Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No Kolego - Jak zawodowiec - Fotka, opis, ,,drobnica" ze szczegółami .... - full wypas 8)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, wyciskasz z zestawu co się da! Słabych galaktyk możesz poszukać na obrazach z SDSS (http://skyserver.sdss3.org/dr9/en/tools/chart/navi.asp?ra=169.79082&dec=13.09236) , tak na szybko wydaje mi się że sięgnąłeś dużo głębiej, bo galaktyka którą poniżej zaznaczyłem ma przesunięcie ku czerwieni 0.128 i jasność 17.44 (g), co odpowiada odległości około 1.7 miliarda lat świetlnych a chyba jest też na Twoim zdjęciu:

post-1260-0-70247000-1396733529_thumb.jp

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze tranox opis pierwsza liga :D Niedługo zamiast tematów wszyscy zaczną wrzucać wypracowania! - ale to dobrze. 

Ładne zdjęcie - dość mocno przesunięta barwa i szumek, który można usunąć :)

 

Btw. Nie martw się - byłem na miejscu i wiem ile mgła zabrała koloru... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyszukiwania dalekich i słabych obiektów nadaje się najlepiej fotka po inwersji czyli tło białe a obiekty czarne.

Zachęcam do poszukiwań.

 

SDSS J111917.48+130633.2 - galaktyka - 19.38(g) - z=brak danych

post-10-0-80637900-1396910277_thumb.jpg

  • Like 2

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Wykorzystując pożytecznie fakt, że w nocy spać mi nie wolno bo pilnuję szczeniąt, postanowiłem czas ten poświęcić m.in.  na podszkolenie mojego warsztatu obróbki, bo ten niestety kuleje.

 

Wróciłem ponownie do pracy jcbo "Od laika do astrofotografika" którą ostatnio czytałem baaaardzo dawno temu, i na swoim cropie z kwietnia popróbowałem parę ciekawych sztuczek.

 

Co myślicie w porównaniu do cropa z początku wątku?

 

P.S. Tak, widzę, tego czerwonego pixela :P

post-901-0-20817300-1411176970_thumb.jpg

  • Like 4

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na notebooku (mały ekran) ostrość wydaje się lepsza ale szumu jakby więcej.A może ten szum to jakaś niezgodność rozdzielczości, nie wiem.

Sam nie zajmuję się astrofoceniem,więc moje zdanie pewnie nie będzie dla Ciebie jakoś szczególnie ważne.

Fotka i tak mnie się podoba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że za bardzo przyciąłeś tło i przez to wyszedł szum. Dodatkowo zwiększyłeś chyba kontrast ale nie widać przez to większej ilości detali, a tylko są one bardziej widoczne. Co do kolorów to gdzieś zginał chyba niebieski wcześniej w obróbce, teraz w jpg już go nie ma i nie ma go jak wyciągnąć. Tła nie ma co zbijać poniżej 15-20 w każdym z kanałów RGB.

post-1260-0-33166300-1411235555_thumb.jp

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że za bardzo przyciąłeś tło i przez to wyszedł szum. Dodatkowo zwiększyłeś chyba kontrast ale nie widać przez to większej ilości detali, a tylko są one bardziej widoczne. Co do kolorów to gdzieś zginał chyba niebieski wcześniej w obróbce, teraz w jpg już go nie ma i nie ma go jak wyciągnąć.

Zgadza się wszystko, ja próbowałem się zająć kolorem ale niestety brakuje tak Łukasz napisał niebieskiego i nie da się nic wyciągnąć - nasycić :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 bo obróbka (w dodatku nauka obróbki) na laptopie to chyba nieporozumienie

Nawet na najlepszym :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie? Podszedłem od początku, od surowego stacku.

Wydaje mi się, że przeważa trochę zieleń, ale nie potrafię jej zdjąć już więcej bez degradacji wszystkiego...

Podaje link do dropboxa, bo forum już zjada z ponad 5MB do ok 1MB

 

Nie wyświetlaj na Dropboxie, tylko pobierz i otwórz w programie graficznym!

 

https://www.dropbox.com/sh/robhyaz9flsucl8/AAABcuLNTuZEm12RFYxFXjD3a?dl=0

 

 

P.S. Osobiście jestem zadowolony, bo gdy otwieram obok pierwszą wersję, to wydaje mi się, że niebo a ziemia ;)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :)

Tło właśnie widzę, że mam za jasne i za zielone, a same galaktyki mają wg mnie ciągle za dużo czerwieni. Póki co nie idzie mi to bardziej, ale jutro będzie lepiej - dzisiaj tyle przy tym siedziałem, że siatkówkę mi wypaliło :P

P.S. Nowy-stary monitor jeszcze nie do końca ustawilem, a i tak jest milion razy lepiej niż na lapku!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)