Skocz do zawartości

Astromaniak zdziadział...


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Trybus

Co się dzieje z Astromaniakiem?... Od kilku tygodni obserwator (nie astrofotograf) nie ma tam w zasadzie czego szukać. Wątki obserwacyjne leżą, wątki sprzętowe w kółko o tym samym, w zasadzie tylko giełda żyje.

 

Szkoda, że do tego doszło. Mam sentyment to Astromaniaka, ale powoli mi przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w moim przypadku wyszło na to, że hmmm... siły przywódcze mają jakąś ambę. Znienacka zacząłem dostawać najdziwniejsze PW jakie mogłem sobie wyobrazić, w związku z moim ogłoszeniem na giełdzie. Sorry, ale forum tworzą ludzie, a nie moderatorzy. Chyba w pewnych przypadkach o tym się zapomina.

Degrengolada Maniaka jest potworna, a przecież kilka lat temu to było najlepsze forum. Qrde można mieć ambicje, ale nie zwalnia to z obowiązku myślenia. A w PL myśli się tylko o dniu dzisiejszym, co będzie jutro - eee tam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astromaniak potrzebuje zmian jak wszystko inne dookoła musi iść z duchem czasu, ale tam na zmiany odnoszę wrażenie władze nie pozwalają. Co jakiś czas userzy chcą coś zmienić ale są stopowani  :-[

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astromaniak potrzebuje zmian jak wszystko inne dookoła musi iść z duchem czasu, ale tam na zmiany odnoszę wrażenie władze nie pozwalają. Co jakiś czas userzy chcą coś zmienić ale są stopowani  :-[

Dokładnie swego czasu próbowałem podtrzymać zamysł Janusza dot. płatnej giełdy na Astromaniaku - niestety zmuszono go do porzucenia tego pomysłu a mnie sprowadzono do miana podżegacza, który próbuje coś ugrać dla FA!

Cały czas twierdzę, że  to był naprawdę dobry pomysł chyba najlepszy pomysł , który oczyścił by Maniaka przede wszystkim z drobnych handlarzy oszukujących fiskusa i robiących Astrokrakowi nieczystą konkurencję ....oraz z nieastronomicznych pierdół lansowanych tam nagminnie przez pseudo astromiłośników. Ludzie chcąc nie chcąc musieli by zainteresować wreszcie astronomią, astrofotografią, astronautyką , nie ma bata! A tak mają molocha, który pożera transfer i nic nie daje w zamian właścicielowi  bo ludzie i tak linkują najczęściej Deltę lub Teleskopy.pl.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilościowo wygląda to tak:

 

sprzęt > foto > obserwacje > astrofizyka

 

Proponuję dokładnie odwrócić kolejność. :)

giełda> sprzęt > foto > obserwacje > astrofizyka

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby admin wyciągnął wnioski odnośnie tego forum. :)

Ja wkładam w to forum serce,  czasem nawet "biorę po sobie" i daje się okładać kijami :wub: :lol: ale inaczej nie da!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem pierwszy teleskop to znałem tylko astrokraka i astromaniaka, ale w tej chwili mam sporą awersję to astrokraka, a co za tym idzie omijam i astromaniaka.

Bo jeśli ktoś olewa klienta który płaci, to co dopiero z traktowaniem tegoż klienta jako usera na forum?

 

Wspomnę tylko, że ja również pracuję w usługach i nie wyobrażam sobie tak olewać klientów jak Pan Janusz.

Chyba trochę offtopic strzeliłem, ale mi ulżyło ;-)

  • Like 1

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby giełda była niezależną stroną (jak np. astrobuysell) i byłoby prościej. Co do for to nie ma łatwo. Brak pogody też robi swoje. Astropolis chyba nieco gasi żagle. Kiedyś były newsy, ale zostały ubite, a teraz samo forum nie zawsze chce działać. A4U, czy Astronomia.pl sobie "leżą". Astromaniak nigdy nie miał lekko, a jak ktoś się zniechęci do pisania np. o obserwacjach to zaraz zrezygnuje ktoś jeszcze (bo mniej się pisze) i tak dalej w dół. Swego czasu nakręciłem tematy fotografii planet i teraz to się utrzymuje na aktywnym poziomie, ale wystarczy mniej zdjęć by mniejszej ilości osób chciało się fotografować...

