Skocz do zawartości

Rada FA


Rekomendowane odpowiedzi

W trosce o rozwój naszego Forum i jego strategię , aby skutecznie trzebić złośliwe i niereformowalne oraz "normalne inaczej" Trolle nękające członków społeczności, które to indywidua nie mają przyzwolenia społeczności na pisanie tu i zanieczyszczanie zdrowej atmosfery Forum swoją obecnością?

...postanowiłem powołać ciało kolektywne będące de facto Radą Forumastronomicznego.pl pod skrótową nazwą ?Rada FA?


Rada FA działa jako ciało doradcze i globalnie zarządcze
Sfera doradcza polega na zbiorowej dyskusji pomiędzy jej członkami i przegłosowywaniu pewnych kluczowych dla forum postulatów:

  1. Strategii forum
  2. Banowania, ograniczenia praw forum, wykluczenia z grona userów
  3. Nadawania i pozbawiania funkcji opiekunów działów
  • Rada składa się z 6 członków
  • Administratora FA oraz 5 moderatorów globalnych
  • Po wydaniu opinii Administrator podejmuje stosowną decyzję.
  • Administrator może podjąć decyzję sprzeczną z opinią Rady FA, jednak powinien wtedy podać stosowne i wyczerpujące uzasadnienie
  • W szczególnych przypadkach (tymczasowo) można w konkretnej sprawie zaprosić do dyskusji ?opiekuna działu?, którego ?podwórka? dyskusja dotyczy

Funkcja: globalnie zarządcza to edycja, przenoszenie, usuwanie tematów oraz postów, blokowanie pisania spamerom, dawanie ostrzeżeń, dostęp do IP Userów, tematu: ?Banderoza? i wiele innych prerogatyw przypisanych uprawnieniom "moderatorskim"

Rada Forum składa się obecnie z  następujących członków:
 

Obecny skład RADY FA

  • Ignisdei Administrator FA
  • JacekE Moderator globalny
  • Alien Moderator globalny
  • Jolo Moderator globalny
  • Lukost Moderator globalny
  • Panasmaras Moderator globalny

Są oni wyszczególnienie na ?zielono? wśród listy aktywnych userów u dołu strony. Na razie nie przewiduję dokoptowywania następnych osób, chyba, że sami członkowie opuszczą Radę lub Admin FA wykluczy ich z przyczyn innych (np. dyscyplinarnych)

Wybór tych osób nie był przypadkowy gdyż posiadają oni adekwatne cechy do sprawowania takich funkcji społecznych na Forum!

Panom Moderatorom gratuluję! Stosowny wpis zostanie dziś dodany również do Regulaminu.

Admin

 

  • Like 8

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trosce o rozwój naszego Forum i jego strategię , aby skutecznie trzebić złośliwe i niereformowalne oraz "normalne inaczej" Trolle nękające członków społeczności, które to indywidua nie mają przyzwolenia społeczności na pisanie tu i zanieczyszczanie zdrowej atmosfery Forum swoją obecnością?

...postanowiłem powołać ciało kolektywne będące de facto Radą Forumastronomicznego.pl pod skrótową nazwą ?Rada FA?

Rada FA działa jako ciało doradcze i globalnie zarządcze

Sfera doradcza polega na zbiorowej dyskusji pomiędzy jej członkami i przegłosowywaniu pewnych kluczowych dla forum postulatów:

  • Strategii forum
  • Banowania, ograniczenia praw forum, wykluczenia z grona userów
  • Pozbawiania funkcji opiekunów działów

To już przez 1 Ekologa trzeba całą wielką radę tworzyć ? Teraz dopiero poczuje się wielką gwiazdą :). Razem z ekologiem to może były 2-3 bany w kilkuletniej historii forum (nie liczę klonów osób zbanowanych, spambotów i kont reklamowych), a reagujecie jakby się forum miało zaraz rozsypać.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przez 1 Ekologa trzeba całą wielką radę tworzyć ? Teraz dopiero poczuje się wielką gwiazdą :). Razem z ekologiem to może były 2-3 bany w kilkuletniej historii forum (nie liczę klonów osób zbanowanych, spambotów i kont reklamowych), a reagujecie jakby się forum miało zaraz rozsypać.

