Skocz do zawartości

Pierwszy Silnik EMdrive zaprojektowany w Polsce ( długa komora SPRAWNIEJSZA)


maciejm

Rekomendowane odpowiedzi

Świat nauki długo nie zaakceptuje silnika w wesji 

 

ściana--------L---------żarówka---------L-----------ściana  >>> 30 km/s

 

 

ALE BEZ PROBLEMU w oparciu o UKŁAD JEDNOSKTEK Si

Pokażemy że dowolnie sterujemy siłą ciągu  Użyjemy Luster  wszystko trzeba będzie zawiesić na nici ( osobiście wolę prostopadłe wahadło )

 

mt35.JPG

 

Laser bliżej lustra da większy moment niż gdyby ten sam laser postawić 2 razy dalej od lustra

BANALNE - ale największe wynalazki są najprostrze

 

naprawdę wiele przemyślałem od 2012 roku .

Albo jakiś młody człowiek mi pomoże albo I  ja  wy i Nasze dzieci zobaczą jak  inni używają tego

co wymysliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

islMeter.jpg

 

Dwa razy dalej od żarówki = 4 x mniej  [Joul / metr^3} 

 

2 lata zajeło mi zrozumienie tego co obserwuje w moim mieszkaniu

 

 

 

Innym problemem i otwartą sprawą pozostaje  opór  jaki stawia powietrze światłu

powietrze wewnątrz pudełka ma prędkość

 

air ----> 30 km/s  <<< LIGHT

 

30 km/s <---- air   <<< LIGHT

 

 

powietrze = medium 

 

medium jest odpychane przez światło a ono traci różną energie na podróż w medium

 

 

Wersja ELEKTRYCZNA

 

+.................................................10 metrów ...............................................- >>> 30 km/s

 

rezystancja przewodu mierzona OMOMIERZEM

jest Inna ( +/- ) lub (-/+ )

 

 

Electrony  w przewodzie poruszają się razem z Ziemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Was Bardziej zaciekawić

 

 

żarówka ---------------camera  >>> 30 km/s

 

oraz

 

inny kierunek

 

żarówka ---------------camera >>> 220 km/s

 

 

Mamy ten sam sprzęt pomiarowy a zdjęcia ciemniejsze wychodzą około 8,3 x inne

 

 

ZOBACZCIE JAK ZAPISAŁEM JASNOŚĆ 

 

ENERGIA /m^2   powinno być  Energia / m^3  !!!

 

 

 

CIMG2579.JPG

 

 

 

 

ZEIMIA -------------L1--------------------słońce ----------------L-2---------------------ziemia  >>> 20 km/s  ( względem punktu p1 )

............................................................P1

 

 

słońce wysyła przestrzenną falę światła 3D w punkcie P1

punkt p1 stanowi idealnie nieruchomą baze ( wedle tego punktu Kula światła rośnie ) 

 

 

jedną sekundę później 

 

 

..........20km.......ZEIMIA -------------L1--------------------słońce ----------------L-2---------------------ziemia  >>> 20 km/s  ( względem punktu p1 )

............................................................P1...........20km.....

 

 

ILE JOULI / m^3 zarejestruje ZIEMIA ?

Dlaczego mamy lato i zimę ?

 

SŁońce jak I inne gwiazdy poruszają się !!

 

p1...p2...p3...p4...SŁOŃCE >>> xx km/s

 

 

 

w każdym takim punkcie  p1..p2...p3..p4. śłońce nadaje idealnie izotropową kule światła

 

1aaa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo Odwrotności Kwadratów I  ATOM

 

Centrum-------elektron

 

zdjęcie z najnowszego mikroskopu

 

Atom+pictures.JPG

 

 

Źródło zdjęcia

 

Story of the image => 

 

 

 

WIDZIMY COŚ WSPÓLNEGO ( mahnołem czerwoną strzałkę poniżej znana wam mapa prędkości  )

 

skąd te ellipsy w ruchu elektronu wodoru ?  ( a o której godzinie trzaskano zjęcia wodorowi)

Mapa nie jest moja Ja zrobię lepszą używam tej co inni astronomowie przygotowali bo nie mam lepszej

 

333.jpg

 

 

 

 

 

Nie mam już siły rozmawiać i prosić niezainteresowanych rozwojem KONSERW

Polskie Uczelnie to niezłe Molochy

 

NASZA UCZELNIA DAJE  PRACĘ  - kupują  masę koszulek z takimi śmiesznmi hasłami  i masę  innych gadżetów promocyjnych

