Skocz do zawartości

Obróbka zdjęć Księżyca z lustrzanki


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko dwa ostatnie zdjęcia w ogóle nie wyostrzałem (w sensie nie używałem filtra "wyostrz"). Po zestacowaniu pobawiłem się suwakami w Camera Raw a drugim zdjęciu jeszcze leciuchno podciągnąłem krzywe.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to z tego wyszedł ten efekt, ale jeszcze zauważyłem brak dynamiki w tym obrazie. To tak jakbyś spłaszczył to w obróbce. 

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
  • 3 miesiące później...

witam ,

mam problem  po zestakowaniu zdj księżyca według opisu wychodzą mi dziwne paski, czy ktoś wie czym są spowodowane?

księżyc.jpg

Sky Watcher 150/750EQ3-2,  Guide scope 60mm,canon EOS550D ASI120MC, Hyperion barlow2.25 ,Barlow GSO ED 3x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zaczęły się białe noce na północy kraju. Planety nisko więc pozostaje do obserwacji Księżyc...
W pewnym momencie zakiełkowała myśl, aby może spróbować zrobić zdjęcie Łysemu. Ten wątek zmobilizował mnie i powoli zaczynam przygotowania.

  • Z szafy wyciągnąłem starego Canona EOS 350d, a kolega pożyczył mi przejściówką na T2 i złączkę do wyciągu.
  • Ściągnąłem już PIPP v2.5.9 i AutoStakkert 2.6.8 
  • Poczytałem kila poradników...

Teraz tylko jeszcze przydałaby się noc bez chmur i spróbuję swoich sił ze starą lustrzanką i SW 120ED.

  • Like 1

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę leciwy, ale ostatni AS bez problemu daje sobie radę z bardzo dużymi TIFF'ami. Ja to robię tak, że najpierw zasysam rawy do Lightrooma, lekko je poprawiam, crop do kwadratu i mniej więcej wyśrodkowanie księżyca w kadrze. Potem export do TIFF, uruchamiam AS, zaciągam tify (moje mają po 95mb) analiza i stakowanie. Wychodzi tak jak poniżej - foto.

moon56.jpg

  • Like 4

Pozdrawiam
Grzegorz

SW 200/1000, Celestron Omni 150 XLT, trochę szkieł do Nikona, D5300 mod, D750 mod, NEQ6, SWSA, ASIAIR Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pysiak napisał:

ostatni AS bez problemu daje sobie radę

A możesz proszę podać numer wersji? Bo pisząc ostatni, to nie końca wiadomo, czy chodzi o beta, czy ostatni, który ja ściągnąłem 2.6.8?
Jak zbiorę trochę materiału zamierzam pobawić się tym: https://github.com/Rolf-Hempel/PlanetarySystemStacker 

11 godzin temu, Pysiak napisał:

Ja to robię tak, że najpierw zasysam rawy do Lightrooma, lekko je poprawiam

No Lightroomu nie mam :) więc ja na razie spróbuje użyć PiPP.

Mam trochę obawy, że moja lustrzanka jest trochę leciwa, ale najsłabszym ogniwem to chyba na razie i tak jestem ja...

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS jest dostępny teraz w wersji 3.0.14 64bit  (http://www.astrokraai.nl/software/latest.php) i właśnie tego używam. Co do LR to nie musi być koniecznie to, wystarczy jakikolwiek program do wywoływania rawów i tez powinno być ok.

Pozdrawiam
Grzegorz

SW 200/1000, Celestron Omni 150 XLT, trochę szkieł do Nikona, D5300 mod, D750 mod, NEQ6, SWSA, ASIAIR Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)