Skocz do zawartości

Wiadomości z bocianiego gniazda - sezon 3


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

Robiąc dzisiejszą serię zdj do time lapse chmur zauważyłem że młode boćki zaczynają trenować latanie:) Machają skrzydłami i podskakują, jednak szkoda mi było przerywać serię z chmurami, by zrobić zdjęcie. 

Ale jak już skończyłem z chmurami pomyślałem że na 10 min wyceluję w boćki, licząc że coś fajnego zrobią i akurat się złapie. Interwały 10s więc, 6 klatek na minutę. 

Miało być 10 min, ale w trakcie złapałem małą drzemkę i zapomniałem że mam aparat na strychu ustawiony i w ten sposób z 10min zrobiła się godzina;)

Niestety boćki albo się leniły, albo takie cwane są że co ciekawsze rzeczy robiły w tych 10s między zdjęciami:D

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych słowach przepraszam za jakość ale tel już dość leciwy :)

W pracach polowych towarzyszył mi bociek, 3 razy przeleciał mi przed samą maską, ale jak wyjąłem tel to już nie chciał tego powtórzyć :D

 

 

A tu z dalszej części pracy. Bonusowy filmik ze żniw;)

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bociek ładuje baterie do lotu :D

Dobrze, że to słup niskiego napięcia, bo przy wysokim podczas "ładowania" by mu się od razu tunel czasoprzestrzenny do Afryki otworzył :P

  • Like 4

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

"Wojtkowi zabronili pisać wierszy,
Wojtkowi zabronili śpiewać .
Wojtka wsadzili w psychiatryczny ,
Na obiad wbili mu zastrzyk .
Widziałem Wojtka na Placu Wolności ,
Skulony siedział w piżamie .
W rekach trzymał nóż skrwawiony ,
W plamy krwi był wpatrzony .

Białe ściany , krzesło , łóżko ,
A za oknem chodzą w kółko.
Białe ściany białe łąki ,
Dziewczęta plotą wianki .

Wojtek nie będzie śpiewał już pieśni ,
Wojtkowi uszyli koszule .
Wojtek nie będzie pisał już wierszy ,
Wojtkowi zbili trumnę .
Zapalili mu świeczkę wolności ,
Przy trumnie białej ,
Cicho się zrobiło w izbie w około ,
Wiatr poruszył firankę .

Białe ściany , krzesło , łóżko,
A za oknem chodzą w kółko .
Białe ściany , białe łąki,
Dziewczęta plotą wianki .

Białe ściany , białe łąki ,
obrus już na stół nakryty,
Chleb się piecze z białej mąki ,
Nóż z krwi już obmyty .
" - Holy Toy, rok 1982

Tak mnie jakoś naszło... Mniemam, ze "mój" Wojtuś będzie pędził bardziej szczęśliwy żywot.
Parczewski Wojtek już w swoim gniazdku. Jeszcze samotny, ale powrócił i czeka. Szkoda tylko, że nie miałem dłuższego obiektywu, więc na razie sygnalizuję, że jest i ma się dobrze.
Parczew 25.03.2016 - komin z Wojtkiem w domu w oczekiwaniu na Wojtkową.:msn-wink: (a może już jest, tylko się jeszcze nie ujawniła?) Tak więc - solo.

P3254819.JPGP3254824.JPGP3254829.JPGP3254832.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wojtek wraz z wojtkową, ochrzczoną zgodnie ze słowiańską tradycją na Zosię.:5640dc6ec0764_04Wink:Tak więc jest już para. Zdjęcia mogą sugerować, że rodzina może się niebawem powiększyć - ale to już zupełnie inna, intymna sprawa, o której nie wypada mi pisać. Mogę tylko obserwować i uwieczniać rozwój sytuacji. Najważniejsze, że Wojtek wraz z Zosią mają się dobrze i cieszą się swoją obecnością. A konsekwencję tych umizgów postaram się uwiecznić na zdjęciach.
Parczewska bociania parka z wczoraj, przy fotografowaniu AR 2529. A na koniec dnia ( w sumie już późnym wieczorkiem) piwko, ognisko i niewinna zabawa...Pozdrawiam wszystkich miłośników bocianiego gniazda.:5640dc6dbc8ce_01Smile::cool:


