjęcia nieba (gwiazd) składaj w Deep Sky Stacker, a zdjęcia Księżyca czy planet właśnie w Registaxie :)

Poczytaj też o darkach i flatach.

AR 102/1350 , ATM: BinoNewton 150/750, 130/650 UL Truss, 70/700, 70/280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wyszedł, ale te ISO to trochę za duże ustawiłaś i stąd te ziarno na zdjęciu. Łysy mocno świeci i nie trzeba dawać aż takich ustawień wystarczy nawet ISO 100

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W stellarium patrzyłem i po sąsiadujących gwiazdach (układzie) też bym powiedział, że Jowisz. Uruchom stellarium, ustaw na godzinę o której robiłaś zdjęcie i "spójrz" wirtualnie w stronę w którą miałaś skierowany aparat - będzie wszystko jasne ;)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, ze to taki jeden największy gazowy ... w naszym USku obiekcik - Bardzo znany ;)

Oj ..... strzelamy i nie wiemy w kogo :)

Księżyce imć Galileusza 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A całkowitą nogą być nie można Koleżanko :)  Przecież w chmurwne dni są programy do nauki nieba http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3337-stellarium-dodatki/

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/13-stellarium/

Króciutki czas jak do Księżyca - lub .... może Koledzy, którzy fotografują obiektywami coś podpowiedzą, W refraktorku czy SCT używam polaryzacyjnego obrotowego. W  Canonie małe ISO - 200, góra 400 i 1/250 czas (Do Munia) Jupeczka nie fotografowałem lustrzanką ale jasność podobna - próbuj.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj świetna pogoda u mnie na zdjęcia, niestety aparat padł i się ładuje poźniej dodam jeśli coś mi wyjdzie : )

Narazie złapałam tylko to, to gwiazda, planeta? Wiektoś może, dosyć mocno świeci.

 

attachicon.gifIMG_9439.jpg

Tak to na 100% Jowisz. Gdzieś mam podobne zdjęcie.

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj świetna pogoda u mnie na zdjęcia, niestety aparat padł i się ładuje poźniej dodam jeśli coś mi wyjdzie : )

Narazie złapałam tylko to, to gwiazda, planeta? Wiektoś może, dosyć mocno świeci.

 

attachicon.gifIMG_9439.jpg

 

Kiedy lornetka mi zaparuje, Jowisz wygląda dokładnie tak samo :D

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bardzo lubię darmowy i łatwy do znalezienia w internecie program Stellarium.

Ponieważ trudno w tej chwili zobaczyć Łysego na niebie (zasłaniają budynki) zobaczyłem jak wygląda w stellarium.

W sumie to Twój jednak ładniej wyszedł.

 

Ma w sobie coś {sic!}

 

Nie jestem jednak ekspertem od "astrofotografii" dlatego coś bardziej fachowego trudno mi dodać.

 

Pozdrawiam

p.s.

Na wszelki wypadek dodam, że w tym programie (stallarium) menu i opcje pojawiaja się jak się kursor myszki przeciąga się w pobliżu lewej, dolnej krawędzi ekranu. Natomiast powiększa się obraz (jakby przybliża) kręcąc kółkiem myszki. Jest tam "Szukaj" i można wpisać na przykład "Księżyc".

post-1068-0-40038100-1391458186_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czegoś nie kumam. 80s!!! chyba 1/80s ?!

 

A z tego twojego moonika nic nie będzie. Brak ostrości,

 

 

post-604-0-09448400-1391466425.png

 

post-604-0-57689800-1391466473.png

 

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)