Skocz do zawartości

IC1848 OpenCluster


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda trochę gorzej niż się spodziewałem, ale tylko trochę :) Zrób flata i skoryguj i poskładaj w bicolor jakimś tutorialem, np http://www.starrywonders.com/bicolortechnique.html albo http://www.starrywonders.com/bicolortechniquenew.html . Coś powinno wyjść, nawet z takiej słabizny.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no klatka ma godzinę - a to jakiś problem??

surowego FITa wrzucę po pracy ...

A, że tak spytam z ciekawości ten NEQ6 ma belt mod czy nie?

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jedynie dołożyłem klin pod śruby elewacji a tak to czysty nie tykany prosto z kartonika

Definitywnie mam coś nie tak z guidingiem :P

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah rozumiem, to w Maximie. Będę musiał to wypróbować ponieważ dotychczas guiding był poprzez PHD. Popróbuję i zobaczymy. W każdym razie chodziło mi, że długich ekspozycji bez sporego odrzutu nie dam rady zrobić. Dzięki za info i nie zaśmiecam już wątku ;)

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek tutkowy byłby świetny i dla potomności również :)

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 - chyba że zrobić wątek tutkowy dla wszystkich ??

Jarku zdecydowanie bardzo poproszę dla potomnych o Nowy Wątek miejsca Ci u nas dostatek :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam majaczy, ale faktycznie słabiutko... Może spróbuj zebrać Oiii w bin2 po 15-20 minut i potem składać z algorytmem drizzle. Przy bin1 będziesz potrzebował 15-20 takich klatek jak posłałeś chyba, przy bin2 powinno starczyć sporo mniej - jedna zimowa nocka.

post-1260-0-72635600-1419879480_thumb.jp

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jest sens obrobić te godzinne tleny które masz - zrobić flaty (choćby w pokoju) i 2-3 darki, z których potem zrobisz master darka i użyjesz, ale nie do Image Calibration, tylko do Cosmetic Correction. I zobaczysz co Ci wyjdzie - wg mnie jak zrobisz z tego bicolor z syntetycznym kanałem zielonym to może coś się ujawnić.

Może coś stąd Ci pomoże http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/5760-pixoriale-czyli-jakie-to-proste-z-pixinsight/

A Sii to też głęboka czerwień (koło 680nm), a nie jak zaznaczyłeś 400nm. Wersja ME faktycznie jest sporo lepsza, jest na giełdzie AP w dobrej cenie. Sam o niej myślałem, ale przestraszyłem się walki z bloomem na klatkach LRGB. Ale do narrowbandu z miasta taka kamerka (XME) to skarb.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ccdstack genialnie usuwa bloomingi ...

 

EDIT:

 

dzięki za poprawkę z tym SII

 

Pixa kiedyś mocno wałkowałem - ale zniechęcił mnie ogrom wajh i przełączników których nie używasz albo używasz bo tak jest gdzieś tam napisane

 

zmieniłem się na CCDStacka - który jest prosty i zrozumiały dla mnie - i na koniec daje podstawę złożonego materiału dla PSa w którym wykonuję masakryczne ilości operacji

sharp, levelsy i już heheheheeh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku zdecydowanie bardzo poproszę dla potomnych o Nowy Wątek miejsca Ci u nas dostatek :)

jużem narobił PrtScrn'ów i kliknąłem w link żeby zrobić tutka o Maximie od podstaw ale przecież tam już jest i tutek i video i fajnie pokazane wszystko co trzeba dzięki VideoTutorialom Jolo

więc chyba nie ma sensu powielać tych samych informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny również jest styl pisania. Jednej osobie podejdzie taki tekst innej nie. To indywidualna kwestia.

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jużem narobił PrtScrn'ów i kliknąłem w link żeby zrobić tutka o Maximie od podstaw ......................................... chyba nie ma sensu powielać tych samych informacji

Jarku - kończ Waść i publikuj - Jola tutek przedni ale potwierdzam to co napisali Szanowni przedmówcy :)  Nasze mózgi różnie przyswajają wiedzę ::)

Dlatego w tym temacie jest miejsce i czeka na Twoją pracę  http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/1862-tutoriale-do-astro-fotografii-dso-i-us/page-5

Są tam też inne Twoje, które ,,spedeefiłem" z Twojej strony i popatrz na pobrania ilu Userów skorzystało... w tym ja  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam 7 stron początkowych ustawień - i już po mału kończe

 

a wracając do meritum wątku dziś niby pełnia

 

ale nawet przy pełni Księżyca coś tam można - dziś zapodałem testy na SII - skoro Łysy zaświeca - poszedł w ruch obiekt który już mam w Ha czy ostatnie podejście do OpenCluster IC1848 - tutaj wychodzi na to że kamera niby podobnie czuła jak w paśmie wodoru - w okolicach 65% - ale subsy dopiero po 30 minut czyli 1800 sekund pokazują że coś tam niby świeci - zapuściłem więc 20 klatek do rana - zobaczymy co wyjdzie z tego 
jak już Łysy se zmaleje lubo pójdzie precz ze swoją fazą - potestujemy jak łapac fotony w paśmie OIII
jedna klatka - 1800 - calibrate+deconvultion (ccdstack) _ resize + levels (ps)
jak by mi wyszło 25 klatek z tej nocki takiego stuffu ...
 
post-554-0-70761900-1420399972_thumb.jpg
 
mam nadzieję że widzicie pętelkę jak ja i nie mam "halunów"  ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)