Skocz do zawartości

Nowa bagno


Tajulek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie proponuję wyjaśniać wszelkie niuanse dotyczące nazw (nazywania, poprawności pisowni) sprzętu astro, całościowo czy jego poszczególnych elementów.

Czy są poprawne językowo ?? - Zapewne do tego jednoznacznie nie dojdziemy, niemniej może pomoże to rozpoczynającym swą przygodę z astronomią w ,,obyciu się" z nowymi w ich życiu nazwami, ułatwiając poruszanie w tematach astronomii.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie jak chcecie i nazywajcie elementy sprzętu jak chcecie, przeciesz jest dowolność w interpretacji i wolna amerykanka.

Paether szukasz zwady - przestań wyszukiwać zaczepki między słowami bo nie oto chodziło.

lidka500 najpierw przeczytaj o co chodziło a później się wypowiadaj.

Jeżeli w poście będzie niepoprawna nazwa, będę prosił o zmianę na PW jak to nie poskutkuje usunę post a jeżeli się to komuś nie spodoba petycje pisać do admina.

 

 

Pozdrawiam to tyle ode mnie szkoda mi czasu na jałowe dyskusje. 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paether szukasz zwady - przestań wyszukiwać zaczepki między słowami bo nie oto chodziło.

 

 

Uwierz, że nie ;) Pamiętam jednak jakie oburzenie wywołało to, że czepiłem się powtarzanego ciągle błędu "apretura", zamiast delikatnie wyjaśnić na privie. Dlatego zalatuje mi lekką hipokryzją robienie afery z takiego błędu i w dodatku straszenie banem za literówkę ???.

  • Like 1

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Pejczer powiem krótko i po chamsku .......... się ode mnie a ty za to jesteś dorosły. 

 

 

Nie wolno używać wulgaryzmów Z Poważaniem moderator.

 

Panowie - to forum astronomiczne - nie ,,aferonomiczne" - Proszę uspokójcie się !!!

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie tak sobie to wszystko czytam i nasuwa mi się jedynie ten wątek - gdy nie ma pogody i niebo jest mocno zachmurzone to większość wyzwala się na forum i wychodzą same niekulturalne wypowiedzi. Wiem, że jesteście wkurzeni na pogodę ale tak się wysławiać na forum to chyba jest coś nie tak. Za chwilę spadnie ilość forumowiczów a chyba nie o to chodzi?

Jak na razie jest to poziom nastolatków ( nie obrażając ich ) 

z miłym pozdrowieniem

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po wypowiedziach to chyba jest zły tytuł... Może uzgodnijcie, że na zlocie wypijecie po piwku i będzie załatwione? Tak robią mężczyźni. A drapanie się i czepianie słówek to przenieście do Astrokafejki pod temat "mięso i inne". Wchodzę na temat nazewnictwa - mając nadzieję, że poprawie ew. poszerzę swoją wiedzę a tu :-\ . Wrócmy proszę do głównego wątku. Chętnie poczytam na temat z tytułu.

  • Like 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak chciałem - wydzielając posty .... niestety :-[

Wyszedł nam kolejny astro temat ....

Przykre :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale takie sprzeczki w ciekawym temacie psują wizerunek forum. Wielu ludzi szuka wyjaśnienia nazw właśnie na forach. Ja również zanim kupiłem teleskop (jeśli tak go mogę nazwać) przewertowałem mnóstwo stron żeby dowiedzieć się jak najwięcej... a taki temat raczej odstrasza. Przykre.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by tak się zająć astronomią? a to jest tak ciekawy temat, że człowiek zaraz zapomina o jakiś niesnaskach  ;)

a tak w ogóle to bym proponował ten temat " Poprawność nazewnictwa sprzętu astronomicznego." zlikwidować ponieważ on dotyczy zupełnie czegoś innego a nie sporów między wami albo przerobić i zostawić tytuł a w nim umiejscowić sposobne zagadnienia niezrozumiałe dla nowych uczestników 

  • Like 1

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzicha rezygnację usunąłem bo był głupia. To forum zawdzięcza mu bardzo wiele i nie wyobrażam sobie by Alien nie był modem globalnym!

Temat zostanie poczyszczony!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)