Skocz do zawartości

KONKURS na najlepszą relację z obserwacji wizualnych - sprawy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

A jakieś uzasadnienie ? Przeca zwiększy to ilość uczestników, zintegruje, poszerzy horyzonty......

- Mamy już konkurs astrofotograficzny oraz konkurs opisu obserwacji, nie widzę powodu łączenia ich obu w nowy twór.

- Nie wiem jak miałbym oceniać takie prace. Jedno zdjęcie pokaże czasem więcej niż strona tekstu. No właśnie, ale jeśli tekstu prawie nie będzie? To wtedy mamy konkurs na fotografię.

- Z powodów czysto egoistycznych. Nie miałbym żadnych szans :P

 

  • Like 1

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie bardzo wiem o co chodzi. Przecież do tej pory nie spotkałem się z restrykcjami za wstawianie zdjęć w relacjach.  A sporo relacji zdjęcia czy szkice posiadało. 

Można zastrzec by nie wstawiać zdjęć które były wiele godzin naświetlane z super obróbką itd. bo nie chodzi o to by przyćmiły opis.  Ale jakieś proste zdjęcie, szybki strzał który bezpośrednio nawiązuje do tego co widzimy na własne oczy jak najbardziej do relacji pasuje.

Edit:

Co do ograniczenia pola obserwacyjnego, to nie jestem do końca przekonany. Dużo zależy od konkretnego gwiazdozbioru, ale np dysponując tylko lornetką 10x50  i  w moim wypadku ograniczonymi zdolnościami obserwacyjnymi, może okazać się że relacja będzie bardzo, bardzo krótka:) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek napisał:

- Mamy już konkurs astrofotograficzny oraz konkurs opisu obserwacji, nie widzę powodu łączenia ich obu w nowy twór.

- Nie wiem jak miałbym oceniać takie prace. Jedno zdjęcie pokaże czasem więcej niż strona tekstu. No właśnie, ale jeśli tekstu prawie nie będzie? To wtedy mamy konkurs na fotografię.

- Z powodów czysto egoistycznych. Nie miałbym żadnych szans :P

 

- Nie - tych konkursów nikt nie chce łączyć - tego możesz być pewien :)
- Co do zasad oceniania i zakresu prac będzie stworzony regulamin, łatwiej dla fotografa, napisać krótki tekst i podeprzeć go swoja fotografią - co wzbogaci relacje, a dla ,,powieściopisarza" jakiś ,,obrazek" z CdC lub Stellarium lub z FA - z dopiskiem czyj. Szanse ogólne się wyrównują. Jeden patrzy, pisze i szuka ilustracji, drugi ma swoją - troszkę tekstu i rośnie liczba uczestników wspólnego poznania i zabawy z nagrodami :)
- A tego ostatniego to już nie mogę zrozumieć....... Każdy ma szanse - każdy :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)