 

A może pokazać że uczelnia weźmie NOBLA - to chyba bardziej zareklamuje wizerunek ?? pieniążki te same !!!

paru groszy n test ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIAŁO KTÓRE SIĘ PORUSZA PROMIENIUJE

 

CZERNKOW

 

 

MAROSZ

 

CIAŁO KTÓRE SIĘ PORUSZA W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ ODBIJA CIŚNIENIE ELEKTROMAGNETYCZE -

 

GWIAZDY TEORZĄ W PRZESTRZENI CIŚNIENIE Elektromagntyczne  (świetlne )

to tak jak by torpeda płyneła w cieczy !!!  ona musi pokonywać opory ciśnienia

 

 

GENERARNIE ŚWIATŁO I CIECZE MAJĄ ANLOGICZNE WZORY 

dyfuzor światła  zwężki zakrętki , Bernoli !!!

 

wiele badań przed nami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRAWO SPADKU SWOBODNEGO GALLILEUSZA - należy je poszeżyć o ciśnienie elektromagnetyczne

 

 

 

m------------planeta -----------m  >>> 30 km/s

 

masa m lewa i prawa nie opadną na ziemię w tym samym czasie

jeżeli istnieje prędkość ilość Jouli / m^3  będzie inna ( planeta emituje promienowanie  grawitacyjne )

 

 

Relatywistyczna hipoteza Galileusza  ?

Panie galileusz grawitacja nie porusza się razem z masami ona rozprzestrzenia się izotropowo TYLKO ! wzgledem punktu w którym dana masa była

 

p1...p2...p3...p4...PLANETA >>>

 

planeta była w punkcie p1 i nadała z punktu p1 izotropowo narastającą falę EM ( fala narasta z prędkośćią C względem p1..p2...p3... nie podróżuje razem z planetą

bo nie istnieje  C+ 20 km/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym podważał Twoje teorie, nie znam się, ale mam Kolego wrażenie, że jesteś trochę (dla nas) niezrozumiały.

Większość ludzi na Forum lubi sobie popatrzeć w niebo lub popatrzeć na / porobić astrofotografię, więc chyba (nie licząc paru osób) Ci nie pomożemy. Milionem postów też zwolenników nie zyskasz.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym podważał Twoje teorie, nie znam się, ale mam Kolego wrażenie, że jesteś trochę (dla nas) niezrozumiały.

Większość ludzi na Forum lubi sobie popatrzeć w niebo lub popatrzeć na / porobić astrofotografię, więc chyba (nie licząc paru osó B) Ci nie pomożemy. Milionem postów też zwolenników nie zyskasz.

 

Przesadzasz.  Gdyby nie banować pewnych, naprawdę wkładających coś w życie forum, osób, to teraz pewnie rozwinęłaby się na ten temat poważna dyskusja.

 

Ja mam jednak pewne zastrzeżenia do Pana Macieja (witamy na forum!), bo te teksty wydają mi się nieco chaotycznie rozpisane i powiem szczerze, że trudno się połapać co jest co i czego dotyczy - tak trochę jakbyś skakał z kwiatka na kwiatek. Na Twoich blogach znalazłem masę opisów po angielsku - myślę, że one są bardziej czytelne,bo napisane z jakąś dyscypliną językową. 

Myślę, że gdybyś postarał się uporządkować lepiej swoje myśli, trochę bardziej opisowo wyjaśnić to, co masz do przekazania, to pewnie Forumowicze podłapaliby temat w dyskusji, bo np. mnie zaciekawiłeś, mimo moich pewnych wstępnych zastrzeżeń, jednak uznajmy, że to przez to, że nie wszystko dobrze zrozumiałem.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz.

 

Ja mam jednak pewne zastrzeżenia do Pana Macieja (witamy na forum!), bo te teksty wydają mi się nieco chaotycznie rozpisane i powiem szczerze, że trudno się połapać co jest co i czego dotyczy - tak trochę jakbyś skakał z kwiatka na kwiatek. Na Twoich blogach znalazłem masę opisów po angielsku - myślę, że one są bardziej czytelne,bo napisane z jakąś dyscypliną językową. 

Myślę, że gdybyś postarał się uporządkować lepiej swoje myśli, trochę bardziej opisowo wyjaśnić to, co masz do przekazania, to pewnie Forumowicze podłapaliby temat w dyskusji, bo np. mnie zaciekawiłeś, mimo moich pewnych wstępnych zastrzeżeń, jednak uznajmy, że to przez to, że nie wszystko dobrze zrozumiałem.

