Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dane: 18x900 sek Atik 383L, SW 80ED, EQ6

pozdrawiam

Boguś - Witam na FA :)

Mam nadzieję, że częściej będziemy oglądać Twoje astro-fotografie i oczywiście też kompletne :)

P.S. Dlaczego w wakacje w Ustce Cię nie było :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie będą to dopieszczone arcydzieła bo nie znam się na obróbce za bardzo ani  nie mam potrzebnej do tego cierpliwośći.

Na naukę nigdy za późno - Bogdan marsz do Szkoły :D  http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/forum/71-szkola-astrofotografii/

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że poprawiłem nieco tło fotki ale sugerowanej szkoły jeszcze nie ukończyłem, ledwie liznąłem dwa tematy ::)

Pozdrawiam astromaniaków

Teraz jest o wiele lepiej , ciekaw jestem jak będzie wyglądać z kolorkiem ;)  

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest prze zjakiś filtr robione? Używasz flattenera i reduktora ogniskowej do tego ed80?

Zrobione jest przez filtr neodymium. On lekko wycina zaświetlenie, mniej od typowego filtra LP. Reduktor jest TS 0,79x

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p6085_TS-PHOTOLINE-3--0-79x-Reducer-4-element-fuer-Apos-ab-115mm-Oeffnung.html

W zasadzie jest to reduktor do większych teleskopów. Kupiłem go do Meade 127 mm. Ostatnio TS wypuścił podobne reduktory do mniejszych edków, który ma lepiej działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Ostatnio TS wypuścił podobne reduktory do mniejszych edków, który ma lepiej działać.

Gdyby ktoś z Szanownych forumowiczów zauważył do APO 90 (tylko nie ten Italiacki za 3000 z kawałkiem) 2,5" to proszę o info :)

Boguś przepraszam za ofa :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, tutaj masz wersję do APO 80 -100 mm.

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p6086_TS-PHOTOLINE-3--0-79x-Reducer-4-element-fuer-80mm-bis-102mm-APO-Refraktor.html

Zewnętrznie wygląda identycznie jak mój.

Kiedy ja go kupowałem to nie było jeszcze wersji do mniejszych refraktorów. Niemniej jednak moja wersja też nienajgorzej wypadła z ED 80 mm. Mogłoby być lepiej i pewnie jest z tą drugą, dedykowaną wersją.

Sam korektor jest czterosoczewkowy i widać, że  jest to trochę skromniejsza wersja tych z górnej półki.

Przysyłają te korektory w fajnych pudełkach - jak przystało na sprzęt z klasą - a nie w jakimś zastępczym białym kartoniku. Wiem, że o pudełko nie chodzi ale zawsze lepiej to wygląda :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, przed kupnem radziłbym przepytać firmę dokładnie o działanie tego korektora z Twoim APO. W końcu to ich refraktor i powinni wiedzieć. Musisz mieć na względzie to, że Twój APO jest już jasny, chyba 6,0 jak dobrze pamiętam. Zwiększenie jasności o czynnik 0,79 to już jest poważne wyzwanie i nie musi się sprawdzić. Tak jasny układ niewielu firmom udało się zrobić. W Twoim przypadku być może bardziej wskazany byłby korektor 1x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, przed kupnem radziłbym przepytać firmę dokładnie o działanie tego korektora z Twoim APO. W końcu to ich refraktor i powinni wiedzieć. Musisz mieć na względzie to, że Twój APO jest już jasny, chyba 6,0 jak dobrze pamiętam.

Boguś jest f6.6 Na razie teoretyzuje choć wcześniej szukałem bezowocnie.

Obecnie używam flattenera TS2.5" wkrecanego w drawtubę bez reduktorka ale jestem na etapie testów jak się spisze bez flattenera, zamówiłem złączkę ??? ::)

Wyczytałem, że do matryc 15mm przekątnej włącznie nie jest potrzebny a mój SBIG ma 14,8, moze w przyszłym tygodniu uda sie to sprawdzić.

Co do flattenera 2,5" TS, który posiadam to też wyczytałem, ze po odwróceniu soczewek robi sie reduktorem - kolejna więc rzecz do przetestowania ;)

A tu mój dzidziuś :D http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3395-ts-triplet-apo-90600/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzidziuś jest fajny i wyciąg też już jest z tych najlepszych TS. F/6,6 to już jest jasny refraktor. Widzę, że dedykowany korektor jest bez redukcji ogniskowej i prawdopodobnie ten da najlepsze obrazy. Przy Twojej matrycy możesz się pokusić o redukcję ogniskowej ale wcześniej bym obadał sprawę i napisał w tej sprawie do TS.

Właściwie to masz dwa wyjścia:

1. Reduktor TS 0,79 za 298 E co da F/5,21 lub podobny cenowo z innych firm. Skłaniałbym się raczej w stronę reduktora TS

2. Reduktor Riccardi 0,75  za 600 E co da F/4,95

I jedno i dugie jest cholernie jasne ale przy Twojej matrycy można się pytać. Do APS-c bym się bał.

Takahashi ma podobny FSQ 85ED guadruplet petzvala F/5,3 i reduktor do niego 0,73 co da F/3,9 - chyba wszyscy o tym wiedzą  tylko cena jest 3x tyle :-[ . Ile kosztuje sam reduktor tego nie wiem 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)