Skocz do zawartości

Odział PTMA Poznań reaktywacja!


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Thomas - przyniesiesz jakieś dobre ciastka, to Zarząd Oddziału pozytywnie rozpatrzy Twoją aplikację ;D

 

 

Do czego ten laptok? Mógłbym wziąć w celach piśmienno/sprawozdawczych ale jak będzie trzeba podłączać pod VGA to mój nie da rady - zbyt przenośny, a przejściówki nie mam :)

Herschel 400 in progress: 376/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie..pewnie...szczególnie Sekretarz niech weźmie do pisania uchwał ;)  A właściwie modyfikacji bo cały rdzeń już napisałem :D

ps. Tamtą drukarkę zwróciłem do sklepu i wziąłem lepszą...HP Drivery zabieram na penie.

edit: Jak co wezmą zlotowy projektor

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Robercie widzę że mamy swojego człowieka we władzach PTMA, gratulacje:)

Dzięki, choć udział w  sądzie Koleżeńskim nie jest rzeczą przyjemną. Ta instancja rozstrzyga spory i konflikty interesów  między członkami, więc życzymy sobie tego byśmy się nigdy nie spotkali na posiedzeniu.

 

ps. Na naszej stronie Oddziału umieściliśmy informację o nowych władzach PTMA 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Chciałbym wstępnie wyznaczyć termin następnego spotkania na Słonecznej  na Piątek 06.06.2014 r. godz. 19.00
  • W międzyczasie może w tym tygodniu wybieram się do Izdebna na nieformalne spotkanie z Samorządowcami  jakie postara się zorganizować Tomek Zaraś w Izdebnie. Kiedy to będzie nie wiem - dam znać na forum - zachęcam szczególnie Zarząd oraz naszych Członków poznańskiego oddziału (jeśli czas i obowiązki pozwolą) do wspólnego wyjazdu...:)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z panem profesorem Edwinem Wnukiem oraz  sekretariatem obserwatorium  i mamy zaklepaną salkę na czwartek 

 

05.06.2014 r. godz. 19.00

(niestety w piątek jest jakiś otwarty wykład w obserwatorium)

To będzie nasz następny termin zebrania.

 

 

ps. Proszę członków o jak najliczniejsze przybycie.

Nasze spotkania nie organizujemy zbyt często, gdyż uczestnictwo w PTMA ma być przyjemnością  a nie obowiązkiem. Przede wszystkim liczy się dla mnie Wasz czas wolny  wynikacjący z życia rodzinnego i zawodowego. Układamy zatem nasz plan tak by dokonywać jak w najmiejszym stopniu kolizji w  życiu naszych członków  co w jakiś sposób wpływa na  pozytywne nastawienie naszych rodzin i ewentualnie  pracodawców do tych zebrań. Pragnę też podkreślić, że obserwatorium na Słonecznej ma bardzo napięty plan i udostępnianie nam nieodpłatnie salki wraz z mediami  jest sporym ukłonem w naszą stronę. Starajmy się więc najlepiej wykorzystać sprezentowany nam przez środowisko naukowe czas!

  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Niestety cały tydzień będę jeździł na drugą zmianę, stąd nie będzie mnie na zebraniu 5.06.2014.

Trzeba będzie przełożyć mój referat na temat programu do obserwacji Słońca na inny termin.

Pozdrawiam!

Nevton 200x1000 na EQ 5

Nevton 114x 900 z wytrawionymi lustrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko przypomnieć: wszystkim  członkom i  przyjaciół Poznańskiego Oddziału PTMA, o Zebraniu, które odbędzie się  się w czwartek  05.06.2014 r. o godz. 19.00
w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Słoneczna 36.