No i napisaliśmy to samo

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak piszą koledzy. Zacząłem studiować temat bo bardzo mnie zaciekawił. Niestety Kolego piszesz bardzo chaotycznie.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze aż żałuje że mnie nie rozumiecie .... ( no tak ja o tym myśle około dwa lata ... )

 

rozumiem szanuje że nie  udajecie super znawców  

 

 

 

Kilka dni temu Nasa opublikowało raport

 

NASA zbadało silnik wiedzą że daje siłę ciągu ale nie potrafią prosto wytłumaczyć dlaczego

 

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105407,16419996,Naukowcy_z_NASA_potwierdzaja___niemozliwy__naped_kosmiczny.html

( uciekają w bardzo skomplikowaną fizyke kwantową i taki tam  bzdury relatywistyczne paradoksy  )

 

powyżej pokazałem na poziomie szkoły średniej że silnik działa  , mało tego w 2012 roku testowałem taki silnik nie będąc świadomy tego że to silnik

 

to dopiero dziwnie brzmi - chciałem mierzyć prędkość  i coś tam zrobiłem

dwa dni temu zrozumiałem że wytłumaczyłem największą tajemnice silnika

 

 

bardziej zainteresowani tematem mogą powtórzyć mój test i zrobić taki sam w domu

 

kamera -------żarówka 

 

8x.JPG

 

 

ZDJĘCIE ŻARÓWKI W POKOJU ROBIONE Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA DA INNĄ JASNOŚĆ

 

JASNOŚĆ JEST PROPORCJONALNA DO PRĘDKOŚCI ABSOLUTNEJ  NA DANYM KIERUNKU ZDJĘCIA

 

 

maroszAD.JPG

 

 

 

TUTAJ TŁUMACZĘ POWIĄZANIE SILNIKA EMdrive z MOIM TESTEM

 

http://youtu.be/Bo9Yd41BFaQ

 

 

 

( chaotyczne posty nie są chaotyczne - to wszystko wynika z tego że silnik EM działa i w jaki sposób działa )

 

zostawcie proszę ten temat na forum może znajdzie się ktoś kto lubi

mocno fizykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e1.JPG

 

ACHA CO OZNACZA ŻE  ZDJĘCIA W MOIM TEŚCIE  MAJĄ INNĄ JASNOŚĆ  w kierunku + 30km/s i w kierunku - 30 km/s

 

Możemy wyznaczyć stałą prędkość liniową układu w którym jesteśmy bez

patrzenia na gwiazdy !!!  ( badając ciśnienie EM fal które sami wytwarzamy )

 

MICHELSON - MORLEY - MAROSZ  wersja Joul/ m^3

 

tower+1.JPG

 

ŻARÓWKA MA PRĘDKOŚĆ ZIEMI

ALE ASTRONOMOWIE  ZAREJESTRUJĄ CIŚNIENIE EM WZGLĘDEM STAREJ POZYCJI ŻARÓWKI W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ

 

NA PODSTAWIE RÓŻNIC CIŚNIEŃ A i A'  można wyznaczyć prędkość Ziemi na podstawie pomiaru na kierunku w którym mierzymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wessel

 

Michelson Morley znasz

 

 

A powyżej masz pomiar Jasności ( joul/ m^3  bez żadnego czasu przelotu wiązki tylko Energia )

 

Michelson Morley nie widział różnicy

 

w powyższym teście różnica jest bardzo czytelna ( obaj astronomowie nie mogę rejestrować tego samego natężenia energii fali )

jeden z nich przybliża się do miejsca z którego nadano testową fale  drugi w tym samym czasie i o taką samą wartość oddala się od punktu nadania fali

 

1930 Tolman - niestety opis jego eksperymentu tylko w języku angielskim

jego test jest używany  obecnie w obserwacjach

 

 

ZROBIŁEM TO CO JEST NIEMOŻLIWE DLA FIZYKI

NASA POTWIERDZA ŻE SILNIK  EMdrive działa

 

Mój pomiar i zasada  działania tego silnika to ten sam problem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mi to trąci ekologią...

