Skocz do zawartości

Inny sposób na LP koło domu


Rekomendowane odpowiedzi

Fajna zaradność i inicjatywa! Gratuluję! jednak nie wszędzie na to pozwolą. Wy z Sąsiadem dzielicie  swój własny, oświetlony  skrawek ..ja musiałał bym wyrwać z oświetlenia środek ulicy! ???

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz - gratulacje :)

Jeszcze żeby ktoś pilota na przepędzanie chmurew wymyślił - klik i czysto 8)

Nobel GWARANTOWANY ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pogadać z Pyrą! Taki wyłącznik dla astro-gości na całej ulicy! Tadek możesz kalkulacje podać ???

 

Zastosowałem takie coś http://www.ihe24.pl/inteligentny-dom/6645-exta-free-zestaw-uniwersalny-rzb-05.html.

144 zł do tego puszka hermetyczna około 10 zł - taki komplet na jedną lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinna być zapewniona chociaż jedna noc w roku. Najlepiej podczas sierpniowego nowiu. Noc, która podczas tego nowiu będzie bezchmurna dla większości powierzchni kraju (w sierpniu często jest tak, że jest kilka, kilkanaście nocy bezchmurnych pod rząd). I w tą jedyną w roku, specjalną noc, wybraną spontanicznie (bo przecież pogody nie można przewidzieć z długim wyprzedzeniem), powinno się wyłączyć w pizdu całe je**** oświetlenie w kraju, niech się ludzie dowiedzą co tracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym refraktor o ogniskowej np. pięć tysięcy metrów ;)

,,Widzący" przez chmurwy ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz pełen szacunek. Kto by pomyślał, że można takie coś z władzami załatwić. Być może zdecydowało to, że jak pisałeś mieszkasz na końcu ulicy.

 

Gratuluje realizacji pomysłu.

 

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz pełen szacunek. Kto by pomyślał, że można takie coś z władzami załatwić. Być może zdecydowało to, że jak pisałeś mieszkasz na końcu ulicy.

 

 

Też nie myślałem, że pójdzie tak łatwo. Niezaleznie od miejsca (środek czy koniec ulicy) zawsze warto spróbować. W małych miejscowościach wyłączenie najbliżej zaświetlającej latarni na pewno poprawi warunki obserwacyjne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie myślałem, że pójdzie tak łatwo. Niezaleznie od miejsca (środek czy koniec ulicy) zawsze warto spróbować. W małych miejscowościach wyłączenie najbliżej zaświetlającej latarni na pewno poprawi warunki obserwacyjne.

Będąc świadkiem pomysłu i sprawnej realizacji procedury sąsiedzko - urzędniczej gratuluję skuteczności. Ciekaw jestem efektu na Twoim Tadeusz podwórku.

Może Twój filtr IDAS LPS w związku z tym trafi na giełdę? W sumie to Kopernik wstrzymał to co miał tam do wstrzymania ale jeśli chodzi o elektrownię to jesteś pierwszy.

Potrzebowałbym jednak porady w 2 zakresach:

1. Jak skutecznie wyłączyć elektrownię Pomorzany (pomijam naturalne zjawiska cywilizacyjne jak szczeciński blackout);

2. Jak wyłączyć pełnię Księżyca (tak prawie raz na miesiąc tylko), szczególnie do jutra do 9:28 kiedy osiągnie 100%. Choć jest piękna i dodatkowo ze Szczecina ją widać.

;)

 

PS. A może na FA znajdzie się miejsce na permanentnie dostępne dane o wschodach i zachodach najbliższej gwiazdy oraz naszego naturalnego satelity (już chciałem napisać w formie żeńskiej: naszej).

Uatrakcyjniłoby to FA, tym bardziej że wujek a już nawet dziadek google wyrzuca po tym pytaniu serwisy astrologiczne którym nie wierzę. Robią ze mnie barana a jestem koziorożcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A może na FA znajdzie się miejsce na permanentnie dostępne dane o wschodach i zachodach najbliższej gwiazdy oraz naszego naturalnego satelity (już chciałem napisać w formie żeńskiej: naszej).

Uatrakcyjniłoby to FA, tym bardziej że wujek a już nawet dziadek google wyrzuca po tym pytaniu serwisy astrologiczne którym nie wierzę. Robią ze mnie barana a jestem koziorożcem.

Paradox a może byś się zajął naszym kalendarzem? Można wklepać wiele rzeczy z ręki???

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc świadkiem pomysłu i sprawnej realizacji procedury sąsiedzko - urzędniczej gratuluję skuteczności. Ciekaw jestem efektu na Twoim Tadeusz podwórku.

Może Twój filtr IDAS LPS w związku z tym trafi na giełdę? W sumie to Kopernik wstrzymał to co miał tam do wstrzymania ale jeśli chodzi o elektrownię to jesteś pierwszy.

Włączniki zamontowane, ale czad :) Dzisiaj Księżyc wielki dlatego ciężko ocenić skuteczność ale zapowiada się fajnie.

 

Paweł, dzięki i zapraszam jak tylko Księżyc osłabnie. A o IDAS-ie jeszcze pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)