Skocz do zawartości

Obserwacje w Warszawie i okolicach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie znalazłem za wiele informacji w internecie (od doświadczonych obserwatorów) nt. obserwacji w Warszawie lub bliskich okolicach. Wiadomo, że w Warszawie powinien być zakaz obserwacji ;) ze względu na brak warunków (pomijam tu obserwację planet i księżyca), ale jako że nie zawsze można wyjechać daleko za Wawę, a telep sam się prosi aby wyprowadzić go na spacerek, więc łapiemy go pod pachę i idziemy...............no własnie,ale gdzie??? Chciałbym aby inni podzielili się miejscówkami w okolicy, gdzie własnie w takich momentach się wybierają.

 

Ja mam dwa takie miejsca. Jedno z nich to górka na Kazury pomiędzy lasem Kabackim a górką, może nie są to idealne warunki ale lepsze to niż balkon. Drugie miejsce to skrót pomiędzy Wilanowem a Ursynowem, chociaż tam jest trochę wilgotno od pobliskich bagien i jest łuna od Wilanowa

 

Zapraszam do współpracy, może wspólne obserwacje?!:D 

  • Like 3

GSO 8" DeLuxe, Nikon 10x50 EX,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Witam, mieszkam w Warszawie po prawej stronie Wisły, dla nieposiadających auta dobrym miejscem jest pętla autobusu 120 Olesin. Nie jest to oczywiście rewelacja, ale część wschodnia bez  mocnego zaświetlenia. Czasami może dokuczać duża wilgotność- polecam odrośniki. Ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza, więc życzę czystego nieba i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 5 miesięcy później...

Mam pytanie do was.

Jako że planuję kupienie działki na północ od Warszawy (do 70km) i późniejszą budowę, to mógłby mi ktoś powiedzieć, jakie są w ogóle w tych rejonach warunki do obserwacji.

Chodzi mi o tereny w trójkącie Pułtusk, Nasielsk, Płońsk, tereny w Okolicy Nowego Miasta.

Sprawdzałem na lightpollutionmap.info i ogólnie raczej zaświetlony teren, ale sporo miejsc bardzo ciemnych jest. Ciekaw jestem, czy w takiej odległości przeszkadza światło z Wawy (w końcu kierunek południowy) itd.

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Planuję wyjazd do Bieszczady w listopadzie (czyli w tym miesiącu) i szukam osoba które chciałby iść i podzielić koszt domek ze mną.

Znalazłem fajny miejsce w Solinie, koszt za dobę było by 70zł. Planuję 2 lub 3 nocy. Nie trzeba płacić za benzyna.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)