Skocz do zawartości

Jesienne Spotkanie Miłośników Astronomii Zatom


Jacek 2

Rekomendowane odpowiedzi

Heh nie umiem pływać.

Nie ukrywam że ja też nie  :P

W czasie takiego spływu zdarza się komuś wypaść z czy wywrócić kajak?

Jeżeli tak to komórki i aparaty lepiej zostawić w domu. Proponuje wyznaczyć jednego osobnika który będzie biegł za spływowiczami brzegiem i robił zdjęcia  :)

Na mecie w nagrodę dostanie puszkę zimnego napoju.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

W czasie takiego spływu zdarza się komuś wypaść z czy wywrócić kajak?

No, zdarza, jak wstaniesz. Na kajaku nie wolno stać. Wchodzisz i do końca siedzisz, choćby nie wiem, co. I najlepiej nie kajakować w czasie burzy ;) Rzeczy suche do woreczka czy do torby z folii, żeby przypadkiem nie zamokły od dołu w kajaku, choć te zółto-zielone są bardzo szczelne i nic nie chlupotało. Jak wpadniesz do wody, to raczej ratują Cię osoby obok, a nie kumpel z Twojego kajaka.

Zdjęcia wszyscy robili na Bugu. Jedno zrobione pod Drohiczynem w miejscu, gdzie kręcono sekwencje "Nad Niemnem" (obie rzeki podobne, wysoki brzeg), a na drugim widać, że warto mieć rękawiczki na dłuższy spływ, bo jak ktoś ma hrabiowskie dłonie, to może mieć problem z bąblami  :)

post-164-137699809817_thumb.jpg

post-164-137699809827_thumb.jpg

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara Walkowicka banda

  Dobrze to nazwałeś  :D - stara Walkowicka Banda - tajna organizacja podziemna trzęsąca całym światem astronomicznym w Polsce, ostatnio spektakularnie zdemaskowana. Tylko Wódz gdzieś się zawieruszył  :P

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Leju, patrząc na stan wpłat, to ja jedna będę tylko na zlocie ;)

Nie marudź tylko przyjeżdżaj! Do zlotu jeszcze miesiąc, a przecież nie trzeba wykupować całego pakietu na wszystkie dni. Można przyjechać na cały dzień i nockę, bez noclegu np. Pokombinuj trochę :)

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marudź tylko przyjeżdżaj! Do zlotu jeszcze miesiąc, a przecież nie trzeba wykupować całego pakietu na wszystkie dni. Można przyjechać na cały dzień i nockę, bez noclegu np. Pokombinuj trochę :)

Leju, będę wyjeżdżał w piątek ok. 17, więc transport masz. Powrót w niedzielę skoro świt na anioł pański. Swoich telepów nie biorę, więc mam jeszcze dwa miejsca na trasie Bydgoszcz-Zatom-Bydgoszcz.

O!, Leju zdekonspirował jakąś bandę gdzieś tam. Proszę podać członków tej bandy. Wyrobimy legitymacje.

Co się dzieje?; jazda konna Wam się "marzy", spływ kajakami Wam się "marzy", ognisko Wam się "marzy", może jeszcze dyskoteka? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jacek2

2. Gregohr

3. Zibi + Alan

4. Ossek

5. Charon X

6. statek

7. Heniek

8. qbanos

9-10. Bandros + 1 osoba (tatuś)

11. kenny

12.Slawko

13. darius

14.Thomas

15. Stawek

16. Preston

17. bluncik83

18. sagi

19.Zwierzak

20.Acubenes

21.Starshine

22.Krzysiek24

23.Alien7101

24. AnA

25. Felcia97

26. Anka

27. rogalx

28. Emmanuel_Goldstein

29. MATH

30. Jajak

Jacek mam nadzieję że jeszcze masz swoją super lornetkę i przywieziesz ją ze sobą.

Zamykamy listę chętnych.

Na pewno ktoś z głównej listy odpadnie, więc oczywiście zrobimy listę rezerwową.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się okazało że można się jeszcze dopisać to proszę o info.

Sledz ten temat na biezaco, chyba nigdy nie ma tak ze pierwotna lista sie zachowuje, na pewno bedzie ktos rezygnowal. Ja sama jeszcze nie wiem czy bede mogla jechac.. ;) Ew. mozna Cie umiescic na jakiejs liscie rezerwowej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpliwie jedną z atrakcji naszego spotkania będzie konkurs astronomiczny z nagrodami których sponsorem jest "Astro Partner"

Zwierzak_Grubas na pewno napisze coś więcej na ten temat.

Mamy więc w planach: wspólne obserwacje nocnego nieba, konkurs astronomiczny z nagrodami, spływ kajakowy.

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły jak spożytkować pozostały czas niech śmiało pisze.

Jeszcze jedno, Do tej pory wpłaciły aż dwie osoby. Ja wiem że jest czas do 12 września. Jednak chciałbym wiedzieć czy ktoś może ma zamiar zrezygnować i dać znać ludziom z listy rezerwowej.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ze zlotowiczów posiada jakieś książki na temat obserwacji słońca? Pytam ponieważ jestem w tych sprawach nowicjuszem i potrzebowałbym jakiegoś wprowadzenia  ;D

Synta 8", dwa kitowe okularki 10 i 25mm, okular plossl z serii made 5000 26mm, filtr baader UHC-s, fltr słoneczny zrobiony z folii baader we własnej oprawie, laser 50mW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakbyś mógł to weź ze sobą jakąś krótszą książkę byłbym wdzięczny  ;D

Synta 8", dwa kitowe okularki 10 i 25mm, okular plossl z serii made 5000 26mm, filtr baader UHC-s, fltr słoneczny zrobiony z folii baader we własnej oprawie, laser 50mW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chciałem kupić :(

Niestety z tego co pamiętam z innego zlotu to będzie tego sporo

Wiem, jak było poprzednio w Zatomiu - wtedy nikt nie focił, więc lasery nie przeszkadzały. Ale jeśli teraz będzie pogoda to ja chciałbym jednak coś podziałać, zresztą pewnie Tadek i Zdzisiek również. Także mam gorącą prośbę o ograniczenie tego specyficznego light pollution. Obserwować bez tego się da, ale focić z tym już nie.

Pozdrowienia

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to znajdzie się nie jedna osoba która będzie używała zielonych laserów, ja sam namierzam obiekty w zenicie przykładając laser do szukacza. Może po prostu poprosić ludzi żeby nie używali tego sprzętu od 23-powiedzmy 2 w nocy.

Albo postawić jakiegoś dużego gościa na bramce który przed wyjściem na obserwacje będzie zabierał ludziom zielone lasery, komórki, białe latarki, puszki z napojami  ;) Po powrocie do pokoju będzie ten sprzęt oddawał  :)

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)