P4154935.JPGP4154936.JPGP4154937.JPGP4154938.JPGP4154992.JPGP4155020.JPG

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już się pojawiły, w środę ubiegłego tygodnia. Już myślałem że zrezygnują bo właściciel działki na której jest gniazdo w czwartek cały dzień wypalał gałęzie w akacjach pod gniazdem, a że wiatru nie było to cały dym szedł w górę  na lokum boćków. No i bociany znikły na dwa dni, już obawiałem się że ich nie będzie, jednak w sobotę wróciły:) Dwa razy podchodziłem do zrobienia zdj ale próby nie udane może dziś się uda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DarX86 napisał:

Czyżby kolejna ukryta funkcja Astrohuba ? Wabienie boćków :D

Niestety - zostałem jaskiniowcem - nimom Astrohuba :( Pozował spokojnie dzięki mojemu urokowi osobistemu  :5640dc723411e_16XD:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś krążą grupowo, korzystając ze słonecznej pogody...

DSC_2313a.JPG

DSC_2313d.JPG

  • Like 2

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch fajnych linowych miejscówek z kumplami zrezygnowaliśmy przez te efekty dźwiękowe - masakra ! - No ale to przyszłość - alternatywna energia bo zapasy tradycyjnych złóż oprócz węgla się kończą powoli......

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty dźwiękowe "piękne" a jak fociłem zorzę 20 grudnia to zbliżyłem się jeszcze do tego wiatraka by mieć północny horyzont wolny. To aż strach trochę było jak to słychać przy mocniejszym wietrze.

Może i przyszłość ale nie z polskimi urzędnikami i przepisami... Np u mnie (w gminie) nie było przeszkód by postawić wiatraki 700m od zabudowań, za to teraz jak już stoją to wprowadzają przepis że nie można budować domów bliżej niż 2km od wiatraków... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Bociania rodzinka ma się dobrze. Młode rosną zdrowo i wyjątkowo szybko, co przekłada się na to, że w gniazdku jest coraz ciaśniej...;) Sądzę, że już niebawem rozpoczną się pierwsze loty młodych (aby tylko były na to przygotowane). Wczorajsze "gniazdowanie kominowe" w promieniach zachodzącego Słońca. Pozdrawiam Grzegorz. :)

P7155806.JPGP7155808.JPGP7155810.JPGP7155813.JPGP7155816.JPGP7155817.JPGP7155818.JPG

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiadomości z dzisiaj. Trójka młodych, które są już lotami, w oczekiwaniu na rodziców serwujących pożywienie. (Wszelaka berbeć jest leniwa - jak pierogaCrazy) Gniazdo robi się za ciasne, ale wkrótce odlecą  i ślad po nich zaginie. Przy okazji  wypróbowałem swój refraktorek 120/600, jako obiektyw. Wyniki są  - jak sądzę - zadawalające. Wyrośnięte młode z parczewskiego komina. A rodziców być może uda mi się sfotografować wieczorkiem...

P8075953.JPGP8075971.JPGP8075975.JPG

i... z refraktorka...

P8075988.JPGP8075992.JPGP8076001.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Z dniem wczorajszym rozpoczął się kolejny sezon w pobliskim bocianim gnieździe. Gdy wynosiłem setup ok godz 18, miałem okazję obejrzeć pierwsze lądowanie boćka w tym roku:) Wyjątkowo wcześnie pojawił się osobnik, do tej pory zawsze na tej miejscówce późno bociany się zjawiały. Co roku wszędzie dookoła gniazda były już pozajmowane a to nadal czekało na podróżników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)