Skocz do zawartości

TEST - Ważne!


Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam, że dziś o 16:00 czyli za nieco ponad godzinę, pojawi się zestaw prostych pytań (w tym temacie), w celu przetestowania formy odpowiedzi przez wiadomości priv.

Bardzo proszę o jak najliczniejsze wysyłanie odpowiedzi, żebym mógł sprawdzić czy to skuteczna i sprawiedliwa forma ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, tak to jest jak się pisze z pamięci i na dodatek szybko. 

Co do Komety Halleya, wahałem się między 84 a 86. Czeski błąd, z którego już się tłumaczę.

Widziano ją ostatnio w 1986. A jeżeli dożyję kolejnego powrotu Komety Halleya, będę miał 84 lata ;) Czyniąc lepszy użytek z tych dwóch liczb, mogłem podać trafniejszą odpowiedź :D

Dostanę rozgrzeszenie za to jedno chociaż?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Mleczna jest wizualnie mniejsza ale masywniejsza od M31

Wizualnie mniejsza? Z Ziemi? Toż to 360° kontra 4°...  :D

 

Błąd w ostatniej odpowiedzi, byłoby poprawnie gdyby pytanie było odwrotne  ;)

Czyli - "w którym miesiącu peryhelium przechodzi przez Ziemię?"

czy raczej

"peryhelium przez przechodzi Ziemia miesiącu którym w?"

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie ciekaw jestem nie tyle statystyk poprawności co do prawidłowych według Paethera odpowiedzi

a tych prawidłowych właśnie. Nasza wiedza (ludzkości) jest dynamiczna i np. ciekaw jestem, jaką odpowiedź Kolega Paether uznał za prawidłową na pytanie nr 9.

Taki test jest zacną ideą choć inkwizycyjną nieco... >:D .  Czyli co jest prawdą albo ogólnie przyjętą prawdą. Test nie jest trudny, czas start. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia precyzyjnego doboru pytań i odpowiedzi. Biorąc pod uwagę fakt, że stan wiedzy naukowej ciągle się zmienia a naukowcy mylili się w historii najczęściej, można dojść do absurdalnego wniosku, że nie ma ani prawidłowych pytań ani prawidłowych odpowiedzi :)

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, Panas zawsze musi mi podokuczać chociaż dobrze wie, że nie z Ziemi tylko obiektywnie, a z odwrotnie chodziło mi oczywiście o aphelium czyli przeciwieństwo peryhelium ;)

 

Wszystko w pobliżu 13,8 mld. Pamiętaj, że to TEST i cała zabawa miała dać odpowiedź, jak w praktyce wyglądać będzie skuteczność prywatnych wiadomości jeśli chodzi o dokładny czas udzielenia odpowiedzi. Nie zastanawiałem się czy pytanie będzie miało dokładną uniwersalną odpowiedź. Dlatego też w takich pytaniach przyjąłem widełki ;) Jeśli jednak skłoni do dyskusji to tym lepiej. Dzięki temu jeszcze bardziej optymistycznie patrzę na ten konkurs, jako "zaczepkę" do dyskusji na temat odpowiedzi. W samym konkursie zresztą bardziej starannie podejdę do formułowania pytań i skonsultuję to z mądrymi głowami prawdopodobnie w postaci Krzyśka Kidy i Piotra Guzika ;)

Poproszę Paether o publikację prawidłowych odpowiedzi, jak myślę nie chodzi o rywalizację sensu stricto a poszerzanie wiedzy.

Poza tym publikacja wyników bez powyższego jest wbrew wszelkim regulaminom konkursów wiedzy, czy zakładasz, że też  możesz się mylić?

 

Podoba mi się za to, że dajesz do myślenia i w temacie wiedzy astronomicznej coś się dzieje.

Dzieje się lepiej niż wśród spotkanych ostatnio w ramach realizacji programu PTMA nauczycieli fizyki średniego etapu nauczania. Choć są liderzy którym do pięt...

 

dziękuję , pozdrawiam, do wiedzy krytycznym trzeba być zawsze, Twój konkurs nie pytał o opinię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęła godzina, więc można podsumować :)

Mam 7 odpowiedzi (kłaniam się nisko w podziękowaniach) i teraz prośba do wszystkich, którzy wysłali, żeby porównali czas widoczny na screenie poniżej, do czasu gdy, który widnieje u Was w wysłanej wiadomości :) Zobaczymy czy jest jakaś obsuwa, a ja w tym czasie zerknę na odpowiedzi ;)

P.S. Tausend postów stuknęło 8)

Idealnie czas się zgadza 8)

 

 

2. JacekErbel - 0 poprawnych odpowiedzi. Do książek Jacku! :D Jacek stwierdził, że Słońce stanowi 4% masy US, a Wszechświat ma 9 lat ;)

Zapomniałeś dodać, że w US jest jedna planeta :D 1. - 1

 

P.S. A tak a propos Testu - troszkę to przykre, że odpowiedziało tylko 7 osób na apel Daniela - przecież prosił - chciał sprawdzić jak działa przed Wielkim Startem - około pięćdziesiątki nas było wtedy na forum :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizując konkurs a nawet jego test trzeba być precyzyjnym, Peather wystawiasz na próbę mądrzejszych od nas.

"13. Czy Czarna Dziura zbudowana jest z Czarnej Materii ? - Nie"

Pojęcie czarnej materii to kategoria nibimbrowni.

 

A pytanie byłoby skonstruowane naprawdę ciekawie, też mam ambicję stawiać głupie pytania choć nie w ramach konkursu...

Materia (a nawet energia) po polsku to może być co najwyżej wedle współczesnej wiedzy CIEMNA.

 

Refleksja: sam to sprowokowałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że dziś o 16:00 czyli za nieco ponad godzinę, pojawi się zestaw prostych pytań (w tym temacie), w celu przetestowania formy odpowiedzi przez wiadomości priv.

Bardzo proszę o jak najliczniejsze wysyłanie odpowiedzi, żebym mógł sprawdzić czy to skuteczna i sprawiedliwa forma ;)

 

Organizując konkurs a nawet jego test trzeba być precyzyjnym, Peather wystawiasz na próbę mądrzejszych od nas.

"13. Czy Czarna Dziura zbudowana jest z Czarnej Materii ? - Nie"

Pojęcie czarnej materii to kategoria nibimbrowni.(...)

Wg mnie patrząc na tytuł wątku i na to co napisał Paether w pierwszym poście merytoryczna dyskusja nad testowymi pytaniami to czysty oftop. Warto pewnie stworzyć będzie osobny wątek na temat dyskusyjnych pytań i odpowiedzi, ale to później i po zakończeniu kolejnych etapów. Pozostaje tylko pytanie jak go traktować, żeby nie przekształcić konkursu w plebiscyt pseudonaukowy, w którym będziemy się godzić na najwyżej punktowane odpowiedzi :)

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)