Skocz do zawartości

Mare Orientale - kampania obserwacyjno/fotograficzna 2015/2016


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze jedno zdjęcie. Ogólnie nagrałem 5 avików. Poprzednie zdjęcie składało się z dwóch, a to ostatni który się do czegoś nadawał. 

Nagrywane z barlowem, bo bez niego musiałbym kombinować z filtrem polaryzacyjnym - obraz był za jasny. 

post-1211-0-32590600-1428148470_thumb.jp

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wczorajszą akcję można uznać za udaną 8)

Co mozna przeczytać w relacjach i zobaczyć na fotografiach.

Ja nie miałem czasu na sfotografowanie, za duzo sobie na barki wczoraj wziąłem....

Ale widzieć - gały widziały - lornetka i Apuś były w użyciu, pogoda w Ustce była super, napiszę krótko - Kordyliery z ręki mi jadły :D

Dawajcie jak macie fotki jak najwięcej i relacji do tematu :)
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania od kolegi Jurek Ł.

"Dziękuję, że w okresie niesprzyjającej pogody tak licznie podjęliście temat obserwacji Morza Wschodniego. Wyczuwało się niekiedy, że wyczekiwaniu "na tą jedną chwilę" towarzyszą żywe emocje, czyli pojawił się jeszcze jeden aspekt wartościujący. Z przyjemnością czytałem Wasze posty i oglądałem zdjęcia. Wasze uczestnictwo jest - szczególnie dla mnie - bardzo cenne. A za miesiąc będzie kolejna okazja i Morze Wschodnie w dużo lepszym oświetleniu. Wtedy zacznie się zasadnicza część kampanii obserwacyjnej."

Pozdrawiam wszystkich.

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie akcja wywowałała nietypowe zjawisko - okolice pełni a wszyscy rwą się na obserwacje ;).

To dlatego, że wystąpił efekt promocji ograniczonej czasowo :D

 

Podziękowania od kolegi Jurek Ł.

"Dziękuję, że w okresie niesprzyjającej pogody tak licznie podjęliście temat obserwacji Morza Wschodniego. Wyczuwało się niekiedy, że wyczekiwaniu "na tą jedną chwilę" towarzyszą żywe emocje, czyli pojawił się jeszcze jeden aspekt wartościujący. Z przyjemnością czytałem Wasze posty i oglądałem zdjęcia. Wasze uczestnictwo jest - szczególnie dla mnie - bardzo cenne. A za miesiąc będzie kolejna okazja i Morze Wschodnie w dużo lepszym oświetleniu. Wtedy zacznie się zasadnicza część kampanii obserwacyjnej."

Pozdrawiam wszystkich.

Przekaż od nas podziękowania Jurkowi :)

Prawdę mówiąc, od jakiegoś czasu polowałem na Mare Orientale w lornetce, nawet raz udało mi się wypatrzeć, choć identyfikacja była ciężka ze względu na niekorzystne oświetlenie. Natomiast to, co widziałem wczoraj to była bajka!

Przeglądając zdjęcia nabieram przekonania, że fragment Montes Rook był widoczny, bez problemu zidentyfikowałem też Lacus Autumni.

Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi - już nie mogę się doczekać okolic najbliższej pełni :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Pięknie witam nowego Kolegę :)

Mam nadzieję, że znajdziesz u nas wiele interesujących Cię tematów jak wiele Koleżanek i Kolegów po astronomicznym fachu.Wszystkiego dobrego na FA życzę :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominajcie głośno i wyraźnie na forum o następnych terminach :D W gonitwie dnia codziennego czasem może się zdarzyć zapomnienie, a byloby szkoda! Może w maju będzie lepsza pogoda, nie dało się nic zrobić setupem bo co chwila przechodziły mżawki i trochę strach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam swoją fotkę z 4 kwietnia z widocznymi: Kordylierami, Schulter'em, Jeziorem Jesieni i innymi ciekawymi obiektami. Zdjęcie strzelone dzięki mobilizacji Jurka :).

 

Sprzęt: Maksutov 102/1300, EQ3-2 z prowadzeniem ręcznym, filtr Baader pomarańczony, Blackfly z IMX249. Mozaika z 2 zdjęć.

 

Lepsza jakość: http://www.adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc04.04.2015r/ksiezyc1p.jpg

post-471-0-89643100-1428373866_thumb.jpg

  • Like 6

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam to samo.... liczę na dziurkę dosłownie w chmurze...

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze zdj. Można sięgnąć znacznie dalej niż miesiąc temu, ale Księżyc nisko i seeing straszny, przez co jakość hmm sami oceńcie. Zaraz postaram się wstawić mozaikę z przed miesiąca i z przed chwili. 

post-1211-0-82162200-1430681309_thumb.jp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już chmury średnie, Księżyc rozmyty. Zaraz trzeba będzie zwijać sprzęt z balkonu, bo jeszcze ze 2 godziny i zacznie padać.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)