Skocz do zawartości

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS)


Ivan7710

Rekomendowane odpowiedzi

Masz się czym dzielić- Piękne fotografie i film 8)  Gratuluję :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Są inne satelity.

 

satellite26.04.2011.jpg

 

Moja lustrzanka ne pisze wideo. W przyszłości chce kupić nowy aparat, i poprawić wyniki.

  • Like 8

Iwan
www.astronomy.domachevo.com
www.aurora.belastro.net
Sky-Watcher P1501EQ3-2, Yukon 1-100x, Yukon 30x50, Camera: Sony DSC-W100, Sony DSC-H55, Sony DSLR-A330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dzisiejsza ISS
Pierwszy raz łapałem nowym aparatem i co by nie mówić przepaliłem fotki icon_sad.gif
Następnym razem pójdzie lepiej icon_biggrin.gif
Najlepsza jaka wyszła :

 

post-2836-0-41210100-1423945912_thumb.jp

 

Nikon D3200 , Celestron R 150/750, barlow Hyperion zoom 2,25x
Czas 1/400 s, ISO 3200

  • Like 6

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę podzielić się swoimi zdjęciami stacji kosmicznej. Teleskop Sky-Watcher 150/1000 i stary aparat Sony DSC-W100. Przypadkowo udało się uchwycić moment, w związku z USS Atlantis. Jest to bardzo rzadki obraz!

 

Fajne. ISS lata jak mucha, którą próbujesz złapać ręką :) 

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważył ktoś może przed ISS jakieś 10 stopni też jakiś satelita po tej samej orbicie lecący? Wie ktoś może co to jest? ISS to coś goni czy to coś się od niej odczepiło?

EDIT: OK przeczytałem w innym wątku co to było:)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sig.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z drugiego dzisiejszego przelotu.
Przed ISS-em widoczny słabszy ślad pojazdu ATV-5  http://pl.wikipedia.org/wiki/Automatyczny_Statek_Transportowy który dziś odłączył się od stacji.

 

post-2836-0-76086700-1423949179_thumb.jp

 

post-2836-0-26805600-1423949195_thumb.jp

 

post-2836-0-04628900-1423949208_thumb.jp

 

 

Zdjęcia : Nikon D3200, ogniskowa 28 mm, F/5, czas 15 sekund, ISO 800
godzina 19.14- 19.15

  • Like 7

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo Stację ISS, bardzo jasna, w zenicie obiekt ten był jaśniejszy niż Wenus potem gdy zbliżała się do horyzontu na wschód co raz to słabiej świeciła, wiadomo dlaczego. Szkoda że nie wziąłem lornetki, w dodatku kolega myślał z początku że to UFO. :P

Przed stacją leciała jeszcze jakaś z satelita, ale dzięki Robertowi wiem co to dokładnie było, lecz widziałem coś jeszcze bodajże przelot przeciął im Japoński satelita Alos (Daichi) który leciał w lewą stronę od Jowisza, czyli na północ. Pierwszy raz takie coś w życiu widziałem. :D

Mój sprzęt do obserwacji:
- Sky-Watcher N-150/750 EQ3-2
- Celestron SkyMaster 15x70
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach od ostatniej próby znów zapolowałem na ISS, jednak doświadczenie zebrane w tym czasie pomogło:) Przed dwoma laty z nówką teleskopem był to raczej fart niż świadome ustawienie wszystkiego (oczywiście poza celowaniem bo polowałem świadomie;p).

 

Dzisiejszy przelot o 18:10. GSO 10" + canon 350d + barlow GSO 2,5x.

attachicon.gifIMG_5357.jpg

Witam . a mógłbyś napisać coś więcej na temat tego focenia ,parametry itd..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już coś więcej piszę:)iso1600, czas 1/1250, a gdy się oddaliła trochę, zmieniłem na 1/800.  Początkowe parametry tzn czas naświetlania ustawiałem na Wenus, ze względu na podobną jasność obu obiektów. Tak wybrałem czas 1/1250s, Wenus nie była prześwietlana więc i ISS w najwyższym położeniu też nie.

Ostrość ustawiłem na którejś z gwiazd Woźnicy przy pomocy maski Hartmana. Na gwieździe Woźnicy ponieważ w czasie najwyższego położenia ISS przelatywała w pobliżu. 

Oczywiście wcześniej też dokładnie zgrałem szukacz z teleskopem też na Woźnicy, tak by gwiazda była po środku kadru gdy w szukaczu idealnie jest na krzyżu. Potem tylko luzowanie blokad by dobson leciutko chodził i cały czas patrząc w szukacz pstrykałem pilotem gdy stacja przelatywała przez krzyż. Zdjęć zrobiłem kilkadziesiąt bo w ten sposób większa szansa że ISS wleci dobrze w kadr:)

Tempo pstrykania dobrałem tak bym mógł mniej więcej w równych odstępach robić zdjęcie, bez blokowania aparatu przepełnieniem pamięci podręcznej.

Tak więc wszystko miałem przygotowane wcześniej i spokojnie zerkałem na zegarek i czekałem na pojawienie się stacji:)

Jutro zamierzam spróbować coś inaczej, ale to jutro jeśli coś mi wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dzisiejszy przelot ISS zarejestrowany (zrutem ekranu) przez kamerę PAV06 na tle gwiazdozbioru Łabędzia:

post-4284-0-24839600-1433625730.jpg

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy przelot ISS nad Polską.

06.06.2015 godzina 22:55 czas startu widoczności dla Ostrowa Wielkopolskiego według "iss detektor" apk na androida. Zdjęcie zrobione Canonem 300d+kit ustawiony na 18mm przesłona 3,5 czas 20s ISO 400 jedna klatka. Zdjęcie przycięte i kadrowane.

11402415_967685789950729_306806237494677
Cel pal "lutnia" .
Nawet ma jedną strune.

 

edytowałem fotke bo mi zjadł googl jakość.

  • Like 1
Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie Marcin. Ja ostatnio na nią patrzyłem chyba w sobotę. Przy 17 mm czyli 59x pow. nic ciekawego, same panele. Z 8 mm czyli 125x pow. było trudno za nią nadążyć ale było warto, było widać juz wyrażnie "łączniki" paneli z środkową częścią :) Z środka coś wystawało ale nie wiem co, może to co na Twoim zdjeciu jest na górze części środkowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
temat bardziej z postu o informacjach znalezionych w Internecie, ale w gąszczu może zginąć, dlatego umieszczam tutaj
 
Zobacz jak żyją astronauci.
 
Wirtualny spacer po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
 
Na filmach i zdjęciach często możemy podziwiać widoki wnętrza Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Od niedawna internauci mogą także odbywać wirtualne przechadzki, dzięki którym łatwiej wyobrazić sobie rozmiar przestrzeni, w której żyją astronauci.
 
W czerwcu tego roku Europejska Agencja Kosmiczna uruchomiła stronę, na której można było zwiedzać wnętrze laboratorium kosmicznego Columbus. Teraz za sprawą zdjęć włoskiej astronautki Samanthy Cristoforetti strona została poszerzona o kolejne pięć modułów. Co ciekawe po wnętrzu ISS możemy się nie tylko przechadzać, ale też oglądać szereg filmów poświęconych działaniom poszczególnych urządzeń.
Do końca roku strona zostanie zaktualizowana o pozostałe, rosyjskie moduły. Wirtualną wycieczkę odbędziecie pod tym linkiem: http://www.esa.int/Our_Activities/Human_Spaceflight/International_Space_Station/Highlights/International_Space_Station_panoramic_tour
 
 
  • Like 2

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)