Jeśli sugerujesz to, co myślę, z przekonaniem, to nie masz racji. Sprawdzone info.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi: Nie,to nie Ekolog.

https://plus.google.com/112921859779035549281/posts

Serdecznie pozdrawiam szanowną Administrację. Mam po prostu taki zwyczaj prześwietlać w Internecie ludzi,których poznam.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bank nie ekolog, rzeczony p. Maciej Marosz publikował swoje wywody już na innych forach fizycznych.

 

Cały ten pomysł jest skazany na niepowodzenie z powodu błędów w rozumowaniu ogólnej teorii względności. Czy jeśli obok tego urządzenia przeleci proton z prędkością 0,9c to czy dojdzie do efektu Dopplera jak dla tej prędkości? Jeśli Ziemia względem środka galaktyki porusza się z prędkością 220 km/s to dlaczego w takim razie dla takiej prędkości nie zajdzie zmiana długości fali?

 

Efekt Dopplera dla fal elektromagnetycznych różni się od tego dla fal dźwiękowych. Dla fal dźwiękowych ważny jest wzajemny ruch ośrodka, nadajnika i odbiornika, a dla fal EM tylko nadajnika i odbiornika bo, jak wiemy od ponad wieku, eteru nie ma.

 

Jeśli chcemy napędzać silnik przez absorpcję światła na dwóch płytach w innych odległościach od źródła to aby pęd układu był zachowany musi część promieniowania ulatywać w przestrzeń. Silnik będzie działał (ciąg bardzo mały) tylko wtedy, gdy przynajmniej część światła niesymetrycznie uleci w przestrzeń.

 

A sam silnik EMdrive działa na nieco innych zasadach, o ile dobrze kojarzę chodziło o coś z cząstkami wirtualnymi, a te jak wiemy mają zasadę zachowania pędu (a także energii, momentu pędu, ładunki, liczb barionowych i leptonowych) w poważaniu.

  • Like 1

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłeś uwagi kolego że astronomowie też są związani z Ziemią a więc oni też będa w NOWYM położeniu, czyż nie? Podstawowym błędem Twoich wywodów jest nieznajomość teorii względności...no chyba że ją negujesz..

 

Ok spokojnie ... fajnie że rozumiesz teorie względności rozważ poniższe

 

Sygnał z żarówki wygląda tak

 

islMeter.jpg

 

Dystans  L od żarówki zarejestrujemy  X [ joul / metr ^3]

Dystans 2L od żarówki zarejestrujemy 1/4 X

3L i mamy 1/9 X

 

Bardzo oczywiste

 

poniżej żeby ci wytłumaczyć użyję dużej odległości

 

 

Astronom 1 ------------ 300 000 km -----------------żarówka -----------------------------300 000 km --------------astronom 2 >>> 20 km/s

.................................................................................P1

 

 

żarówka nadała falę światła ( 3D kulę ) w punkcie P1

kula światła narasta z prędkością C względem punktu P1

 

Co oznacza prędkość 20 km/s względem punktu P1

 

........20km......Astronom 1 ------------ 300 000 km -----------------żarówka -----------------------------300 000 km --------------astronom 2 >>> 20 km/s

.................................................................................P1

 

 

Wszystko jest tak jak powiedziałeś żarówka porusza się razem z astronomami ALE światło które wysyła żarówka ma skończoną prędkość C względem środka fali P1 ...p2...p3..p4.

zauważ że okręgi oznaczają kule światła względem miejsca gdzie żarówka była a nie gdzie aktualnie jest !!!

 

 

1aaa.JPG

 

 

Krótko  o Einsteinie i Powyższym tescie

 

powinieneś rozumieć co oznacza że można wyznaczyć prędkość względem punktu w którym było się w przeszłości

 

e1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższym Poście wytłumaczyłem coś bardziej ważnego

wytłumaczyłem zasadę działania silnika EMdrive w oparciu o jednostki układu Si

 

Specjaliści z Nasa udowodnili że silnik daje siłę ciągu

Specjaliści potwierdzają że silnik odpyacha się sam od siebie ( nie odrzuca masy przeciwnie do siły ciągu )

 

Nasa nie wytłumaczyła zasady działania ( pojawiły się bardzo niejasne wytłumaczenie specjalnego przypadku teori względności i jakieś próżni kwantowej )

 

 

U mnie sprawa jest prosta  poniżej silnik EM drive   Rura zamknięta dwoma lustrami  L  i  2L

 

------------------------------------RURA--------------------------------------

Lustro---------L---------żarówka------------------2L---------------Lustro

---------------------------------------------------------------------------------

 

 

