Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam stronkę jest sporo opracowań obserwacyjnych rożnych obiektów w plikach pdf.

 

http://www.faintfuzzies.com/Index.htm

 

Deep Sky Observing guides http://www.faintfuzzies.com/DownloadableObservingGuides2.html

 

post-10-0-31377100-1404643004.jpgpost-10-0-37290000-1404643029.jpgpost-10-0-18310500-1404643064.jpgpost-10-0-46873900-1404643103.jpg

  • Like 3

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronkę jest sporo opracowań obserwacyjnych rożnych obiektów w plikach pdf.

 

http://www.faintfuzzies.com/Index.htm

 

Deep Sky Observing guides http://www.faintfuzzies.com/DownloadableObservingGuides2.html

 

attachicon.gifRingGalaxySmall.jpgattachicon.gifFlatGalaxyCover-small.jpgattachicon.gifBLLacSmall.jpgattachicon.gifVVPartIICover.jpg

Wiem że to wolny kraj, wiem że forum jest prywatne, jednak pokażcie mi jedno forum angielskojęzyczne gdzie userzy piszą po polsku a dożywotnio przestanę się czepiać. TO JEST POLSKA I POLSKIE FORUM. Bez nowinek ze świata nie da się rozwijać więc może chociaż spróbować przetłumaczyć? Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Waldek, w czym problem?

Są na Forum ludzie biegle posługujący się angielskim, którzy mogą sporo dobrego na rekomendowanej stronie znaleźć. A że nie wszyscy? Trudno. Tłumaczenie (kilkuset stron) nie ma sensu. 

FaintFuzzies.com mam w ulubionych od co najmniej trzech lat. Nieraz korzystałem z zamieszczonych tam poradników, kilka mam wydrukowanych i regularnie zabieram na obserwacje. Zwłaszcza "Observing Galaxy Trios", w którym jest wiele ciekawych trójek galaktyk możliwych do wyłapania w popularnych teleskopach od powiedzmy 10" wzwyż. 

A z autorem (Alvin Huey) swego czasu korespondowałem, niewiele brakło, a spotkalibyśmy się przy okazji mojego służbowego wyjazdu do USA.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te poradniki są tak zrobione ze nie trzeba ich tłumaczyć tylko wymagana podstawowa znajomość nieba, aby wiedzieć gdzie szukać.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się z głębokimi przeprosinami, jak zwykle najpierw napisałem, potem pomyślałem i jak zwykle wynika to z braku czasu. Zawsze wydaje mi się że nie zdążę (jak zerkniesz na mój awatar,- zrozumiesz o czym piszę). Dopiero ponowne odczytanie postów i "rozebranie" linkowanych przez Ciebie stron na części składowe ukazały mi się foto relacje z krótkimi opisami które faktycznie można rozpracować, ale już sam strach przed nieznanym językiem paraliżuje umysł i drażni nerwy. Jeszcze raz przepraszam,- jednak choćbym chciał, dla mnie nauka języka obcego jest już poza nawiasem, chyba że drobne zwroty grzecznościowe. Nadal więc będę oczekiwał bardziej klarownych opracowań, w miarę możliwości bez skrótów myślowych - tzw "łopatologicznych".

Sorry Zdzisiu Waldek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydaje mi się że nie zdążę (jak zerkniesz na mój awatar,- zrozumiesz o czym piszę).

Zdążysz, zdążysz... w Italii znam Pana, który 84 latka liczy a betoniarkę 8" wraz z NEQ6 składa przed samochodem i 50 metrów bez przystanku na miejscówkę przenosi - zadyszki nie stwierdziłem - trzeba chcieć Waldku 8)

Na spokojnie poczytać, spróbować przez tłumacza Google zrozumieć a jak nie wychodzi - Masz Kolegów :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)