Skocz do zawartości

KONKURS - ASTROFOTOGRAFIA MIESIĄCA Forum Astronomicznego. KWIECIEŃ 2015r.


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo serdecznie gratuluję Zwycięzcy kwietniowych zmagań jak i wszystkim, którzy wzięli udział w  kwietniowym konkursie 8)

 

W tym miesiącu na uwagę zasługują również Jurorzy - było Was 99 - niezmiernie budujący to obraz - i dla Forum i dla uczestników konkursu - Dziękuję za dużą aktywność :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje dla zwycięzcy - chyba po raz pierwszy etap miesięczny wygrała fotografia obiektu Układu Słonecznego (który to obiekt nie jest kometą)  :)

Na dodatek, konkurencja była wyjątkowo mocna - nie zabrakło przecież świetnych zdjęć obiektów głębokiego nieba ani zjawiskowych zdjęć zorzy czy też innych obiektów US (i ISS ;)). Przebić się wśród takich prac, i to z tak wyraźną przewagą - to naprawdę spore osiągnięcie :)

 

Gratulacje także dla autorów fotografii z podium i spoza niego.

W tym miesiącu wybór znów nie był łatwy, mógłbym z naprawdę czystym sumieniem zagłosować na ponad połowę zgłoszonych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przyłączam się do gratulacji zarówno dla zwyciezcy oraz pozostałych laureatów :) Mam wewnętrzną satysfakcję, ponieważ fotografia, która zwyciężyła otrzymała mój głos. Niby niewiele. ale zawsze to coś ;) Życzę wszystkim astro-fotografom udanych łowów w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzcy! To najlepsza mozaika Księżyca, jaką było mi dane widzieć kiedykolwiek ! :) Bardzo się cieszę, że wygrała no i mamy obalony mit ciągłych zwycięstw DSów :D

  • Like 1

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Pierwsza nagroda jedzie do Poznania!  8)  Adam gratuluję w imieniu FA, wspaniały detal Moona! Choć nie jestem mega-miłośnikiem US to jednak nie sposób tego nie docenić.

Gratuluję również dwom pozostałym Finalistom. I zachęcam do wzięcia udziału w kolejnych etapach! 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jurorom za głosy oddane na moją pracę, nie spodziewałem się tak wysokiego miejsca. Prace jak zwykle stały na bardzo wysokim poziomie. Sam miałem problem z wybraniem pracy, która najbardziej mi się podoba i dopiero po kilku dniach podjąłem ostateczną decyzję. Motywacja do dalszej pracy jest jeszcze większa i mam nadzieję, że uda mi się zrobić fajniejsze panoramy w większej skali :). Gratulacje dla pozostałych laureatów, których zdjęcia są równie fantastyczne :).

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za docenienie mojej pracy, zwłaszcza że w konkursie było tak dużo bardzo dobrych prac. Mimo trzy letniego stażu w dalszym ciągu uważam się z początkującego i takie docenienie mojej pracy bardzo mnie uskrzydla do dalszego pogłębiania trudnego hobby jakim jest astrofotografia.  Mam nadzieję że następne prace będą również udane. Gratulacje dla pozostałych laureatów i dla wszystkich uczestników, wspaniale było  konkurować w takim doborowym towarzystwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim uczestnikom wielkie gratulacje .

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla pierwszej trójki oraz dla wszystkich którzy brali udział. Pierwsze miejsce zasłużone zwycięstwo ksiezyc Adama zwala z nóg.

Gratulacje dla pierwszej trójki oraz dla wszystkich którzy brali udział. Pierwsze miejsce zasłużone zwycięstwo ksiezyc Adama zwala z nóg.

tak właśnie zetknąłem na ankietę . Hi ktoś dał mi głos na mojego Jowiszka. Dziękuję.?

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięskiej trójki i uczestników konkursu oraz dziękuję głosującym na moje zdjęcie :).

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawe czy w tym miesiącu dobijemy do 30 fotografii :)

Ilość fotografii zależy od pogody ale bardzo cieszy ilość Jurorów - 99, która przekroczyła liczbę glosujących w ankiecie roku 2014 - to jest dla mnie i zapewne dla konkursowiczów bardzo budujące 8)

Co do ilości zgłoszonych fotografii to było ich najwięcej w styczniu 2014 - 36.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników, prace jak zawsze piękne i wybór był trudny :)

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje nie tylko dla zwycięzców, ale również dla tych którzy odważyli wrzucić swoje fotografie, które w pocie czoła obrabiali w tych specjalnych programach i po wielu godzinach wytężonej pracy uzyskali naprawdę niezłe fotki, ale niestety tym razem nie zostały wybrane. Naprawdę wyrazy szacunku dla wszystkich kandydatów! 

  • Like 1

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość fotografii zależy od pogody ale bardzo cieszy ilość Jurorów - 99, która przekroczyła liczbę glosujących w ankiecie roku 2014 - to jest dla mnie i zapewne dla konkursowiczów bardzo budujące 8)

 

No bo wiesz.. ;) teraz nie można już powiedzieć "ja zagłosowałem w konkursie" a nie chciało mi się nawet kliknąć myszką... teraz dopiero widać że zagłosowałem.  ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)