  • Like 1

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

A może wielu z nas nie potrzebuje już for astronomicznych? Albo ma takie odczucie, że nie potrzebuje? U siebie zauważyłem ciągoty w tym kierunku, by ograniczyć aktywność na forach. Chyba ma to związek z syndromem "gonienia króliczka" - każdy z nas jest bliżej lub dalej złapania łobuza. Ja w zasadzie już złapałem - skompletowałem docelowy zestaw sprzętu, więc na giełdę nie chce mi się zaglądać. Fotografią się nie param. W ciągu roku mam czas na kilkanaście sesji obserwacyjnych i jeżeli uda mi się zmobilizować, skrobnę od czasu do czasu jakąś relację. A na fora zaglądam w zasadzie tylko po to, by być na bieżąco z aktualnymi zjawiskami na niebie. Nieocenione są tutaj komunikaty Piotrka Guzika o kometach, Krzysztofa Kidy o gwiazdach nowych/supernowych. Internet w tym temacie jest potęgą - gdy zaczynałem przygodę z astronomią, źródłem wiedzy dla mnie był comiesięczny numer "Wiedzy i Życia"...

Piszę gorzkie słowa, ale czuję się po prostu znudzony dyskusjami na forach. Bo jak długo można o tym samym?... 

 

Więcej optymizmu sobie i Wam w Nowym Roku życzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł..fora to ludzie. Oni tworzą fora. Mówi się, że internet to dzieło Szatana a czy książki  obrazy, teatr i muzyka nie była przez wieki nośnikiem  skrajnych emocji od sacrum do profanum?

Tak jest z forami: to narzędzia komunikacyjno-poznawcze, portal społecznościowy ..nic poza tym, które jak glina w rękach rzeźbiarza są dokładnie tym w co je zmienimy. Mogą łączyć ludzi, doradzać, edukować, albo być np. przybudówką do sklepu (zarabiać). Mogą odzwierciedlać target admina -foto, obserwy, handel etcl! Mogą być nośnikiem szumnych idei astro-miłośniczych ....polityka

 

Forum to ludzie! I nikt nie znalazł dotychczas nic lepszego! Wszelkie serwisy, blogi  internetowe i tak mają swe odbicia, reperkusje  na forach bez nich chyba nie były by tak znane.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobię malutki off topic, ale mnie osobiście zraziło podejście do klienta w Astrokraku ???

Zamawiałem tam lusterko wtórne, na stronie było napisane że jest dostępne więc kupiłem. Po tygodniu bez odezwu postanowiłem napisać na maila sklepu co się z przesyłką dzieje ale nie dostałem żadnej odpowiedzi przez kolejny tydzień. E-mail sklepu umarł i nikt nie odpisywał. Zadzwoniłem do sklepu i pan Płeszka odesłał mnie do Delty. Co się okazało? Że dostawa lusterek wtórnych będzie za 2 miesiące bo te się skończyły już wcześniej  ::)

Po kolejnych moich trzech telefonach do Astrokraka wynegocjowałem inne lusterko, cała sprawa trwała miesiąc... 

AR 102/1350 , ATM: BinoNewton 150/750, 130/650 UL Truss, 70/700, 70/280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na fora zaglądam w zasadzie tylko po to, by być na bieżąco z aktualnymi zjawiskami na niebie. Nieocenione są tutaj komunikaty Piotrka Guzika o kometach, Krzysztofa Kidy o gwiazdach nowych/supernowych. Internet w tym temacie jest potęgą - gdy zaczynałem przygodę z astronomią, źródłem wiedzy dla mnie był comiesięczny numer "Wiedzy i Życia"...

