Skocz do zawartości

Moje drugie (... i kolejne) hobby


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Kilkoro z Was pytało się z jakiego powodu opuściłem w piątek zlot na kilka godzin, odpowiem pojechałem ratować ryby.Ryby, które zaczęły cierpieć z powodu braku tlenu, przez zapchanie filtra. Oczywiście sytuację opanowałem... wypada teraz podzielić się z Wami moim kolejnym hobby: po Astro, roślinach iskamielinach jest akwarystyka.Oto dwa biotopy, 240 i 100 l, obydwa południowoamerykańskie.Pierwszy to obszary zalewowe Amazonki i głównie pielęgniciwate, drugi to klasyczne akwarium roślinne i ryby głównie roślinożerne. W najbliższym czasie pokaże Wam trzeci biotop, który posiadam a mianowicie Malawi czyli Afryka...

DSC_0016.JPG

DSC_0013.JPG

  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ignisdei napisał:

Kilkoro z Was pytało się z jakiego powodu opuściłem w piątek zlot na kilka godzin, odpowiem pojechałem ratować ryby.Ryby, które zaczęły cierpieć z powodu braku tlenu, przez zapchanie filtra.

 

Te Twoje źwierzaki są strasznie wredne w stosunku do Ciebie... Na poprzednim kot, teraz rybki a na XV pies w kolejce......? ;)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

W chwili wolnej przedstawiam wam mój trzeci biotop: czyli afrykańskie jezioro Malawi, są to pielęgnice zwane pyszczakami, ponieważ inkubują ikrę w pyskach...

IMG_20170625_160113.jpg

  • Like 9

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne malawi, aż dziw, że zostały jakieś rośliny chociaż anubiasy to twarde sztuki :) Maje tak wygląda (160l), czas najwyższy na przycinkę :)
IMG_0767_zmn.thumb.JPG.a775fbf42b496c0360a63a1a3a140860.JPG

  • Like 7

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że masz  normalne akwa biotopowe-roślinne, ze żwirkiem i kamyszkami, odzwierciedlające biotop stojących rozlewisk Ameryki  

Teraz są modne te naturalistyczne cuda na kiju  z trawką,  kolorkami, alejkami drzewkami gdzie ryby są tylko dodatkiem.  Dno porasta zazwyczaj meszek imitujący trawkę, czasem wstawiają tam figurki imitujące przechodniów, ;)

Najczęściej takie cudowne pejzaże można spotkać u dentystów. Specjalne firmy przychodzą na konserwacje zbiorników.  Dla mnie to jak obserwacja z pomocą go-to.

Ja mam kupę pomp wewnętrznych,  3 x ponad miarę burzą one toń wody w moich bańkach, sprawiają ze cały czas jest w ruchu  i natleniają mieszańców. Od pół roku nie miałem żadnego zdechlaka.  

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo, taa widziałem akwaria typu zatopiony motocykl lub Titanic z jakimiś figurkami - feee nigdy w życiu, a co do mojego akwarium to patrząc na rybki to bliżej im do Azji, nigdy nie byłem biotopowym purystą poza tym po prostu lubię brzanki :) Za filtr biologiczny robi u mnie Eheim 2224 a za filtr mechaniczny AquaEl FAN 3 plus. Co do oświetlenia to świecą 2 x T8 30W i 1 x T5 24W ale planuję zrobić belkę na diodach power led 60W 

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak :) są też glonojady vel zbrojniki pospolite :) ale brzanek jest tyle i robią taki ruch w porównaniu do dostojnych skalarów, że  wydaje się że w akwarium jest tylko Azja :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
11 godzin temu, sferoida napisał:

 a starsze już w proch się obróciły

Słuchaj sprzedaj mi któryś z mniej obróconych w proch....szukam czegoś takiego!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ignisdei napisał:

Słuchaj sprzedaj mi któryś z mniej obróconych w proch....szukam czegoś takiego!

Z rok temu dawałem ogłoszenie - tanio oddam (jak zawsze pisze jeden z handlarzy astro ;) ) Titanica. Niemal w 99% ukończony - kurzy się tylko ma szafie.

Taki:

799px-Cd51-1000g.gif

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że posiadanie wielu hobby na tym Forum jest normą. No tak z jednego to człowiek nie wyżyje :) Ja tak jak inni też mam inne zainteresowania. Poza astronomią to wyjazdy w góry-regularnie co 2 tygodnie, malarstwo olejne, fotografika, grafika kom. 3D, no i ruch ponad pół życia ćwiczę AI KI DO. Bolączką  osób o wielu zainteresowaniach jest to że życie jest za krótkie i  ciągle brakuje czasu na realizację planów, ale Bóg mi świadkiem że wolę to niż kanapę i TV. Pozdrawiam wszystkich ludzi Renesansu:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Her Bigsoczewa napisał:

Widzę że posiadanie wielu hobby na tym Forum jest normą. No tak z jednego to człowiek nie wyżyje :) Ja tak jak inni też mam inne zainteresowania. Poza astronomią to wyjazdy w góry-regularnie co 2 tygodnie, malarstwo olejne, fotografika, grafika kom. 3D, no i ruch ponad pół życia ćwiczę AI KI DO. ...

Fotki, fotki! :))

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to są moje zabawki:DSCF6993.thumb.JPG.e792389ce36dba70dce37fc4628a774a.JPG

Comrades, enter the kettlebell!

Moc niech będzie z Wami!

 

  • Like 9

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 7 miesięcy później...

W tym roku stała się dość dziwna rzecz jeżeli chodzi o mój sad - głównie czereśniowy.  O ile co roku, dojrzewające owoce były głównym celem nieustannych nalotów ptactwa - głównie Kwiczołów, to w obecnym sezonie po jakimś tygodniu ptaki praktycznie całkowicie się wyniosły.  Jakieś tam pojedyncze wrony ale generalnie był spokój. Natomiast same naloty to coś niesamowitego. Leci taka chmara ze 20-tu ptaków i atakuje drzewo. Jak zobaczą , że się kręcisz wokół drzew to robią kręgi i nie siadają ale tylko zejdź ze stanowiska, - lądowanie i totalne niszczenie owoców. Żeby to paskudztwo zjadło chociaż po całym owocu, ale gdzie tam pouszkadzają wiele czereśni skubiąc je i odlatują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Paweł Trybus

Ja dwa lata temu w jedną noc straciłem prawie cały plon ze szpaleru czerwonej porzeczki, ptactwo było wygłodniałe i przypuściło szturm. Tego lata zabezpieczyłem się zakładając osłonę z firanki.

IMG-20180611-195542.jpg
Podziałało, choć trochę na wyrost się zabezpieczyłem gdyż - podobnie jak u Ciebie - ptaki dały spokój czereśniom, wiśniom, jabłek też nie podziobały. Najwyraźniej miały dość innego pożywienia.
W 2017 lato pamiętamy jakie było - po kwietniowych i majowych mrozach niewiele było owoców, Miałem trochę grusz na Konferencji, ale okropnie je poharatały osy i szerszenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)