Adrian przeczytałeś tylko pierwsze zdanie po przecinku widzę... :(

Początek jest następujący ,,W trosce o rozwój naszego Forum i jego strategię, "

I dalej tekst wytłuszczony... Poniżej poczytaj.

Nie zdajesz sobie widzę sprawy ile jest spraw organizacyjnych i bieżących..., pytań Userów, propozycji i wieeelu innych spraw wymagających szybkich rozwiązań.  Uwierz, Ci Panowie są niezbędni aby FA było postrzegane jako forum sprawne, merytoryczne i przyjazne astronomii amatorskiej :)

ekologi są najmniej ważne - choć w kilu reakcja będzie zdecydowanie szybsza - jednak to drobiazg - odprysk.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian przeczytałeś tylko pierwsze zdanie po przecinku widzę... :(

Początek jest następujący ,,W trosce o rozwój naszego Forum i jego strategię, "

I dalej tekst wytłuszczony... Poniżej poczytaj.

Nie zdajesz sobie widzę sprawy ile jest spraw organizacyjnych i bieżących..., pytań Userów, propozycji i wieeelu innych spraw wymagających szybkich rozwiązań.  Uwierz, Ci Panowie są niezbędni aby FA było postrzegane jako forum sprawne, merytoryczne i przyjazne astronomii amatorskiej :)

ekologi są najmniej ważne - choć w kilu reakcja będzie zdecydowanie szybsza - jednak to drobiazg - odprysk.

Przeczytałem cały. Wprawdzie jest coś rozwoju i strategii ale post jest wyraźnie akcentowany na walkę z niechcianymi forumowiczami i to akurat dzień po twoim wątku o klonach Ekologa.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charon proszę o nie straszenie forumowiczów że to ciało powstało przeciwko nim, bo nie to ma za zadanie.

Forum się rozwija i przed nami dużo pracy aby było jeszcze lepiej i o większym zasięgu. Tu trzeba ludzi i świeżych podejść do forum. 

  • Like 2

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Nie ingerować ale ukierunkować. Pozdrawiam.

Cały czas to czyni - nie ingeruje gdy nie trzeba - kierunkuje działanie :)

Wystarczy poczytać posty moich Kolegów wchodzących w jej skład - miód - balsam dla ślepiów 8)

I tego podważyć nijak się nie da - Kropka.

Zapraszam do merytorycznej lektury :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem adminem w innym miescu. Punkt "3.Pozbawiania funkcji opiekunów działów" ma wydźwięk negatywny. Przypuszczam, że intencje były inne. Sugerowałobym skreślenie go albo modyfikację w kierunku pozytywnym. Mianowanie nowych opiekunów działu. Atrakcyjny motyw filmowy z zaburzeniem mocy efektowny, nie powiem. Trolle pod kontrolą są nawet przydatne do zwiekszenia trwałej oglądalności. Wszystko ma swoje wady i zalety. Życie nie jest proste jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt "3.Pozbawiania funkcji opiekunów działów" ma wydźwięk negatywny. Przypuszczam, że intencje były inne.

 

Podobnie to odebrałem. Poczułem, jakbym pojawił się na celowniku Rady. Choć w sumie to czemu nie, mogę być pierwszy do odstrzału, bo i tak brak mi ostatnio czasu, a może przede wszystkim motywacji do opiekowania się ?moim? działem. Ktoś może byłby chętny do tej funkcji?
 