Na zebraniu:
?    Paweł Oleksiak opowie o poszukiwaniu meteorytów i po  raz kolejny postaramy się przedstawić możliwości logistyczne wyprawy poszukiwawczej meteorytu ?Morasko?
?    Odbędzie się prelekcja ? ?Obserwacje Zakryć?  -(Adam Tomaszewski i Łukasz Wojtyniak)
?    Prezes Oddziału zda ustną relację członkom z Walnego Zebrania które odbyło się 16-18 maja 2014, w Białymstoku, przekaże też kilka spraw technicznych.
?    Jak zwykle porozmawiamy też (w ramach wolnych wniosków) o przyszłości Oddziału a szczególnie o działaniach jakie mamy zamiar podjąć.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga dla wszystkich dojeżdżających na spotkanie - akurat rozpoczynają się Juwenalia i planowany jest pochód uczestników z Areny na stadion. Odbywać się to będzie akurat w czasie rozpoczęcia spotkania i nie będzie można przejechać przez Grunwaldzką. Ogólnie na Grunwaldzie będzie kocioł, jeśli ktoś jedzie z północnej strony miasta, polecam dostać się jakoś okrężną drogą od południa. 

Mapka z ZDM-u:

post-320-0-81296100-1401912759_thumb.jpg

Herschel 400 in progress: 376/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oł szyt. To mam hardkor

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Propozycja kolejnego  zebrania na Słonecznej 8.07.2014 -19.30 (wtorek)

  • Sprawa do zweryfikowania z władzami Obserwatorium na Słonecznej
  • Zgrania terminu z uczestnikami zebrania
  • Potrzeba też dwoje  prelegentów - czekam na propozycję!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że sprawozdania ze spotkań PTMA można zamieszczać na łamach "Astronomii". Drukowane wersje mają swoją wartość historyczną! Internet może paść, a gazetkę zawsze można przeczytać :) Po latach też. Myślę, że jest to opcja którą Zarząd powinien przemyśleć.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Słonecznej jest szkoła letnia :- więc....najbliższe spotkanie dopiero 21.07 lipca. Tak ustaliłem z panią w obserwatorium i nim zadzwonię do Profesora -możemy to jeszcze przedyskutować!

Możemy też,  zrobić nieformalne spotkanie obserwacyjne w Izdebnie ..testując choćby łączkę, która ma być nam przekazana przez spółdzielnie rolniczą  8) 

 

Niemniej jednak: może się tak zdarzyć, że trzeba będzie  zrobić szybkie zebranie (samego) Zarządu w celu podjęcia uchwały o KRS -jak ZG wskaże nam artykuł w statucie zgodnie z którym ,  wg interpretacji prawnika PTMA możemy wystąpić o osobowość prawną!

ps. Będąc służbowo w Sądzie Rejestrowym Poznaniu zapytałem się o koszta .  Organizacje niezarobkowe (non profit) -mają wpisy za darmo! Wiec mamy sprawę jasną! :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nas więcej :) Popieram to spotkanie przy teleskopie. Mogę obgadać sprawę z naszym wspaniałomyślnym darczyńcą Panem Prezesem Ajchlerem, może sam zaszczyci nas Swoją obecnością?

Kto powiedział, że prezentacji nie może być? :) Gadane zawsze miałem, jak nie będzie głosów sprzeciwu, mogę opowiedzieć o tworzeniu astronomicznych korzeni na tej ziemi, od złamanej lornetki po projekt obserwatorium.  Może będą anegdotki itd.?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nas więcej :) Popieram to spotkanie przy teleskopie. Mogę obgadać sprawę z naszym wspaniałomyślnym darczyńcą Panem Prezesem Ajchlerem, może sam zaszczyci nas Swoją obecnością?

Kto powiedział, że prezentacji nie może być? :) Gadane zawsze miałem, jak nie będzie głosów sprzeciwu, mogę opowiedzieć o tworzeniu astronomicznych korzeni na tej ziemi, od złamanej lornetki po projekt obserwatorium.  Może będą anegdotki itd.?

Ja także się piszę... Niebawem Nowy w O/Poznań, ale jeszcze Stary z O/Katowice.

Pozdrawiam,
Tomasz Książczyk

 

Członek O/Katowice PTMA, http://www.ptma.astrocd.pl/

Newton: SW 305/1500
Detektor: EOS 550D + EF-S 55-250 mm
Okulary: Plössl 10mm, Plössl 25mm
Filtry: Baader 305mm ND5.0, ND 0,9 1,25"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie jutrzejsze się nie odbędzie. Jestem po telefonicznej rozmowie z Robertem Twarogalem. Nie mamy jeszcze ani pozwolenia od Zarządu Głównego PTMA na ubieganie się o osobowość prawną a co za tym idzie KRS. Nie spotkaliśmy się jeszcze by porozmawiać o szczegółach przekazania działki pod budowę. 