Teraz też jest pewien miesięcznik w którym znajdziesz podobną tematykę tych samych autorów :) I zawsze jest pod ręką, nawet w kiblu ;)

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące to nic takiego, ja kupiłem jakiś bajer za prawie 1500zł, czekałem z dwa tygodnie, maile bez odzewu, jak się dodzwoniłem to tak samo zostałem odesłany do DO, to był chyba październik. W Delcie powiedzieli, że dostawa tego będzie w marcu.. Oddzwoniłem do Pana Janusza i usłyszałem, że w takim razie będę musiał poczekać. Dobrze, że mieli to w teleskopy.pl. Tylko zdziwiła mnie reakcja Płeszki jak mu o tym powiedziałem, a mianowicie: 'a! to trzeba było tak od razu!' Hehe. Kupiłem sobie sprzęt, znalazłem go sobie a astrokrak zrobił za pośrednika. Zaraz jak kupiłem to przelałem kase, ale to nie miało wpływu na obsługę.. ;-/ Na teleskopach mieli to jakoś koło 100zł taniej ;-D 

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam praktycznie poza 2 osobami nikogo z for. Siedzę na astromaniaku od ponad 3 lat. Szczerze powiem że nie obchodzą mnie za bardzo władze for bo i czemu mają mnie one interesować ? Interesują mnie tylko ludzie. Można poczytać ciekawe rzeczy czy wymienić się swoimi poglądami, spostrzeżeniami. Chciałem zacząć cykl jakiś realcji bo mój temat już trochę wyczerpał (początki obserwacji) ale niestety jak nie pogoda to czas itp. Ale nie wykluczam że coś może drgnie. Po za tym zawsze gdy jest pogoda na rzadsze zjawisko umieszczam obszerna realcje.

 

 

 

PS. Poznam kogoś z okolic Dęblina lub dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje o tym samym to samonapędzająca się maszyna - ludzie tłumaczą co i jak w kolejnych wątkach i robi się z tego masa nieuporządkowanej informacji. I teraz jeśli ktoś szuka jakiejś wiedzy i używa wyszukiwarki forum (najczęściej nie działającej zbyt sprytnie) zostaje zalany potokiem wyników i zamiast poszukać tam wartościowej informacji uznaje że szybciej i łatwiej założyć kolejny wątek z tym samym pytaniem i dostać odpowiedź. A dostanie ją raczej na pewno, ponieważ użytkownicy generalnie są skorzy do pomocy, a szczególnie tacy którzy dopiero co dowiedzieli się czegoś ciekawego albo zaskakującego i pragną się tą wiedzą podzielić. Jednak na całokształt forum jako źródła informacji wpływa taki proces niezbyt dobrze. A nawet jeśli jest tylko jeden wątek na interesujący temat ale ma na przykład 100 podstron to mi też czasami robi się słabo... :)

A co do astrofoto - cóż tak chyba jest wszędzie (na zagranicznych forach też, np CN). Astrofoto jest proste w założeniu, wyniki są łatwo porównywalne i proporcjonalne do inwestycji oraz równie przewidywalne. Mnie osobiście już lekko odeszła gorączka astrofoto, szczególnie jak sobie ostatnio uświadomiłem że w czasie niedawnych sesji z NGC891 mogłem na przykład wykonać fotometrię dla kilkuset tysięcy gwiazd. Albo przekosić spory obszar nieba w poszukiwaniu czegokolwiek. A NGC891 jaka wyszła taka wyszła - z podobnych zestawów wychodzą podobne, jest od groma lepszych, są też gorsze. Ta akurat jest moja, ale nic specjalnie odkrywczego w tym nie ma :)

Obecnie raczej chciałbym wrócić (choć nie wiem czy po 15 latach można mówić o wracaniu, pewnie można :) ) na wizual, tylko muszę na jakimś spotkaniu sprawdzić czy moje oczy są w stanie dostrzec cokolwiek ciekawego :)

