Skocz do zawartości

IX ZLOT w Zatomiu - Sprzęt


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś ma to byłbym zainteresowany pooglądaniem się na i pooglądaniem przez:

 

Ethos 21 mm

Ethos 13 mm

Delos 10 mm

Delos 6 mm

Pentax XW 10 mm

Pentax XW 5 mm

Lumicon OIII

Paracorr II

Teleskop >20"

 

W zamian przywożę to co w stopce i Lumicona UHC

 

;D

Ja bede mial pablitusa 18" z GoTo i okularki ES 30, 14, 6.7, 4.7

ZWO AM5, TecnoSky Quadruplet AG70 F/5 + ZWO ASI 183 MC Pro + ZWO EAF, Orion 30mm Guidescope +ZWO ASI 120MM Mini, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mogę zabrać na zlot spektrometr http://www.photoresearch.com/current/pr670.asp

Pytanie, czy jest ktoś zainteresowany przetestowaniem filtrów pod kątem pasma, albo sprawdzeniem transmisji reduktorów, korektorów czy też całego toru optycznego za wyciągiem. Trzaba by tylko zaimprowizować jakieś źródło światła jako "standard candle".

 

Rozdzielczość tego sprzętu to 8nm, więc w narrowbandach niewiele pokaże, ale np przetestowałem nim filtr Baadera Solar Continum i okazało się, że przepuszcza światło w podczerwieni. Od tego momentu filtr ten stosuję w połączeniu z IR/UV block i zauważam poprawę w łapaniu słońca w kamerze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł, do którego potrzebuję pomocy innych użytkowników refraktorów. Mam filtr h-alfa DayStar Quark, który można użyć praktycznie z każdym refraktorem. Zatom będzie dobrym miejscem na sprawdzenie jak działa na różnych tubkach. Kto za dnia może się przyłączyć do testów? Ja będę miał 100/900ED i coś jeszcze.

mogę dorzucić EDka 80/600

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mogę zabrać na zlot spektrometr http://www.photoresearch.com/current/pr670.asp

Pytanie, czy jest ktoś zainteresowany przetestowaniem filtrów pod kątem pasma, albo sprawdzeniem transmisji reduktorów, korektorów czy też całego toru optycznego za wyciągiem. Trzaba by tylko zaimprowizować jakieś źródło światła jako "standard candle".

 

Rozdzielczość tego sprzętu to 8nm, więc w narrowbandach niewiele pokaże, ale np przetestowałem nim filtr Baadera Solar Continum i okazało się, że przepuszcza światło w podczerwieni. Od tego momentu filtr ten stosuję w połączeniu z IR/UV block i zauważam poprawę w łapaniu słońca w kamerze. 

Ja bym był zainteresowany sprawdzeniem transmisji mojego korektora i reduktorów ogniskowej które przywiozą Pablito i zarek :)  Jako źródło światła do takich pomiarów możemy wykorzystać światło rozproszone Słońca chyba, przy takiej rozdzielczości linie w widmie Słońca nie powinny przeszkadzać.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był zainteresowany sprawdzeniem transmisji mojego korektora i reduktorów ogniskowej które przywiozą Pablito i zarek :)  Jako źródło światła do takich pomiarów możemy wykorzystać światło rozproszone Słońca chyba, przy takiej rozdzielczości linie w widmie Słońca nie powinny przeszkadzać.

 

Witam,

 

Mogę zabrać na zlot spektrometr http://www.photoresearch.com/current/pr670.asp

Pytanie, czy jest ktoś zainteresowany przetestowaniem filtrów pod kątem pasma, albo sprawdzeniem transmisji reduktorów, korektorów czy też całego toru optycznego za wyciągiem. Trzaba by tylko zaimprowizować jakieś źródło światła jako "standard candle".

 

Rozdzielczość tego sprzętu to 8nm, więc w narrowbandach niewiele pokaże, ale np przetestowałem nim filtr Baadera Solar Continum i okazało się, że przepuszcza światło w podczerwieni. Od tego momentu filtr ten stosuję w połączeniu z IR/UV block i zauważam poprawę w łapaniu słońca w kamerze. 

nie wiem jakie mają być właściwości kierunkowe tego światła, mogę przywieźć latarkę diodową ze stabilizowaną jasnością (dioda sterowana prądowo sterownikiem cyfrowym) lub laser zielony 532nm 5mW ze stabilizatorem optycznym - fotodiodą (Orion Skyline Deluxe). Może ktoś z forumowiczów ma niebieski laser 445 nm?

14.7" F/5 Quartz | E21 | E10 | E6 | Lumicon UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem całkiem pewny, ale do 'moich' celów czyli zmierzenia jak obcina brzegi pasma korektor komy i reduktor ogniskowej potrzeba raczej światła o szerokim zakresie jak np światło Słońca (może być rozproszone od chmur). Lasery emitują raczej bardzo wąskie pasma, a światło białych LEDów z tego co pamiętam też nie jest zbyt jednorodne. Jako takie amatorskie sztuczne źródło światła stosuje się żarówki halogenowe z kwarcową bańką (chyba większość takie ma).

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby ktoś miły i wziął jakiś krótkoogniskowy obiektyw z "dobrą" przysłoną. Mam ochotę na szerokie ujęcia a moim kitem niezbyt to wychodzi. Mój aparat to canon600d.

Wezmę Sigmę 18-35 f/1.8, to prawdziwy rzeźnik szerokich kadrów nieba, na zlocie najprawdopodobniej znajdzie ona dla Ciebie chwilkę. :)

14.7" F/5 Quartz | E21 | E10 | E6 | Lumicon UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z sznownych kolegów ma może na zbyciu czarny flock? Chce wyczernić i  wykleic  moją  8" Synte  od wewnątrz. Potrzebuje arkusz  ok 80cm dlugosci i 50cm szeroki. Oczywisce odkupię.

Mam z 15 metrów,mogę zabrać,będzie taniej.

  • Like 2

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł, do którego potrzebuję pomocy innych użytkowników refraktorów. Mam filtr h-alfa DayStar Quark, który można użyć praktycznie z każdym refraktorem. Zatom będzie dobrym miejscem na sprawdzenie jak działa na różnych tubkach. Kto za dnia może się przyłączyć do testów? Ja będę miał 100/900ED i coś jeszcze.

 

O widzisz! To super się składa bo bardzo chciałem przetestować Quarka z moim TSem 102/1100 :)

 

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p1958_TS-Planeten-Refraktor-102-1100mm-F-11---2--Crayford-Mikro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest ktos zainteresowany to mam do sprzedania teleskop Synta 8" na dobsonie.
Wyposazony w motofocus.
Tuba wyczerniona w newralgicznych miejscach flockiem.
Dodalem lozysko do plynnego ruchu w plaszczyznie poziomej.
Torba do transportu tuby tez w cenie.
Dodatkowo:
- uchwyt na laser zielony na tubie (ulatwia celowanie)
- laser zielony
- extendery GSO 2" i 1,25" z clamping ringiem
- filtr sloneczny baadera w oprawie
- szukacz
- 2 okulary kitowe 20mm i 10mm
- okular 2" 20mm Sky-Watcher

Sprzet posiadam 3 lata i jestem zadowolony.
Sprzedaje gdyz przesiadam sie na 18"
Goraco polecam bo cena jest naprawde przystepna!!!

Cena 1200zl

 

Jesli jest ktos zainteresowany prosze pisac to wezme go na zlot.

ZWO AM5, TecnoSky Quadruplet AG70 F/5 + ZWO ASI 183 MC Pro + ZWO EAF, Orion 30mm Guidescope +ZWO ASI 120MM Mini, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)