Skocz do zawartości

Zapraszam w nowe miejsce


Marty11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wszystkich miłośników astronomii zapraszam na spotkanie w dowolnym,sprzyjającym terminie do Zakrzewa pod Poznaniem.Z mojego ogródka widać całkiem niezły kawałek nieba,ponadto często kręcą się tu samoloty,w tym F16.

Może nie jest to najciemniejsze miejsce we wszechświecie ale za to serwuje się tu piwko,słone paluszki ;) oraz dobry nastrój.I nie krępować się,pisać,zgadujemy się i tyle.Przy okazji na pewno dobrze będą się bawić u mnie miłośnicy kosmicznych klimatów muzycznych w stylu J.M.Jarre bo mogą sobie pograć na syntezatorach w studio.A latem... jeszcze więcej dodatkowych atrakcji. Zapraszam serdecznie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum.

 

W okolicy Poznania jest sporo naszych,na pewno ktoś się skusi.

Pewnie trochę poczekasz na odzew,ale nie poddawaj się,cierpliwie poczekaj na odzew i szukaj astromaniaków z twojej okolicy.

Wspólne spotkania to coś świetnego,okazja do szybkiej nauki i zdobycia doświadczenia.

 

Powodzenia życzę.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,witam.

Ja taki trochę "nowy-stary" bo już kiedyś tu na forum pisałem,choć oczywiście nie jestem żadnym forumowym "wyjadaczem".Lata minęły,nie zaglądałem tutaj i musiałem nowe konto założyć.

Zawsze uważałem spoty za coś fajnego, znam te klimaty z klubów samochodowych(ale nie w stylu "szybcy i wściekli")

Co do czasu to spokojnie: poczekam ja,poczeka ogródek,poczeka niebo ;) Zaproszenie jest aktualne "no limit".

Dziękuję za miłe powitanie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ;) postawili niedawno 3 latarnie ale od strony ulicy a nie ogródka.Bezpośrednie światło dom częściowo zasłania.I to mamy jakby za plecami.Po prawej trzy chaty,w nocy nieoświetlone,potem pola i las.Na wprost sąsiadka z dwiema słabymi żarówkami (ale tu jest dobry kontakt i można prosić o wyłączenie) Po lewej, w odległości 150-300 metrów są cztery latarnie, częściowo za budynkami.Ogólnie raczej ciemno, do ogródka najczęściej walę z latarką.Jakby co można zastosować jeszcze proce i kamienie,to też fajna zabawa ;) Mam tu takiego małego urwisa na stanie to najwyżej zrzuci się winę na niego :) A ostatecznie... drobne spięcie.Przynajmniej podniesie się przyrost naturalny wśród miejscowych ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Polaris :)

Ja w zasadzie jestem zielony w temacie.Do tej pory miałem stareńki TAL Alkor i głównie gapiłem się na Łysego.Teraz mam ambitniejsze plany i w związku z tym nabyłem Syntę 8". Okulary jeszcze kinowe, niestety. Kolega z forum obiecał mi Barlowa, co niezmiernie mnie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum obiecał mi Barlowa, co niezmiernie mnie cieszy.

 

Dziś go wysłałem, priorytetem. Jutro lub pojutrze powinieneś go dostać. Miłej zabawy.

Pozdrawiam Jarek.

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dotarł do mnie Barlow 2x od kolegi Esku1RES.Jest super. Jeszcze raz bardzo dziękuję Jarek.

To super, bo prawdę mówiąc trochę sie martwiłem w jakim stanie dotrze. Nie miałem do niego pudełka. Mam nadzieję, że bedzie dobrze służył.

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już sobie Jowisza obejrzałem z użyciem Barlowa.Super sprawa.Teraz nic tylko czekać na dobre warunki.

A tak na marginesie... macie może wiedzę na temat mikroruchów do Synty na dobsonie ? Czy ktoś sprzedaje gotowe zestawy,ewentualnie majstruje coś takiego na zamówienie ? Nie ukrywam,że w przyszłości chętnie bym się skusił...Szukałem na forum ale nie znalazłem niczego konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokupić łożyskowanie, a mikroruchy wypracujesz sobie w rękach. Szkoda czasu, sprzętu i kasy na grzebanie i montowanie wątpliwych "udogodnień". Widziałem już kilka takich wynalazków.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)