Skocz do zawartości

Ostrowiec Świętokrzyski


Gość gargamel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Czy na forum są osoby z Ostrowca, bądź okolic, które nie mają z kim dzielić swojej pasji? Bardzo chętnie nawiążę kontakt z ludźmi z moich okolic :-) Może jakieś wspólne wypady za miasto na obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy na forum są osoby z Ostrowca, bądź okolic, które nie mają z kim dzielić swojej pasji? Bardzo chętnie nawiążę kontakt z ludźmi z moich okolic :-)

Z tego co wiem Masz w pobliżu; Starachowice (moje ulubiene ;) ), Sandomierz i Kielce :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale jak ich odnaleźć na forum ? ;-)

Piszesz Masz w kolejności jak napisałem :)

mariusz.i  tranox  Mikołaj   Paweł Trybus

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspresowe tempo - dzięki wielkie ;-)

:)  Tutaj też poszukaj informacji o astro-imprezach http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/forum/55-swietokrzyskie/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kielce zapraszają do odwiedzenia nas w Obserwatorium w Baranie  30 km na północny-wschód od Kielc :)

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

O proszę, Ostrowiec Świętokrzyski. Jestem z Ostrowca ale teraz to bywam tam średnio przez jeden weekend w miesiącu więc tyle co nic. Najciemniejsze niebo masz za Siennem, okolice wsi Pawliczka, Janów, Józefów, Leopoldów. Naprawdę bardzo dobre jakościowo niebo. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieliby Panowie ochotę na jakiś weekendowy wypad, to zapraszam do Baran Observatory koło Mniowa:

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4846-obserwatoria-astronomiczne-w-polsce/?hl=%2Bbaran+%2Bobservatory#entry73521 :)

  • Like 1

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam

Jestem z Starachowic.

Najpiękniejsze Miasto Świata 8)

Witaj na FA - Czystego nieba Ci życzę i mam nadzieję, że wyjeżdżając za południową granice miasta niebo w stronę Gór Świętokrzyskich będziesz miał ciemne ...

Tak było przynajmniej w latach 70-tych ::)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powitanie.

Nie wiedziałem, że zamieszkam w najpiękniejszym mieście świata:) (mieszkam od niedawna)

To ciekawe czy nadal tam jest ciemne niebo, okaże się. Póki co zaliczyłem tylko kilka obserwacji balkonowych z których juz jestem zadowolony a chce więcej....

  • Like 1

Synta 8 + SWA 25/10/6mm + Nikon D3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

Z chęcią spotkałbym się z kimś ze świętokrzyskiego (to jednak nie jest duży obszar). Aktualnie mam lornetkę 20x80 + żuraw ale interesuje mnie kupno teleskopu - najpewniej na montażu Dobsona.

Może ktoś dałby rzucić okiem przez swój sprzęt? Myślę, że jeśli chodzi o znajomość nieba, to nie jestem już nowicjuszem (co to dokładnie znaczy znaczy !? ;) ). Mam też całkiem fajne warunki w mojej okolicy.

 

/Pozdrawiam 

G.

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

Widzę, że zebrała się już pewna grupa osób z Ostrowca - dobrze to się zapowiada :)  W tym roku do skutku dojdą nasze starania dotyczące utworzenia oddziału PTMA w Kielcach, który zrzeszałby miłośników astronomii z całego województwa. Dotychczas nasza grupa skupiała się głównie wokół ludzi mieszkających blisko Kielc, ale coraz częściej pojawiają się też sandomierzanie, skarżyszczanie, a także Przyjaciele z okolicznych województw. Znakomicie gdyby dołączył do nas również Ostrowiec ! :) 

Myślę, że warto się spotkać. Ze swojej strony oferuję obserwatorium w Baranie 30 km od Kielc. To nasza główna baza do spotkań pod niebem, a w przyszłości siedziba naszego oddziału. Najbliższe spotkanie planujemy na weekend około 14 marca, TU pojawią się na ten temat szczegółowe informacje, a ja już serdecznie zapraszam.