Pozdrawiam
KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzystofie. Ja adminuję i znam też troski moderatorów. Ludzie dbają o każdego członka spoleczności. Nigdy nie wiadomo, kto nagle zacznie pisać i pociągnie forum. To na pewno było niezamierzone. Może to było pisane na szybko i w emocjach. Emocje i ich ujawnianie są złym doradcą ;)

edyta

dla admina lub moderatora, a czasem aż korci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie zamierza kreować się na jakąś starszyznę plemienną. Faktycznie, być może nazwa "Rada FA" nie jest najszczęśliwsza - brzmi nieco zbyt pompatycznie ;), ale intencje są dobre. Głównym celem nie jest banowanie czy pozbawianie funkcji kogokolwiek, bo to kwestie absolutnie uboczne.

Ignis rzucił pomysł, by powstało jakieś - hmm, ciało pomysło- i opiniodawcze, mogące pomóc mu w administrowaniu rozrastającym się forum. I o to tu chodzi, tej wersji będę się trzymał (póki złowroga Rada nie pozbawi mnie funkcji za nieudolność i sianie defetyzmu :P).  

Ps. Szuu, zamieszczona przez Ciebie grafika - 10/10 :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy chyba szukają drugiego dna, a po co to rozdmuchiwać do nie wiadomo czego?

Takie decyzje jak odwoływanie kogoś z jakiejś funkcji mogły padać ze strony admina dużo dużo wcześniej, a teraz przynajmniej jest to skonkretyzowane i od takich decyzji będzie Rada FA.

 

Wiem, że pogoda nas nie rozpieszcza od dłuugiego czasu, ale Panowie "wyluzujcie" :) Widocznie była taka potrzeba, więc Rada jest i pasuje. Nie wiemy ile spraw mają na co dzień modzi i admin, skoro ma to im ułatwić pracę to jak najbardziej.

  • Like 3

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadziłem przez kilka lat forum o innej tematyce. Zdarzyło się, że wcześniej aktywny moderator, nagle zniknął na pól roku i się nie logował. Kontakt zerowy. Na jego miejsce awansował ktoś inny, a zaraz po zmianie ten stary nagle się zalogował z wielkimi pretensjami, że tak wiele zrobił dla forum, ŻĄDAŁ przywrócenia funkcji. Dobrze jak pod podobnymi decyzjami podpisze się kilka osób, aby ewentualne roszczenia były rozpatrywane przez większą ilość tęgich umysłów, a ewentualne żale były skierowane do grupy, a nie do admina personalnie. Myślę, że ignisdei ma dość stresów związanych z utrzymaniem i prowadzeniem forum, i każda pomoc oraz wsparcie o które poprosi, będzie dla niego ułatwieniem.

 

Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale ja miałem czasami dość utrzymywania piaskownicy, do której przychodziły dzieci chcące jedynie połamać łopatki innych.  8) Zdarzały się pod moim adresem groźby karalne, straszenie pozwami, żądania usunięcia wszystkich postów etc. Generalnie zlewałem i do tej pory nie otrzymałem wezwania na rozprawę. Forum po jakimś czasie zamknąłem, bo nie widziałem sensu tracenia czasu na dyskusje z idiotami. 

 

PS.

Forum było o tematyce szachowej.  O0

  • Like 4

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostowałem pierwszy post, kontrowersyjny punkt sformułowałem nieco inaczej "Nadawania i pozbawiania funkcji opiekunów działów"  Nie celowałem w nikogo! Chodziło o to, że pozbawienie funkcji moda (osoby ważnej na forum) musi być decyzją kolegialną a nie jednoosobowym kaprysem Admina. To z szacunku do osoby, która piastuje odpowiedzialną funkcję.

(...) Do Krzysztofa - Stary po raz kolejny odbierasz rzeczy ogólne bardzo personalnie. Może to Cię pocieszy że nie mierzę moderatora ilością postów ale przygotowaniem merytorycznym.Tym że potrafi rzeczowo i kompetentnie odnieść się do   pytania usera.  Posiadasz te cechy. Jesteś jedną z ostatnich osób które chciałbym odwołać!

ps. Jeśli słowo Rada FA brzmi dla Was pompatycznie, może nazwać ten organ: "Rada Koleżeńska FA"?

