Skocz do zawartości

PTMA Szczecin - kilka tematów związanych z reklamą


Marcin_B

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
miło było Was wczoraj poznać. Teraz, gdy mniej więcej wiem jak PTMA będzie funkcjonować, podzielę się przemyśleniami odnośnie reklamy Towarzystwa, którą, jeśli szanowny, nowo wybrany Zarząd się zgodzi, chętnie się zajmę. Tak jak wczoraj wspominałem podczas autoprezentacji, zajmuję się reklamą na co dzień i chętnie wykorzystam moje doświadczenie na gruncie Towarzystwa. Jest kilka obszarów, które powinny być ogarnięte w pierwszej kolejności. Od razu zaznaczę, że żaden nie będzie się wiązał z dużymi kosztami a w większości z żadnymi.
 
1. Logo i identyfikacja wizualna. Podstawa każdego nowego "produktu" (przepraszam za wyrażenie, lepszego nie znalazłem:). W praktyce - przygotowanie logo i linii graficznej projektów, które z pewnością się pojawią w przyszłości (niekoniecznie reklam ale również wszelkiego typu papierów, dokumentów czy prezentacji). Mam pomysł na logo, który mógłbym zaprezentować w najbliższych dniach.
 
2. Strona internetowa. Na wczorajszym spotkaniu postanowiono o wykupieniu domeny ptma.szczecin.pl. Kierunek jak najbardziej słuszny aczkolwiek to adres dosyć trudny do zapamiętania dla przeciętnego zjadacza, a zgodnie ze statutem, do takiego m.in. chcemy dotrzeć. Myślę, że powinniśmy promować się pod adresem astronomia.szczecin.pl, który ku mojemu zdziwieniu, jest wolny. Technicznie wyglądało by to tak, że oba adresy prowadziłyby do jednej strony, na materiałach 'oficjalnych' widniałby adres ptma.szczecin.pl, natomiast na reklamowych astronomia.szczecin.pl.
 
Jeśli chodzi o samą stronę, myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienie jej na jakimś blogowym szablonie - najszybciej, najwygodniej i najtaniej. Teraz sporo jest gotowców, które można w łatwy sposób dostosować do własnych 
potrzeb. Są czytelne, ładne graficznie i wygodne w późniejszej edycji, administracji. Dla przykładu: http://www.szczecinblog.pl/ lub http://szczecin.blogx.pl/. Właściciele tych stron nie wydali złotówki na ich produkcję a wygląda to w miarę dobrze i jest funkcjonalne. Myślę, że powinniśmy uniknąć rzeźbienia strony samodzielnie, chyba, że mamy w szeregach jakiegoś webmastera, który chciałby się tego podjąć:). 

3. Reklama w mediach społecznościowych. Cóż, żyjemy w takich czasach, że głównie tam są ludzie... Proponuję założenie i prowadzenie fanpage na Facebooku oraz dodatkowo na Google+ oraz Twitterze. Pierwszy służyłby do 'codziennej' komunikacji z 'fanami' Towarzystwa, dwa kolejne pomagają w znacznej mierze pozycjonować stronę w wyszukiwarce, czyli windować adres strony na wyższe miejsca w wyszukiwaniach google. No i wszystkie zapewniają wejścia na na stronę co jest niezwykle ważne. 
 
4. Kontakt z mediami. Z doświadczenia wiem, że szczecińskie media bardzo chętnie piszą o inicjatywach non profit - to zdecydowanie łatwiejsze niż przemycenie komercyjnej informacji do mediów, z czym borykam się na co dzień:). Mam bardzo dobry kontakt z większością redakcji najbardziej liczących się portali i blogów w Szczecinie, znam również adresy redaktorów lokalnej prasy a i w przeszłości udawało mi się przemycić tematy do lokalnego radia i tv. 
 
Tak jak wspomniałem wyżej, poruszone tematy nie są mi obce i z przyjemnością je "pociągnę".
Zapraszam do dyskusji. 
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcin,

fajnie, że zgłaszasz swój akces w tej sprawie.

Między innymi na te tematy planujemy rozmawiać na najbliższym spotkaniu Zarządu.

Powołamy pewnie zespół do stworzenia strony internetowej. Jeżeli taki zespół powstanie (a pewnie powstanie) to bardzo bym chciał, żebyś w nim uczestniczył.

Jacek Zieliński już zgłosił swoją chęć pracy w takim zespole, tak więc mamy już dwie osoby :)

Jeżeli chodzi o logo to jeżeli możesz to prześlij mi na PW Twoja propozycję.

O mediach i społecznościowych i zwykłych porozmawiamy na spotkaniu Oddziału w następny czwartek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)