Jeśli zebralibyście się na jakieś wspólne obserwacje w swojej okolicy, również nie ma sprawy i chętnie dołączę.

Na pewno warto się poznać ! :)

 

Pozdrawiam

Mikołaj

  • Like 2

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się być 14 marca. Uczciwie powiem, że nie mogę obiecać, że będę na 100%. Ale mam nadzieję, że jednak uda mi się wyrwać z pracy i do was dołączyć :)

Orion SkyQuest XT8, TS Optics MX Marine 10x50,. Okulary: Orion Sirius plossl 25mm, GSO plossl 12mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotychczas nasza grupa skupiała się głównie wokół ludzi mieszkających blisko Kielc, ale coraz częściej pojawiają się też sandomierzanie, skarżyszczanie, a także Przyjaciele z okolicznych województw.

Mikołaj

Znalazłeś astro-ludzi w Skarżysku-Kam.? :o Kto to? jeśli można wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś astro-ludzi w Skarżysku-Kam.? :o Kto to? jeśli można wiedzieć

Ja (Starachowice)  z Kolegą Zbyszkiem ze Skarżyska pod Wąchockiem się spotykaliśmy - Droga Mleczna z reki jadła... ostatni raz w sierpniu 1975 roku pamiętam jak dziś :-[

Niedawno zarejestrował się ktoś ze Starachowic ale tylko na PW napisał i... milczy

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja (Starachowice)  z Kolegą Zbyszkiem ze Skarżyska pod Wąchockiem się spotykaliśmy - Droga Mleczna z reki jadła... ostatni raz w sierpniu 1975 roku pamiętam jak dziś :-[

Niedawno zarejestrował się ktoś ze Starachowic ale tylko na PW napisał i... milczy

Oj, teraz Droga Mleczna pod Wąchockiem już by chyba Panu z ręki nie jadła - Starachowice i Skarżysko dobrze grzeją. To drugie skutecznie zaświetla u mnie północny horyzont, a mieszkam prawie 30 km na południe. O Scyzorykach to się nawet nie wypowiem :p Kielce psują nerwy wszystkim naokoło. Najfajniejsze warunki są teraz na wsiach leżących w środku lasów. Np. Klonów leży między lasami  Świętokrzyskiego Parku Narodowego i na warunki nie można tam narzekać - a to tylko 30km od Wąchocka, więc polecam sprawdzić, jakby ktoś z okolic chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witamy nowego kolegę. Ja co prawda nie jestem z Ostrowca ale może już bliżej okolice Kielc (Mniów przy trasie 74).

Z racji tego, iż czasu na obserwacje coraz mniej, to miejsca muszą być coraz lepsze  :), a i takich zaczyna u mnie w okolicy brakować. A po pewnych przygodach nie chcę się już sam zapuszczać w głuchą dzicz.

Dlatego więc, też zgłaszam chęć spotkania się z kimś na obserwacjach (jednak świętokrzyskie nie jest takie duże).

 

Pozdrawiam

/G.

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego kolegę. Ja co prawda nie jestem z Ostrowca ale może już bliżej okolice Kielc (Mniów przy trasie 74).

Z racji tego, iż czasu na obserwacje coraz mniej, to miejsca muszą być coraz lepsze  :), a i takich zaczyna u mnie w okolicy brakować.

Warto zajrzeć tutaj: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4115-astro-zloty-w-swietokrzyskim/

Lepszego miejsca niż Mniów do zamieszkana nie można było sobie wybrać jeśli chodzi o dostępność miejsca do obserwacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zajrzeć tutaj: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4115-astro-zloty-w-swietokrzyskim/

Lepszego miejsca niż Mniów do zamieszkana nie można było sobie wybrać jeśli chodzi o dostępność miejsca do obserwacji :)

Cześć,

tak, potwierdzam i ja, że Baran ma wspaniałe niebo ;). 

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)