Skocz do zawartości

Zdjęcia Księżyca


Rekomendowane odpowiedzi

MrVinguer -  nie czytasz postów  ;) Napisz tak jak wszyscy - parametry: Jaki teleskop, jaki detektor (kamerka, lustrzanka), jakie czasy ile klatek, czasy naświetlania, ISO, jakie filtry, czym składane itp.

Wtedy możesz liczyć  na pomoc i podpowiedzi kolegów z forum aby Twoje fotki były coraz lepsze  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

(...) Wie ktoś może co to za obiekt na Mare Serenitatis? BTW: nad Księżycem uchwyciła się jakaś gwiazda. Jaka? Nie wiem. Stellarium jej nie zna.

na 99% to nie jest gwiazda...  :(

Co prawda w pobliżu Księżyca znajdowała się gwiazda PPM 229811, ale dla podanego momentu wykonania zdjęcia w nieco innym miejscu względem Księżyca.

  Poza tym bardzo wątpię, aby aparatem ustawionym na ISO 100  i przy migawce 1/14 sek  "złapała" się gwiazda o jasności prawie +9 mag.  Gdyby to była gwiazda jasności +6 mag, to może...

  To prawdopodobnie "bad piksel" podczas skanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbowałem to przepalenie zniwelować w obróbce komputerowej, ale nie potrafię, w dodatku nie na tym kompie :) Może jutro coś poprawię. Ciężko zrobić dobre zdjęcie, bo mój adapter do aparatu nie pozwala mi zachować w 100% osiowości układu, ale najważniejsze, to dobrze się przy tym bawić!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Kocham Sinus Iridum Fajnie wygląda jak Księżyc jest w fazie chyba 69% po nowiu to Sinus Iridum wygląda jak taki uchwyt, rączka na Księżyc. Na calsky na to mówią Golden Handle. Korci mnie, żeby taką fazę uchwycić.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Kocham Sinus Iridum Fajnie wygląda jak Księżyc jest w fazie chyba 69% po nowiu to Sinus Iridum wygląda jak taki uchwyt, rączka na Księżyc. Na calsky na to mówią Golden Handle. Korci mnie, żeby taką fazę uchwycić.

Księżyc jest wdzięcznym obiektem do obserwacji wizualnych i fotografii.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem:) Nie moznaby jednak jakoś zniwelowac tych róznic w odcieniach poszczególnych zdjęć bo jednak troche je widać. Miałem własnie taki problem ze nie mogłem tego tak dokładnie dopasowac... Widzę Zdzichu ze Ksiezyc Cie wciągnął to już nie pierwsza Twoja próba z mozaika:) Tak trzymaj:)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zniwelować te różnice, po prostu mnie się nie chciało.  ;) Mam już częściowo obrobiony materiał z Księżycem, tak że wszystko wkrótce. Nie są to super rarytasy ale coś tam będzie widać.  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Muniek z końca świata mozaika z 5 klatek.

FireCapture2.2b, Point Grey Firefly, 3000kl/avik, AutoStakkert z opcją 50%, SW200/1000, IR-Pass

post-13-137699875445_thumb.jpg

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga mała mozaika ;)

Ciekawi mnie jak to robisz te mozaiki . Kapitalna ostrość . A przy tej ogniskowej widzisz Zdzisiu cały księżyc czy trzeba łączyć? A dolny sierp jest tak super skontrastowany że nie do wiary szok.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozaiki robi się z kilku, kilkunastu klipów avi, obrabia jak normalne zdjęcie Księżyca i łączy w programie do tego celu przeznaczonym Do składania używam albo automatu Microsoft Image Composite Editor albo programu do ręcznego składania iMerge

Przy ogniskowej metr ani w LifeCamie ani w PGF cały Księżyc nie wejdzie. ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Dzisiaj właśnie ładnego moona widziałem jak wracałem wieczorkiem do domu rowerem. Z estakady pięknie było widać jajowate Słońce i Księżyc po drugiej stronie już wyżej. Jak Księżyc jest nisko to fajnie jest sobie zrobić pewne doświadczenie. Popatrzeć się na Księżyc stojąc, a później odwrócić się i patrzeć na Księżyc przez nogi. Powinien się wydać mniejszy, bo wtedy nasz mózg już w jego obraz nie ingeruje tak jak patrząc normalnie. Iluzja księżycowa to takie oszustwo naszego mózgu, który wszystko, co przy horyzoncie chce powiększyć. :D Polecam, MrVinquer.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)