Skocz do zawartości

ATM węglowa tuba


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślę o tym, bo na razie to się boję wycinać otwór na wyciąg, a co dopiero tak kaleczyć tubus :)

Chyba lepiej będzie jak zostawisz go w jednym kawałku. Ja tak zrobiłem dla odchudzenia bo tuba była diabelnie ciężka i był to zwykły PCV, łatwy do wycinania. Po co mają tam włazić pająki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Brawo Jolo. Kawał dobrej roboty :)

Tak - potwierdzam KAWAŁ DOBREJ 8)  .. Tyko za tym idzie KAWAŁ ............ pogody >:(

Cóżeś Człeku nam uczynił...

Cha - chrzciny na zlocie :D

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku czy przypadkiem pogoda idzie w siną dal tylko i wyłącznie wraz z zakupionym sprzętem? :)

  • Like 1
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku czy przypadkiem pogoda idzie w siną dal tylko i wyłącznie wraz z zakupionym sprzętem? :)

Nie, szczególnie jak jest zrobiony lepiej od ,,kupnego" też syndrom wystepuje i to podwójny :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuuuu to może mnie zabijecie za to ale patrząc na tubę od razu powiedziałem ASA :D

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - potwierdzam KAWAŁ DOBREJ 8)  .. Tyko za tym idzie KAWAŁ ............ pogody >:(

Cóżeś Człeku nam uczynił...

Cha - chrzciny na zlocie :D

Tak. Symboliczne rozbicie butelki szampana o tubę. Już widzę minę Łukasza. >:D

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszę, że to jest profesjonalna robota to zaraz powiecie, że się powtarzam bo tak samo napisałem w wątku o astropudełku - a mówicie sobie, a co tam ! Swoją drogą skoro grubość powłoki chmur jest wprost proporcjonalna do ilości nowego sprzętu astro powiększoną o kwadrat sprzętu ATM i odwrotnie proporcjonalna do chętnych do oglądania nieba to nieba szybko nie zobaczymy ...Ale już nie mogę się doczekać kiedy na zlocie będę mógł za Tobą ponosić kabelki cycuś :)

  • Like 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUKASZ. Wstyd sie przyznac ale dopiero dzisiaj trafilem na ta strone. Wybacz. Nawet nie wiesz jak mi sie "miska" cieszyla jak czytalem postepy Twojej pracy. Tym bardziej, ze teraz zrozumialem o jakim projekcie pisales w watku z arduinio. Czytajac watek wpadl mi do glowy pomysl, ze u nas w firmie skrecaja wielkie kola z wykorzystaniem rzywicy i sznurka bez wygrzewania i to ma wlasciwosci lepsze od stali. Jak kogos to interesuje to sie dowiem jakich materialow biora. Nadnirene ze srednice sa ok. KIlkunasto metrowe i oni to to kreca w namiocie. P.S. przepraszam za bledy, literowke i brak polskich znakow.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo, koniecznie wyczernij boki LW. Polecam farbę Humbrol nr.33 - puszeczka ok.6zł. Ten sam kolor co dmuchnięte ramiona pająka. Z puszki mat nie jest aż tak idealnie matowy ale i tak daje radę w porównaniu z innymi. Ja do tej delikatnej roboty używam patyczka do uszu i paćkam mozolnie boki LW, punkt po punkcie bo inaczej się rozmazuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUKASZ. Wstyd sie przyznac ale dopiero dzisiaj trafilem na ta strone. Wybacz. Nawet nie wiesz jak mi sie "miska" cieszyla jak czytalem postepy Twojej pracy. Tym bardziej, ze teraz zrozumialem o jakim projekcie pisales w watku z arduinio. Czytajac watek wpadl mi do glowy pomysl, ze u nas w firmie skrecaja wielkie kola z wykorzystaniem rzywicy i sznurka bez wygrzewania i to ma wlasciwosci lepsze od stali. Jak kogos to interesuje to sie dowiem jakich materialow biora. Nadnirene ze srednice sa ok. KIlkunasto metrowe i oni to to kreca w namiocie. P.S. przepraszam za bledy, literowke i brak polskich znakow.

Też mnie to interesowało jak oni te wkłady kominowe łączą.

Ps.

Spiryt z cytrynką widzę już działa Piotrek ( ta literówka) :P.

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo, jak zrobiłem przegląd materiałowy to właściwie Humbrol nr 33 tylko mam ale... od czegoś trzeba zacząć :)

Ciekaw jestem efektów. Mam nadzieję, ze masz układ z pogodą, żeby odpowiednio wykorzystać "karbonka" :)

TS80APO Q, RC 6", QHY8L i inne astro zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i to ma wlasciwosci lepsze od stali. Jak kogos to interesuje to sie dowiem jakich materialow biora. Nadnirene ze srednice sa ok. KIlkunasto metrowe i oni to to kreca w namiocie. P.S. przepraszam za bledy, literowke i brak polskich znakow.

Myślę że na pewno kogoś by to mogło zainteresować. Ja już nie planuję przez najbliższy czas kompozytowych tubusów - będę miał sporo elektronicznej zabawy podejrzewam :)

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja nie mam żadnej czarnej farby już :) No chyba że welurem okleję LW.  :)

Przypomnij mi przed zlotem abym wziął welurek (mam kawałki) - suszarka będzie, to Ci okleję przy okazji oklejania Pawcia kamerki - mam termiczny.

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś pierwsze światło. Jest dobrze, choć po prawej krzywo, będę musiał posprawdzać połączenia, ale to później :)

post-1260-0-49981600-1423763004_thumb.jp

 

post-1260-0-12936700-1423763002_thumb.jp

 

Odetchnąłem z ulgą, bo optyka jest dobra, choć jest chyba minimalny astygmatyzm. Ale przy skali 1.2"/px nie mam co narzekać :)

  • Like 8

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na zakończenie pierwszych polowych prób pierwszy stack 5x2.5 minuty, po kolimacji i pierwszym ustawianiu ostrości FocusMaxem. 

post-1260-0-46282300-1424181285_thumb.jp

 

Atik383, crop 1:1. Udało się zarejestrować gwiazdki do 19mag  na podmiejskim niebie.

Dwa lata modyfikowania mojego newtona 6" przyniosły wyniki i uruchamianie ośmocalowca (wciąż jeszcze bez chrztu) przebiegło bez większych problemów - wkrótce 6" fotonewton będzie szukał nowego właściciela.

Pierwsze światło uznaję za zamknięte :) Oby jak najwięcej i jak najczęściej były okazje do kolejnych świateł :)

  • Like 6

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty nie były niestety małe - ale większość to ogólnie pojęty osprzęt. 

 - materiał na tubę - tkanina, żywica, separatory, etc - 400zł

 - materiał na formę - zwinięta blacha, klocek, kółka drewniane - 30zł

 - cela LG - 600zł

 - astropudełko - elementy - niecałe 100zł

Reszta to standardowe elementy kupione w sklepie - pająk LW, szyny, wyciąg, śrubki, etc

 

Ale nie przewiduję masowej produkcji :) Jak miałem chwile zwątpienia to mi się marzył taki apuś 115/800 jak masz w stopce.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)