Skocz do zawartości

Młody sierp


Rekomendowane odpowiedzi

No piękny  :)  - Tylko na moim niebie widzę go teraz niestety tak - taki syf mam >:(

post-476-0-18722200-1388856099_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Jacek to tak samo jak u mnie, jak nie gorzej. Też już na niebie pozostałtylko taki Ksieżyc i parę zamglonych gwiazd. A w dzień było ładnie :).

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian - jak byś był u mnie na miejscówce, a z gwiazd to Wega majaczy - gdzie sprzęt się chłodzi >:(  Będzie zwijanko :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj sierp, jeszcze mniejszy niż dzisiaj był tak niesamowicie widoczny... Jeszcze niziutko nad horyzontem (jakieś 7-10 stopni) więc złudzenie zrobiło z niego olbrzyma. Akurat z kumplem na mieście byłem, w nocy wyjeżdżał z kraju do swojej nowej "ojczyzny" i się nie spotkamy ponad pół roku- taki Księżyc jest idealny do ostatnich rozmów i ostatnich głupich żartów :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące później...

Polarisie ... zdradziłeś wizual? :(

 

Fajna kompozycja różnych rzeczy w polu widzenia - brawo.

 

Zasadnicze pytanie mam jednak inne.

Ponoć najlepszym odzwierciedleniem tego co widzimy w lornetce (bo ten Łysy ma rozmiar lornetkowy!) są szkice.

Ale takiego nieba z takimi jasnymi szarościami to by chyba nikt  nie dał rady naszkicować?

Toż to by trzeba by było mieć dokładnie dopasowany taki szaro-jasny papier.

Bo tego ani na białym ani na czarnym nie da rady  zakredkować w rozsądnym czasie?!

Ja mam doświadczenia tylko na czarnym dlatego to jest pytanie, a nie stwierdzenie.

 

Pozdrawiam

post-1068-0-71525300-1401483170_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem dopisać, że Księżyc wyglądał przepięknie w lornetkach. Dużo bardziej kontrastowo i ostro. Dlatego nigdy nie zdradzę wizuala, a foto będzie tylko dopełnieniem, próbą uchwycenia chwili na matrycy. W 20x60 było już widać, że sierpik nie jest jednorodny!

 

Jutro i pojutrze warto poszukać Księżyc, bo będzie w doborowym towarzystwie Merkurego i Jowisza.

 

A o szkicowanie zapytaj Wimmera. On się zna.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody Księżyc (4%) z dzisiejszego wieczoru. Mocne kadrowanie (f tylko 105mm), więc i jakość taka sobie.

 

attachicon.gifmoon.JPG

Właśnie idąc na 3 zmianę do pracy równiez zauroczył mnie widok księżyca w tak wczesnej fazie. Brawo Polaris

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odbyłem sesje nad naszym miejscowym zalewem w Ostrowie Wlkp, też uchwyciłem sierp Młodego :)

Więcej zdjęć u mnie na blogu.

 

post-3097-0-83462300-1401618816_thumb.jp

  • Like 6

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)