żarówka niesymetrucznie oświetla lustra   ( w oryginalnym silniku zamiast fali świetlnej użyto 3,8 Ghz fali radiowej )

 

islMeter.jpg

 

Policzmy Siłę jaka działa na lustra ( to nie magia świat zna słoneczne żeglowanie ) 

 

dystans L mamy X  [joul / m^3 ]

dystans 2L mamy 1/4 [joul/m^3 ]

 

Joul/ m^3 = Newton * metr / metr ^3  = Newton / metr^2   ( PASCAL !!! )

 

niech pole powierzchni  jednego lustra wyniesie Y  [m^2] 

 

 

 

POWSTAJE RÓŻNICA CIŚNIEŃ NA ŚCIANACH RURY 

GENERUJE SIĘ SIŁA CIĄGU ( zauważ że rura może mieć inne stosunki L / 5 L 

i mamy 25 razy silniejszą siłę  ( zgodnie z prawem Inverse Square Law )

 

nie wierzysz że ten napęd działa czytaj raport NASA i patrz jak jest zbudowany silnik  ( możesz też postudiować Chińskich ekspertów z 2013 testowali silnik Shaweyera )

Chińczyką nikt nie wierzy ...  no Ale Nasa

 

orginalny raport NASA

http://ntrs.nasa.gov/search.jsp?R=20140006052

 

budowa silnika Shawayera ( EMdrive )

 

strona AUTORA http://www.emdrive.com/

 

wynalazca zabiega o uznanie swojej pracy od 13 lat  ( według mnie i wielu naukowców  zaczął przełom pokazał działający model )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej pod względem fizyki interesujący jest silnik

 

 

lustro --------L ----------żarówka ---------------L----------Lustro >>>30 kms

 

Równy dystans L a jednak występuje siła ciągu ?

 

Co jest przyczyną ?

 

odpowiedź jest prosta ( po zrozumieniu testu z dwoma astronomami proszę rozpatrzyć poniższe zdjęcie )

tylko gdy rakieta jest absolutnie nieruchoma fala światła wywrze jednakowe ciśnienia na wszystkie ściany rakiety

 

compass.JPG

 

 

LECISZ RAKIETĄ ZAPALASZ ŻARÓWKĘ A TA ŻARÓWKA PRÓBUJE CIĘ ZATRZYMAĆ TAK ABY WYRÓWNAĆ CIŚNIENIE  EM NA ŚCIANACH RAKIETY !!!

 

a wszystko poparte jednostkami układu Si i prostym eksperymentem

który przeprowadziłem jako pierwszy człowiek na ziemi

 

żarówka------------aparat >>> 30 km/s

aparat----------- żarówka  >>> 30 km/s

 

zdjęcia mają inną jasność ( kamera rejestruje inną liczbę Joul/ metr^3 )

zamiast camery możemy postawić lustra   a te przekażą do podłogi siłe

 

w kosmosie nie ma tarcia

 

 

ziemia----------------------słońce---------------------------------------------Ziemia  >>> ruch

 

światło słoneczne spowalnia układ słoneczny  ( kiedyś się zatrzymamy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bank nie ekolog, rzeczony p. Maciej Marosz publikował swoje wywody już na innych forach fizycznych.

 

Cały ten pomysł jest skazany na niepowodzenie z powodu błędów w rozumowaniu ogólnej teorii względności. Czy jeśli obok tego urządzenia przeleci proton z prędkością 0,9c to czy dojdzie do efektu Dopplera jak dla tej prędkości? Jeśli Ziemia względem środka galaktyki porusza się z prędkością 220 km/s to dlaczego w takim razie dla takiej prędkości nie zajdzie zmiana długości fali?

 

Efekt Dopplera dla fal elektromagnetycznych różni się od tego dla fal dźwiękowych. Dla fal dźwiękowych ważny jest wzajemny ruch ośrodka, nadajnika i odbiornika, a dla fal EM tylko nadajnika i odbiornika bo, jak wiemy od ponad wieku, eteru nie ma.

 

Jeśli chcemy napędzać silnik przez absorpcję światła na dwóch płytach w innych odległościach od źródła to aby pęd układu był zachowany musi część promieniowania ulatywać w przestrzeń. Silnik będzie działał (ciąg bardzo mały) tylko wtedy, gdy przynajmniej część światła niesymetrycznie uleci w przestrzeń.

