Skocz do zawartości

Banderoza - nowy młot na T-rolle! PROPOZYCJE


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii, jeśli  chodzi o stworzenie tematu (na wzór innego forum astro miłośniczego, a nawet działu podrzędnego ) pod tytułem ?Banderoza?
W dziele tym będziemy rejestrować wszelkie bany z podaniem uzasadnienia.
Będzie to miało kilka funkcji.
? Prewencyjno ? odstraszającą, bo taka gablotka odstraszy i uczuli potencjalnych adwersarzy późniejszych klonów trolla!
? Da aktualny pogląd o statusie delikwenta.
? Owo publiczne napiętnowanie, może być też dla niektórych na tyle stresujące ?że osobnik zmieni swoje postępowanie (głownie tyczy to młodych i jeszcze nie ukształtowanych)
PS. Oczywiście nie dotyczy to mega-torlla-zawodowego. Króla i księcia elektora (w jednym) wszelkich trolli, trollików i trolinek Ekologa vel Dyzmata, który nie ma na tyle godności osobistej i wchodzi na forum na którym demokratyczną decyzją Userów został dożywotnie skasowany! Założył tym czasem chyba z 6 klonów swojego pierwotnego Nicka. Po banie dla ?Dyzmata? dostałem kilka zgłoszeń, że znów u nas zagościł i tworzy swą radosną twórczość!


Co sądzicie o temacie lub dziale ?Banderoza? ???

  • Like 5

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Też jestem za, choć nazwa mi się nie podoba. Za bardzo kojarzy się ze Stepanem Banderą i rzezią wołyńską. Kto poczytał nieco historii, wie, o czym piszę. Proponuję bardziej subtelną nazwę, na przykład "Kostnica"  8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się kojarzy z czerwonym sztandarem (co wg mnie nie ma znaczenia), ale nie widzę potrzeby robienia czegoś takiego. Ilu tych trolli jest poza księciem, który (jak zauważyłeś) jest niereformowalny? Nie czuję psychologicznego efektu. Nikogo to nie odstraszy, a troll z definicji jest bezwstydny.

 

avanti popolo... alla riscossa... bandiera rossa... bandiera rossa... ;D    

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń nas Boże przed Banderą (który notabene siedział przed wojną w 1938 w więzieniu we Wronkach (moje okolice)  za zamach na ministra spraw wewnętrznych RP) Ten potwór nie był co prawda bezpośrednim organizatorem rzezi Wołyńskich i Podolskich ale ideowym przewodnikiem i inicjatorem takich idei.

Nazwa "Banderoza" to nazwa lokalu, motelu lub restauracji zwana głównie z filmu Bromskiego "U Pana Boga za piecem" filmu wesołego i nawet trochę patriotycznego :)

Ale OK moze być i nazwa "młot na trolla" będącym raczej " Malleus troglodytarum"   na wzór "Malleus maleficaru  ;D

ps. Jacek temat byłby tylko dostępny dla moderatorów globalnych  -a więc zero szans na trollowanie w temacie trollowynm! ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z nazwą, grunt, że idea tak jak na AP jest słuszna. Będzie działać trochę jak podawanie nazwiska i ukazywanie nie rozmazanego oblicza przestępcy w mediach.

No i userzy będą mieli wgląd komu moderatorzy odcinają język :)

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Sorry, ale ja zdania nie zmieniłem i to, czego brakuje mi na FA to właśnie osoba Ekologa. Wbrew wszystkiemu, co można o nim myśleć to bardzo inteligentny człowiek i o ile trzyma się go w ryzach, jest nieszkodliwy. Ciągle mam żal do naszej społeczności za takie potraktowanie Ekologa i podziwiam Pejczera za jaja, które miał, odbanowując Ekosia. Ja na jego miejscu nie postąpiłbym inaczej.

Przeniesione z ze statusu na podstawie Regulaminu Pkt 9

Mikołaj wybacz ale ja rozumiem inaczej pojęcie ?mieć jaja?

Ekolog to moim zdaniem osoba, która mimo na pozór nieszkodliwego charakteru robi sporo zamieszanie. Mamy dwie opcje: robić forum merytoryczne wolne od przaśnych gawędziarzy pierogowych oraz handlarzy, którzy tyle mają wspólnego z astro co kamień ze styropianem , robić forum merytoryczne z jedną ofertą na tydzień w dziale astro giełda i bez żurnalowych ufoków z Angory? lub?.Robić sztuczny tłok!!! Pejcz z Jesionem decydując się na odtworzenie ?ekosfery? i otwierając "puszkę Pandory" podjęli świadome ryzyko ?nie mi komentować ich strategię. Wiem tylko że mimo początkowego tonowania wypowiedzi ciężko jest utrzymać tego Pana w ryzach! Nie udało się mnie nie udało Januszowi!

BTW uważasz pewnie (po cichu) moje zachowanie za asekuranctwo ????no to karty na stół: nie położę na jednej szali wagi: Ekologa a na drugiej np. Jacka E, lub Pawła Trybusa, Lukosta, Jolo, Marka Panasa, Aliena, Hampela -ludzi wybitnie nieekologicznych a za to merytorycznych! To jest forum demokratyczne ?a społeczność podjęła decyzję za mnie!

Jeśli ludzie merytoryczni pójdą sobie, bo nie będą chcieli oddychać eko-powietrzem to kto mi zostanie? kopiarze Wikipedyczni?

FA jest tym czym jest, dzięki wybitnej i asertywnej polityce naprawdę zacnych ludzi, marnujących swój prywatny czas i angażują się emocjonalnie w naszą mikro-planetę ..tego nikt nam nie odbierze!

I za to dziękuję!

  • Like 9

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to co napisałem w statusie:

Mikołaj - problem jest taki, że z tym człowiekiem nie da się prowadzić dyskusji, która prowadzi do czegokolwiek innego, niż potwierdzenie jego wysnutych nie wiadomo skąd tez, prawdopodobieństw itd. Sorry ale to nie jest forum science-fiction. Wielu osobom przeszkadzało jego natręctwo, głupkowate posty podpierane w 99% wikipedią, codzienne suchary itd. itp. Była ankieta - ekolog wyleciał i nikt za nim nie płacze. Jak chcesz agitować jego postać, to właśnie masz możliwość na astropolis, gdzie powraca jego radosna twórczość i tematy w stylu jak wyglądają ufoludki na planecie, której istnienie jest prawdopodobne 1/N, 2/N itd. :)

 

Tutaj większość, zadecydowała, że go nie chce - a szans na poprawę miał z 5-6. Warto wziąć pod uwagę to, że nie była to decyzja indywidualna Admina, ale głosowanie, które przegrał ekuś z kretesem. Jego temat myślę, że jest zamknięty.

  • Like 5

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Jego temat myślę, że jest zamknięty.

Jak sarkofag pieczęcią klątwy ! 68.gif

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)