Skocz do zawartości

Zebranie na Słonecznej 8.05.2015 r.


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym poinformować członków Poznańskiego Oddziału o zebraniu na Słonecznej, które odbędzie się

 

8.05.2015 r. ,  godz. 20.00.  

 

Czyli tydzień po weekendzie majowym. Mam nadzieję wszyscy zdążymy już wrócić z wyjazdów długo-weekendowych.

Na zebraniu poinformuję Członków Oddziału o ustaleniach Zarządu Głównego PTMA i Prezesów  terenowych odnośnie zmian w statucie. Oraz naszych perspektywach związanych z owymi zmianami. Chciałbym także by nasza Skarbnik powiedziała kilka słów na temat sprawozdania finansowego, które niedawno wysłaliśmy do Krakowa.

Jeśli ktoś chciałby zainteresować nas jakimś tematem, prelekcją lub wykładem o charakterze astronomicznym proszę o zgłaszanie mi tego faktu na PW.

Myślę zebranie ustalam z sporym wyprzedzeniem, każdy z nas może dowolnie poukładać sobie sprawy rodzinne i zawodowe by dać radę na zebranie  przybyć. W weekend skonstruuję też listę mailingową i będę każdorazowo informować członków o zebraniu. Bo należy założyć, że gro osób nie czyta Forum lub  nie przegląda naszej strony oddziałowej.   Sala zamówiona dopiero na 20.00 bo  będzie wolna dopiero o tej godzinie.

Liczę na sporą frekwencję z Waszej strony.

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację o najbliższym spotkaniu dodałem na nasz profil, na stronę oddziałową oraz na POA:

 

http://ptma.forumastronomiczne.pl/?p=277

 

https://www.facebook.com/events/1583631478528257/

 

http://poa.com.pl/majowe-spotkanie-ptma-poznan/

Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne POA

www.poa.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przypominam o naszym piątkowym spotkaniu na Słonecznej, jeśli ktoś z Was chciałby przygotować prelekcję proszę pisać w temacie!
Ja ze swej strony chcianym wygłosić referat o powstaniu Krateru "Chicxulub"  na Półwyspie Jukatan, które zbiega się w czasie z wielkim wymieraniem "kredowym" kończącym okres dinozaurów, amonitów i belemnitów. Wywołany przez uderzanie planetoidy o średnicy 10 km i masie biliona ton! Jako ciekawostkę: Przyniosę kości zwierząt (tych pochodzących z USA z przed ok 66 mln lat) , które być może widziały przed śmiercią upadek planetoidy a w ich skamielinach być może są szczątki pyłu pochodzenia kosmicznego który je przykrył  8)

 

 

Poruszymy też sprawy innych kraterów np. "Śiwa", wybuchu Supernowej oraz bardziej abstrakcyjnych kosmicznych przyczyn  wymierania późnokredowego. ;)
 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)