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi tego ekologa, płacę 2 zety na dobę ;)

Nie wywołuj bestii z lasu, bo wyssie Twój szpik  a z pustych  kości zrobi fletnię pana ;D ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywołuj bestii z lasu, bo wyssie Twój szpik  a z pustych  kości zrobi fletnię pana ;D ;)

 

Myślałem, że to jakiś młot? Prawdziwy troll robi zadymę, wrzuca treści zakazane przez prawo i zgłasza. Takich to się boję. Uchowaj Boże! Przez takich właśnie trzeba kilka razy dziennie zaglądać. Dlatego nie dziwi mnie, że powiększacie ekipę moderującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charon proszę o nie straszenie forumowiczów że to ciało powstało przeciwko nim, bo nie to ma za zadanie.

Forum się rozwija i przed nami dużo pracy aby było jeszcze lepiej i o większym zasięgu. Tu trzeba ludzi i świeżych podejść do forum.

Ja nie strasze, tylko mógł Ignis zaakcentować wątek bardziej pozytywny. A nie w stylu: W związku z narastającym zagrożeniem zdestabilizowania forum przez osobników destrukcyjnych i aspołecznych zmuszeni byliśmy założyć Astronomiczną Radę Ocalenia Forumowego ;). Znacznie więcej pozytywnych akcentów już napisał Jacek w następnym poście.

Co do 3 pts to też ma wydźwięk negatywny: nie lepiej byłoby: nadawanie, zmienianie lub pozbawianie funkcji opiekunów działów. Co do pozbawiania należało by również jakieś PW wcześniej wysyłać, bo inaczej mogą być zgrzyty.

Poza tym nic nie mam do pomysłu rady, życzę im wszystkiego najlepszego, mając nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na forum.

edit: o pts 3 już zmieniono, to dobrze :)

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...) Do Krzysztofa - Stary po raz kolejny odbierasz rzeczy ogólne bardzo personalnie. Może to Cię pocieszy że nie mierzę moderatora ilością postów ale przygotowaniem merytorycznym.Tym że potrafi rzeczowo i kompetentnie odnieść się do   pytania usera.  Posiadasz te cechy. Jesteś jedną z ostatnich osób które chciałbym odwołać!

 

Chyba źle zostałem zrozumiany, nawet nie przyszło mi do głowy, że pkt 3 celowany jest do mnie personalnie, choć faktycznie brzmiał "groźnie" ;). W astro staram się stawiać przed sobą konkretne cele i skutecznie je realizować, a wątek tylko mi przypomniał, że w tej kwestii nie bardzo osiągam wyznaczony cel i może ktoś chciałby mnie zastąpić. O przyczynach można by napisać cały elaborat.

 

Ale koniec tych personalnych odniesień, wątek jest o czymś innym. Niech ktoś go posprząta  :)

 

pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Rada nie rada wciąż mi rada, przeczytałem ten temat zastanowiłem się doszedłem do wniosku, że to dobry pomysł, widzę, że zaczyna przybywać osób, którzy nie maja nic wspólnego z naszą Astronomią, zaś zaczyna się pisanie reklamowanie czegoś, co nie było powiązane z danym tematem, tak też zobaczyłem na innych forach, i tu uwaga do wszystkich Forum Astronomiczne ma być typowo Astronomiczne, są inne tematy Samoloty, ptaki, chmury, są potrzebne, bo żyjemy na planecie a nie w innym świecie, ale reklamy itp. Psują opinię a nie każdy z nas lubi oglądać czytać reklamy, tak jak to nie raz bywa oglądając film wyskakuje napis dzięki reklamie oglądasz za darmo, to, po jakiego się płaci za Internet, a takiej sytuacji my tu nie chcemy, wierzę, że każdy z nas nie chce, więc Rada Forum to dobry pomysł popieram.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)