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu forum jest głownie o sprzęcie - się zastanawiam czy takie nie było od zawsze, tlyko się tak nie zwracało na to uwagi. Osobiście zasadniczo skompletowałem sprzęt juz jakiś czas temu, więc na razie nie mam w tym zakresie o co pytać i szukać informacji, a samo nawijanie w kółko o wyższości jednego teleskopu czy okularu nad drugim się zwyczajnie znudziło. Na początku się podobała prostota forum, bo było tylko z 6 działów, dzieki którym mozna było szybko znaleźć temat. Z biegiem czasu jednak to zaczęło pokazywać wady, bo tematów w działach było coraz więcej i pojawił sie problem ze znalezieniem tematów starszych. Zaczęto rozgałęziać głownie działy sprzętowe marginalizując pozostałe. Wolne tematy na poczatku były sporym atutem forum, z czasem poziom jednak spadł, w działach sprzętowych zresztą też. Powstanie FA przyciagnęło z Maniaka sporą liczbę osób, które tamto forum tworzyło. A jak już FA zaczęło się rozwijać coraz lepiej, to Astromaniak tracił coraz bardizej na zainteresowaniu.

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem pisać, komentować nawet robić sobie jaja po tych wydarzeniach z giełdą ? po prostu zdałem sobie sprawę, że niczego nie da się zmienić na tamtym forum. Janusz choć miał świetny pomysł, który mógł uzdrowić Maniaka to został zmuszony do utrzymaniu obecnego status quo -pewnie wystraszył się, że klienci poobrażają się na niego i przestaną kupować. Nic bardziej złudnego każdy będzie kadzić Pan Janusz to Pan Janusz tamto a i tak kupi tam gdzie taniej?.
A kroplą goryczy była sprawa potraktowania Anki przez jednego jegomościa ?pod wpływem? takich obelżywości w stosunku do kobiety na forum astronomicznym dawno nie słyszałem.
Poziom z CB Radio, to mało powiedziane...

I jeszcze mała noworoczna puenta: nie chodzi o żadną zazdrość?przecież żadne forum nie może istnieć bez zdrowej konkurencji. Jedno forum było by monotematyczne i bez sensu. A takie trzy liczące się fora (lekko ukierunkowane regionalnie) utrzymują stan równowagi i urozmaicają astro-społeczność. Nie wziął bym na swoje barki odium prowadzenia jedynego forum ? to było by chore i bezsensowne, nikt nie jest alfą i omegą, uczę się i obserwuje i dobrze się z tym czuje ;) gdy obok istnieją inni konkurencyjni admini, często o większym doświadczaniu, którzy w pewnym sensie mobilizują mnie do pracy, dają odczuć radość współzawodnictwa, czasem nieświadomie poddają pomysły a z ich wzorców korzystam...lub z drugiej strony popełniają błędy z których wyciągam wnioski. Zależy mi więc na zdrowym i proporcjonalnych pluralizmie w naszym środowisku :)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak Ignisdei i to Forum, w sumie, nie miałem się wypowiadać na ten temat, ale szczerze nic nie mam do Astromaniaka, przypomnijcie sobie jak z innych forum byliśmy przeganiani, a nawet wyrzucani, mniejsza z tym, jakie to fora i każdy z nas szukał takiej ostoi, co stał się Astromaniak, co więcej, tak za kilka lat mogą to samo pisać o tym Forum, chociaż nie życzyłbym tego ani Astromaniakowi ani zaś tu i innemu Forum, przejrzałem na własne oczy i wiem, co każdy robi, jak reaguje na forach, ale robię swoje, nie krytykuję. I nie piszę, co się podoba a co nie, cieszę się, że są takie miejsca gdzie można się spotkać. Pana Janusza nigdy nie spotkałem na żywo, a jeśli chodzi, o Astrokrak dzisiaj zamawiam jutro mam w domu to, co chcę, więc to jest smutne, że tak właśnie podchodzimy do forum Astromaniaka. Ignis napisał, że sam się uczy od innych, zaś ktoś inny uczy się od niego za rok powstanie może jeszcze jedno forum gdzie z tego forum ludzie przejdą na nowe i co będą dalsze krytyki a pozostałe fora będą zanikać, kiedy usiądziemy pomyślimy o tych forach będzie nam ich brakować, zaczniemy tęsknić. Właśnie to mnie smuci najbardziej, tęsknota za tym gdzie stawialiśmy pierwsze kroki w Astronomii. Zobaczcie, co się dzieje z Forum na Astronomia.pl, szkoda a też było fajnie i tak by wymieniać pisać długo, czy nie pora zastanowić się nad tym i zatrzymać się na jednym Forum na tym, co jesteśmy tu taj. Każde forum chciało AWI po to by nabijać tematy, żałuję, że zgodziłem się umieszczać na każdym forum, ale cóż nie da się cofnąć trzeba ciągnąc i tu i tam, właśnie o to chodzi, które forum jest najlepsze ile ma postów, to nie prawda, prawdą jest, co my dajemy od siebie a nie tematy nabijanie na forach. ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem pisać, komentować nawet robić sobie jaja po tych wydarzeniach z giełdą ? po prostu zdałem sobie sprawę, że niczego nie da się zmienić na tamtym forum. Janusz choć miał świetny pomysł, który mógł uzdrowić...

