Skocz do zawartości

AUID 000-BLG-628 - nowa zmienna typu EW


Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie gratulacje!

23 odkryte komety muskające Słońce, teraz dość jasna potwierdzona gwiazda zmienna i druga prawdopodobna. Naprawdę Cię podziwiam i Twój upór nawet przy trudnych zadaniach (a może przede wszystkim przy trudnych, bo na łatwe jesteś za dobry :D ).

Teraz kiedy już zagłębiłeś się w wymagania VSX i związaną z tym pracę, kolejne osiągnięcia są naprawdę bardzo możliwe - trzymam kciuki  8)

Tak jak zawsze Ty mi powtarzałeś przy okazji moich zmagań z Sungrazerami, tak ja teraz życzę Ci wytrwałości i odczuwania przyjemności z odkrywania !

  • Like 1

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wielkie gratulacje Ci się należą! Niby tak dobrze wszystko wręcz profesjonalnie obserwują zawodowcy a tu masz odkryłeś następną zmienną!

  • Like 1

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Gratulacje  ;)

  • Like 1

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim!

Mikołaj, widzę, że prowadzisz dokładną statystykę mojej astronomicznej działalności, w takim razie dopisz do niej zeszłoroczne znalezisko na Morasko ;)

 

Ale bardziej poważnie... VSX wymaga obecnie praktycznie gotowca. Dla kogoś kto nie miał wcześniej z tym styczności wszystko wydaje się zagmatwane. Bo chwytasz przypadkiem mały fragment krzywej blasku, za kilka tygodni kolejny fragment ...i jak to do siebie dopasować??
Ale udało się i to mnie cieszy. Nie wiem, czy kolejna jakaś tam zmienna na niebie, wśród wielu tysięcy innych, wspomoże w jakiś sposób astronomię jako naukę, ale na pewno jest to przyjemne uczucie :)

 

Pozdrawiam
KK

  • Like 7

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację!

Niesamowite, że w czasach, gdy Niebo jest przeczesywane przez wiele potężnych, zaawansowanych, drogich teleskopów, można coś tak NIESAMOWITEGO odkryć w zaciszu swojego podwórka :)

Jeszcze raz gratuluję, Tobie Krzysztofie, oraz kolegom którzy się do tego przyczynili!

Zaraz pojawi się notka na fejsbukowej stronie FA!

EDIT:  https://www.facebook.com/pages/Forumastronomicznepl/196323367053712

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowcy nie są w stanie wszystkiego monitorować dlatego w niektórych dziedzinach jest pole do popisu dla amatorów, ale mało kto z tego korzysta.

  • Like 2

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Wielkie gratulacje Krzysztof!  Gwiazdy zmienne górą !!!

A jest jakaś gwiazda, która nie jest zmienną ? :)

 



Niesamowite, że w czasach, gdy Niebo jest przeczesywane przez wiele potężnych, zaawansowanych, drogich teleskopów, można coś tak NIESAMOWITEGO odkryć w zaciszu swojego podwórka :)

 

Tranox, w sumie nie jest potrzebny super drogi sprzęt, ale wymagana jest systematyczność i duży nakład pracy... :)

Znalazłem w Internecie gotowy do wykorzystania projekt. Dziesięć lat temu w zawodowcy z Torunia prowadzili projekt SAVS (Semi-Automatic Variability Search) sprzętem dostępnym dzisiaj dla amatorów (kamery CCD / obiektyw MC APO Telezenitar-M 135/2.8 / Meade LX200).

Darmowy software jest do pobrania tutaj.

Przez parę lat odkryto około 200 nowych gwiazd zmiennych - oto lista

 

Jeszcze działająca strona projektu ... (ostatni wpis z roku 2009?):

http://www.astri.uni.torun.pl/~gm/SAVS/

  • Like 4

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

 

   Bardzo się cieszę z tego odkrycia! Mam nadzieję, źe nie jest to ostatnie odkrycie dokonane przez Pana.

  • Like 2

???????? 190 1/4.75 (???????????? ????????????), EQ6, ??? 50 1/9 ???????????? ????????????, Meade DSI II. ?????? ? ??????? VS-?????? ( http://vs-compas.belastro.net/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> acsacal:  ... ?????? ? ??????? VS-COMPAS ( http://vs-compas.belastro.net/ )  <<<

 

Zauważyłem, że uczestniczysz w bardzo w ciekawym projekcie dotyczącego poszukiwania gwiazd zmiennych
VS-COMPAS (Variable Stars Common Observation Mission in Particular Areas of the Sky).

Tak pobieżnie przejrzałem stronę. Kilku uczestników tego projektu odkryło już ponad 1200 nowych gwiazd zmiennych od października 2011 roku,

gdy projekt wystartował.

 

 

Jak to możliwe ... ?        :o :o :o

 

 

 

  • Like 1

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję odkrycia gwiazdy zmiennej!

 

Wiadomość o nim dotarła do nas akurat w momencie, gdy grupa entuzjastów ze szczecińskiego oddziału PTMA zaczyna pogłębiać swoje zainteresowanie obserwacjami gwiazd zmiennych. Trudno o lepszą motywację dla nas.

 

Andrzej Armiński (AAM)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Krzysztofowi gratuluję odkrycia zmienności GSC 04369-00653. Z opisu metodologii badania wynika, że to nie przypadek tylko duży nakład pracy.

Przy okazji chciałbym odnieść się do powyższego postu i podobnie gratulacji od Acsacal'a z Odessy.

Zwróciłem uwagę na treść jego stopki, ile tam zaawansowanego ATM. Że optiku izgatowił sam.

 

No i jak napisał Andzrzej, szczecińskie PTMA bierze się za gwiazdy zmienne :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że te odkrycie będzie bodźcem do działania przez amatorów na polu gwiazd zmiennych. A tobie Krzysztofie za wkład w obserwacje gwiazd zmiennych więcej takich odkryć jak i innym obserwatorom zaangażowanych w gwiazdy zmienne. 

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem w projekcie już od 3 lat. Poszukiwania gwiazd zmiennych wystąpi w danych otwartego katalogu NSVS. Do przetwarzania danych jest używany program VSC EFFECT uczestniczą proektu Andreia Prokopovicza. Tak odkryłem ponad 1200 gwiazd zmiennych. W zeszłym roku rozpoczęto wydawanie czasopisma. Mój przyjaciel Valeri Ceiczmestrenko pracuje nad zmienną polarną z prof. Andronov. Nasz projekt jest otwarty dla wszystkich. Teraz programistą projektu jest Ivan. Adamin pracuje nad serwisem internetowym do obróbki danych otwartego katalogu. W razie pytań odpowiedzą. Strona internetowa mojego przyjaciela   http://www.vs-compas.belastro.net/news

  • Like 1

???????? 190 1/4.75 (???????????? ????????????), EQ6, ??? 50 1/9 ???????????? ????????????, Meade DSI II. ?????? ? ??????? VS-?????? ( http://vs-compas.belastro.net/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo. A dlaczego przeoczyłem ten temat. Krzysiek, Gratuluje. Wielki szacun za twoje zaangażowanie.

 

Pzdr.

Szymon

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki! To nie, proektu odkryłesz ponad 1200 gwiazd zmiennych. Ja odkryłem 380 gwiazd zmiennych. Przykro mi za niedokładność.

???????? 190 1/4.75 (???????????? ????????????), EQ6, ??? 50 1/9 ???????????? ????????????, Meade DSI II. ?????? ? ??????? VS-?????? ( http://vs-compas.belastro.net/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)