 

A sam silnik EMdrive działa na nieco innych zasadach, o ile dobrze kojarzę chodziło o coś z cząstkami wirtualnymi, a te jak wiemy mają zasadę zachowania pędu (a także energii, momentu pędu, ładunki, liczb barionowych i leptonowych) w poważaniu.

 

*********************************************************************************************

 

Silnik EM drive próbuje się wytłumaczyć z apomocą próżni kwantowej

to są świetne cuda które nie nadają się dla inżyniera

 

inżynier wie że istnieją żagle świetlne    Joul/ m^3 daje paskale

 

rozważ proszę a lubisz matematykę

 

 

------------------------------------RURA--------------------------------------

Lustro---------L---------żarówka------------------n *L---------------Lustro

---------------------------------------------------------------------------------

 

n dąży do nieskończoności

 

jaka siła zadziała na lustro oddalone o L  a co  zrównoważy siłę  w dystansie n*L

 

rura jest okrągła i wiemy że ściany boczne nie są istotne  dla rozważań

 

Zanim uciekniesz w świat kwantowy  ( powtórz szkołę średnią )

c jeden elektron może być w kilku niejscach na raz a spojrzenie zmienia wynik  testu  a co się stanie jak opatrzysz na ciemną rurę ?? zobaczysz ruch

poczujesz siłę ? jaka wartość tej siły ?

 

 

jak  zadasz sobie te pytania i spróbujesz je rozwiązać zaczniesz myśleć jak inżynier

( acha rurki na silniku które testowała nasa to CHłodnica dużej mocy  - żarówka czy inne źródło fal EM się grzeje  i oddaje ciepło do cieczy )

wykluczono aby niesymetryczne oddawanie ciepła było przyczyną ruchu.

 

 

Jestem prostym inżynierem w rzeczywistości w katalogach wszystko mamy

problem aby mieć wyobraźnie jak to spasować i co na co ma wpływ wywnioskować

wynalazki które zaproponowałem na Mojej stronie  http://tesla4.blogspot

powstały przy wykożystaniu gotowych przedmiotów  ( każdy widzi hexakopter 33 kg ale nie wielu  widzi że zasilony z kabla może ratować życie

lata do uszkodzenia silnika ( nie ma baterii ma większy udźwig ) 1 metr 25kw kabla waży około 0,9 kg - 25kw oznacza siłę ciągu śmigła  300 kg

są to przeciętne osiągi współczesnych śmigieł .

 

A co gdy zajmiemy się napędami EM które są antygrawitacyjne ( to Boli Nasa najbardziej oni widzą siłę ciągu są niemiłosiernie mądrzy fizyka kwantowa

to dla nich chleb  - a nie rozumieją tego co Polak uczy się w szkole średniej  - użyj jednostek jak pasują jednostki to masz prawidłowe relacje )

 

Znając życie napiszą kolejną mądrą książkę paradoks bliźniaka w  odbycie startującej próżni silnika kwantowego EMdrive

ktoś machnie za to Nobla - ( otrzyma wsparcie 18 tysięcy ludzi z CERNU tak przypadkowo - )

a nasze dzieci otrzymają kolejne zdjęcie innego EINSTEINA wszechczasów  ( mało zrozumiałego i bardzo paradoksalnego ... chciałem napisać popie..szonego )

 

Problem tkwi gdzie indziej ... Prawda na świecie stała się mocno  dochodowa

 

BMW INOVATION CENTER napisało mi że nie rozumieją jak działają światła dyskotekowe na Autostradzie ( jak to działa ? )

 

Urząd patentowy ( ekspert XX polska  ) odpowiedział mi na moje zgłoszenie patentowe panie marosz

nic pan nie wymyślił nowego obecnie światła w samochodach świecą trochę do góry trochę na dół a więc pana do góry i skupione to nie  nowość

( w kodeksie ruchu jak byk pisze o równoległości i odchyłkach )

 

Następna fajna sprawa Robot wyposażony w pokrywę rurową  .... armia tego nie potrzebuje :) cywile też ... :)

( ekspert panie tego się im nie da sprzedać oni biorą złom ale od tych co znają generałów )

 

 

zapomnijmy o temacie inowacyjnego otwarcia się na nowości

 

Acha mamy już wszystko w książkach po co komu jakieś tam EMdrive i jakiś tam śmieszny Anglik co 13 lat walki o swój napęd

finiszuje w NASA i  na CHINSKIEJ uczelni ( pracującej dla wojska )

 

COŚ CO JEST BARDZIEJ NAM POTRZENE

NIŻ KSIĄŻKI

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)