 

Totalnie nie zgadzam się z Twoją oceną. Wprowadzenie opłat zabiłoby astromaniaka. Ludzie przenieśliby ogłoszenia na Astropolis. Już teraz duża część forum to Giełda, bez której forum byłoby mniej popularne. Właściciel zorientował się, że mu się to nie opłaca i podjął decyzję kalkuljąc zyski i starty a nie pod wpływem jakiś nacisków.

 

Odnośnie gloryfikowania sprzedawców którzy mają marżę nawet po 100% a próby negocjacji cen nazywają żebraniem także się nie zgadzam. Nazywanie osób które często lubią zmieniać sprzęt handlarzami jest nie na miejscu. Generalnie raz się straci na sprzedaży innym razem zarobi a końcowy wynik jest na zero. Nie wiem czemu zakładasz, że przy odsprzedaży zawsze trzeba być stratnym a nie sprzedawać po cenie rynkowej. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania. Lepiej mieć większy wybór niż mniejszy.

 

Odnośnie obelżywości do kogokolwiek na forum to zawsze jest to godne potępienia niezależnie od płci. Pani o której piszesz w moim odczuciu często ma delikatnie mówiąc tendencję do patrzenia z góry na innych użytkowników. Nie znam jej osobiście i nigdy z nią nie polemizowałem, moja ocena jest tylko na podstawie jej postów. Admin to w pewnym sensie osoba publiczna więc każdy ma prawo do jego własnej oceny.

 

Zgadzam się co do tego że im więcej for tym lepiej. Każdy wybiera to co mu się podoba. Najlepsza charakterystyka jest tutaj http://www.astroparody.blogspot.co.uk/p/astro-fora.html. W moim odczuciu Forumastronomiczne jest najbardziej społecznościowe, Astropolis i Astromaniak to projekty komercyjne. Jedno bardziej astrofoto drugie wizual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert (do Ignisa), można nie chcieć mieć płatnej giełdy, można sobie tego nie życzyć. Można się bać, że jak będzie płatna, to 90% userów z czasem się wycofa. Sam byłem na "nie", ale nie o to chodzi. Takie coś wystarczy jasno napisać - i powinno zostać zrozumiane.

Z kolei podjazdówki, oczernianie - to insza inszość. Tak samo w moim przypadku: nie mam już 10 lat, umiem sformułować ofertę tak, żeby mieć jakieś prawdopodobieństwo sprzedania, bo zdaje się o to chodzi. Tu sprzedałem z niej wszystko do zera. Tam ona stała się powodem serii dziwacznych PW. Sorry, mam też jakiś tam swój honor i gdyby tu Ignis mi takie pierdoły pisał - też nie chciałbym tu dłużej siedzieć.

Ale zastanawia mnie jedno: skąd ludzie biorą czas na takie rzeczy? I co siedzi w tym na dnie? Znowu orto? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem pisać, komentować nawet robić sobie jaja po tych wydarzeniach z giełdą ? po prostu zdałem sobie sprawę, że niczego nie da się zmienić na tamtym forum. Janusz choć miał świetny pomysł, który mógł uzdrowić Maniaka to został zmuszony to utrzymaniu obecnego status quo -pewnie wystraszył się, że klienci poobrażają się na niego i przestaną kupować. Nic bardziej złudnego każdy będzie kadzić Pan Janusz to Pan Janusz tamto a i tak kupi tam gdzie taniej?.