Póki co, nie mamy zbyt wiele poza słownymi deklaracjami, choć to dobry początek, to zbyt mało by nasze spotkanie było wiążące. 

Jak tylko będziemy coś wiedzieć, nie omieszkamy poinformować na łamach tego wątku, spotkamy się później i złożymy podpisy pod wymagane wnioski  o KRS.

Pozdrawiam Wszystkich a jeśli ktoś z Was chciałby zaspokoić oczy widokiem wiejskiego, tak zachwalanego już tutaj w Izdebnie nieba, to zapraszam, do 16 mam urlop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robert 21 lipca niestety mam nockę. Pasuje mi 18,19, 24 i 25 lipca (ewentualnie 14,15.16,17).

OK z uwagi na prośbę kilku kolegów przekładamy zebranie na Słonecznej na 24.07.2014 r.

Między innymi planujemy zrealizować (zaległy)  wykład Tadeusza o Słońcu. Osobiście też coś przygotuję o obserwacji DSO -  może  coś z Caldwella ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich miłośników astronomii na kolejne zebranie Poznańskiego Oddziału PTMA,  które odbędzie się w czwartek 24.07.2014 r. o godz. 19.30 w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  ul. Słoneczna 36, 60-286 Poznań

Na zebraniu m.in:

  • Wykład tematyczny o obserwacji Słońca za pomocą programu ?Solaris? (T.Figiel)
  • Wykład tematyczny ? ?Obserwacja wizualna wybranych obiektów w Łabędziu? (R. Twarogal)
  • Jak zwykle odbędzie się dyskusja na tematy organizacyjne,
  • Poinformujemy też członków PTMA Poznań o postępach w negocjacjach i przygotowaniach formalnych do budowy Obserwatorium Oddziału.

Jak zwykle na zebraniu można zapisać się do PTMA i otrzymać legitymację członkowską!!!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spotkaliśmy się w wyjątkowo małym gronie-wraz ze mną było nas zaledwie trzech (szacun Koledzy za uczestnictwo, dzięki Wam zebranie w ogóle się odbyło!) . Spędziliśmy czas na prezentacji o obiektach w Łabędziu (nad którą kilka godzin ?siedziałem?) oraz dysputach obserwacyjnych?
Nie ukrywam jestem tą sytuacją troszkę zniesmaczony. Ja wiem, że to okres wakacyjny ? ale dałem ogłoszenie na forum stosunkowo wcześniej, przesunąłem też termin by wszystkim pasował. Swój udział deklarowało wstępnie przynajmniej 7 osób. Nie można było napisać na PW lub w temacie ? odłożylibyśmy to zebranie. Wiecie - załatwiam salę konferencyjną, sprzęt. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza za to płaci, wyrywamy im na ten czas salę wykładową, używamy sprzęt projekcyjny, czerpiemy energię elektryczną. Idą nam na rękę o nic w zamian nie prosząc, więc uszanujmy proszę ich dobrą wolę.
Zatem moje pytanie: czy chcecie by spotkania PTMA odbywały się rzadziej np. co dwa miesiące?
Jeśli taka forma spotkań Wam nie odpowiada? Czy chcecie coś zmienić?
Czy w ogóle PTMA ma robić zebrania?
Proszę o szczerość przyjmę wszystko na klatę!

PS. Pamiętacie jak psioczyliście na stare PTMA ?teraz z przykrością stwierdzam -zaczynamy ich naśladować! :-

Edit: ps1.istnieje  jeszcze inna możliwość: może chodzi o moją osobę?  Jeśli to ma zwiększyć frekwencję na zebraniach chętnie zrzeknę się  funkcji Prezesa -robię to wyłącznie pro publico bono, wiecie czemu ?  bo mi zależy!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)