To mógłby równie dobrze zlikwidować giełdę na forum, niż jakby miał zrobić płatną. W efekcie pewnie na jedno by wyszło. Obrotu w Astrokraku by raczej nie zwiększyło.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie nie zgadzam się z Twoją oceną. Wprowadzenie opłat zabiłoby astromaniaka. Ludzie przenieśliby ogłoszenia na Astropolis. Już teraz duża część forum to Giełda, bez której forum byłoby mniej popularne. Właściciel zorientował się, że mu się to nie opłaca i podjął decyzję kalkuljąc zyski i starty a nie pod wpływem jakiś nacisków.

Zorg wybacz ale albo ja jestem niedzisiejszy albo upośledzony bo nie czaję... Jak można budować tfuu..uzależniać istnienie forum od giełdy?

Czy to jest jakieś Allegro? To przecież forum miłośników astronomii, powinno się pisać na takim forum o astrofizyce, obserwacjach, astro-foto, promować ciekawe wydarzenia na naszym niebie. Zaplecze sprzętowe powinno zaś stanowić sferę pomocniczą i wsparcie dla użytkowników.

Giełda natomiast jako dodatek powinna służyć migracji sprzętu w obrębie społeczności forum...Nie chciał bym by popularność mojego forum zależała od ilości nowych ofert na giełdzie...To już nawet nie gawędy o korekcji LVW ale czyste oferty..one mają nakręcać życie forum???

 

Odnośnie gloryfikowania sprzedawców którzy mają marżę nawet po 100% a próby negocjacji cen nazywają żebraniem także się nie zgadzam. Nazywanie osób które często lubią zmieniać sprzęt handlarzami jest nie na miejscu. Generalnie raz się straci na sprzedaży innym razem zarobi a końcowy wynik jest na zero. Nie wiem czemu zakładasz, że przy odsprzedaży zawsze trzeba być stratnym a nie sprzedawać po cenie rynkowej. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania. Lepiej mieć większy wybór niż mniejszy.

Tu nie czaję zupełnie bazy?? Handlarz to nie koleś, który często zmienia sprzęt bo eksperymentuje i lubi sprawdzać optykę bo chce wszystkiego spróbować...sam taki jestem, ale to gość który skupuje używki w dobrym stanie by np. po małym liftingu łącząc je w jedną całość i sprzedać na rynku pierwotnym. Albo sprzedaje coś by na tym wyłącznie zarobić jak sklep tyle, że bez płacenia podatków od sprzedaży, bez zarejestrowania działalności jako spekulant. O takich ludziach pisałem. A nie o migracji sprzętu używanego.

 

Odnośnie obelżywości do kogokolwiek na forum to zawsze jest to godne potępienia niezależnie od płci. Pani o której piszesz w moim odczuciu często ma delikatnie mówiąc tendencję do patrzenia z góry na innych użytkowników. Nie znam jej osobiście i nigdy z nią nie polemizowałem, moja ocena jest tylko na podstawie jej postów. Admin to w pewnym sensie osoba publiczna więc każdy ma prawo do jego własnej oceny.

Jak my wszyscy Anka ma swego za uchem ale robienie aluzji do wieku kobiety w sposób obelżywy z użyciem prostackiego słowotoku jest karygodne!

Rozumiem -pokazać osobie, która w moim mniemaniu  źle robi jej błędy,  odnieśc się do jej konkretnej wypowiedzi, charakteru.. a nie tak jak zrobił ten osobnik!

 

 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, każda metoda jest dobra, jeśli jest dobra :) Jeśli giełda napędza forum, to niech sobie napędza. Jeśli ty zrobiłbyś ją płatną, to OK. Ale też nie można każdemu na siłę, bo ludzie jednak się różnią.

Co do tych obelżywości - na szczęście nie kumam o co loto. Ankę nadal lubię, choć pewno bez większych wzajemności, ale o to nie dbam. Cieszę się tylko z tego, że przez cały czas mojej pisaniny na forach zawsze byłem sobą.

 

A teraz qrde czas zacząć tą Finlandię rozpocząć. Wszystkiego najlepszego wszystkim na Nowy Rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)