Skocz do zawartości

FA & PTMA Szczecin


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

W KOŃCU odnalazłem dojście "na salony", ale gdy pełen nadziei chciałem zajrzeć głębiej pojawił się ponownie komunikat że ja to nie ja, - w każdym razie na pewno stwarzam zagrożenie. Teraz po dwukrotnej próbie logowania  czekam już tylko na brygadę antyterrorystyczną....

A swoją drogą dziwi mnie fakt, że szeroko otworzyliście się na FB najbardziej plotkarski z portali społecznościowych, a tak skutecznie odmawiacie dostępu swoim członkom, stosując nawet nieprawidłowe programy zabezpieczające (czytaj w  wiadomościach technicznych pod ramką z napisem,- zabierz mnie stąd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie ode mnie zależy.

Zatem poważnie zastanówcie się nad likwidacją działu i przeniesieniem postów do Zachodniopomorskiego. Czekam na odp...kogoś z Zarządu do 22.00 wieczór..potem w przypadku braku decyzji dział partnerski likwidujemy .
  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci on przeszkadza to i z Wielkopolski zlikwiduj.

A dlaczego miało by mi przeszkadzać? ???

Wiesz serwer mamy pojemny..

Ale zauważ:

Dział stworzono po to by dać platformę komunikacyjną do integracji Oddziału. Żeby było jasne nic mi do Waszych działań, nie zamierzam też niczego oceniać?mam ważniejsze rzeczy na głowie niż wtykać nos w nieswoje sprawy.

Jednak to co tyczy FA jest dla mnie niezwykle ważne.  Powiem wprost z tego co widzę FA jest w aspekcie PTMA Szczecin permanentnie zlewane. Najważniejsze publikacje obywają się poza forum, integracja i komunikacja również.  To miał być dział partnerski.  Skoro założyliście, że możecie się integrować inaczej! To TYLKO WASZ problem ? (..jednak?) nie  dotrzymaliście tym samym warunków partnerstwa. Na forum Wielkopolskim d..y nie urywa ale komunikujemy się za jego pośrednictwem, wrzucamy ankiety co do terminu, informujemy o zebraniach. Robimy to równolegle ze stroną Oddziału.

Jak mawiał Dyzma gdzie mnie drzwiami wyrzucają to oknem włazić nie zamierzam. Po co Wam ten dział zombie? To pierniczenie o współpracy?  Nie lepiej skrobnąć coś w temacie ?komunikaty PTMA Szczecin?  Nic zobowiązującego, żadnych partnerstw i innych bzdetów?

PS. Wiem Zdzichu, że Ty jesteś Bogu ducha winien ?zresztą wiesz, że Cię szanuję ale..dostało Ci się bo jako jedyny podniosłeś rękawicę!

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Jest tak jak piszesz dział widmo nawet relacjami nikt się nie dzieli. Masz moja zgodę na likwidację i przeniesienie do Zachodniopomorskiego gdzie jak co będę zamieszczał jedynie informacje co gdzie kiedy.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dajcie na luz proszę jeśli to wina mojego postu to mimo że nie miałem nic złego na myśli przeproszę oficjalnie kogo trzeba i będzie po sprawie, jeśli i tego będzie mało to dla dobra sprawy wyloguję się natychmiast po powiadomieniu że tak trzeba i będzie to zarazem dożywotnia rezygnacja z tego co mnie kręci, czemu poświęciłem  kilka  lat życia. Chciałbym jedynie zrozumieć co komu uczyniłem, W mówieniu prawdy prosto w oczy się nie zmienię więc pozostaje mi jedno,- wyjść z honorem zanim ktoś mnie wyrzuci.

Robert, szanuję Cię na tyle że nie śmiał bym wystąpić przeciw Tobie, jeśli jednak jakieś słowo wyjęte ze zdania uraziło Twoją godność, to wybacz proszę inie karz kolegów za moją nie uwagę. Przepraszam jeśli to ja, i już się wylogowuję, ale będę czekał na wiadomość PW  do godz 24.00. Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robert, szanuję Cię na tyle że nie śmiał bym wystąpić przeciw Tobie, jeśli jednak jakieś słowo wyjęte ze zdania uraziło Twoją godność, to wybacz proszę inie karz kolegów za moją nie uwagę. Przepraszam jeśli to ja, i już się wylogowuję, ale będę czekał na wiadomość PW  do godz 24.00. Pozdrawiam Waldek.

Waldek, lubię Cię i szanuję! Nie zawiniłeś tu ani krztyny! Powody usunięcia działu podrzędnego określiłem jasno! Zdzisław jako członek Zarządu potwierdził usunięcie. Wszystkie posty jak były tak są. Po prostu  FA nie ma już oficjalnie  partnera w osobie  PTMA Szczecin.

Wszytko resztę tak jak dawniej.  Korzystaj do woli z zasobów Forum, jesteś tu zawsze mile widziany 8)

(...)

Pozdrawiam Robert

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy już te sprawy. Tematy są podejmę się tylko aktualizacji wydarzeń w naszym województwie. Relacji nie pisałem bo na nich nie byłem. Skoro jedna strona nie wywiązuje się z układu partnerskiego to po co tej drugiej stronie ten układ.

Waldek nikt nic do Ciebie nie ma i i takich ludzi mówiących prawdę prosto w oczy nam trzeba jak najwięcej.

I w tym się zgadzam z tobą " zauroczyły ich gwiazdy zmienne i media " zmieniłem na ich bo to nie mój sposób spełniania się w tym hobby.

Ludzie nie tylko tego potrzebują.

Hmm po tym wpisie mogą się głowy posypać ;)

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustosunkuję się do powyższych informacji poproszę.

Na FA jestem regularnie czerpiąc wiedzę. Z wdzięcznością. Nie udzielam się ostatnio nie ze skromności tylko z braku czasu.

Naszą aktywność w astronomii, jej popularyzacji i osobistym rozwoju widać obiektywnie na stronie www.astronomia.szczecin.pl

Media  (np. ostatnia konfrontacja w Polskim Radiu z astrolożką, która przewidziała gorsze samopoczucie niektórych osób

po zaćmieniu Słońca, chyba miała rację) są środkiem do popularyzacji właśnie i organizowania imprez (nieładnie event'ów).

Setki a na zaćmieniu tysiące osób, w tym szczególnie grupy szkolne + transmisja TV lepsza jakościowo od UMK. To chyba OK. ?

Badanie zmienności gwiazd są jedyną skuteczną metodą na aktywność w temacie o charakterze naukowym dla amatorów.

Staramy się zespołowo pobudzić zainteresowanie astronomią i czynimy to raczej w planowy sposób.

Im dalej tym bardziej wiem, że nic nie wiem i chętnie się dzielę świadomością tej niewiedzy :D

 

PS. Aktywność poszczególnych osób czy innych Oddziałów PTMA nie jest przedmiotem mojego komentarza,

o naszym miejscu na Forum przesądzi Administrator. FA jest dla mnie i innych osób z PTMA Szczecin ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....

Naszą aktywność w astronomii, jej popularyzacji i osobistym rozwoju widać obiektywnie na stronie www.astronomia.szczecin.pl

Pawle - napisze tylko 3 zdania/pytania (chyba retoryczne :( ):

 

Dlaczego tak nagle ta popularyzacja obiektywna nie przekłada się tak jak to było również na FA ??? tylko www.astronomia.szczecin.pl ??? ???

 

Dlaczego nie na FA, z którego wyrośliście i gdzie macie cały dział i również coraz więcej Wartościowych Userek i Userów, działów i tematów astro ??? ???

 

Czy naprawdę uważasz, że pokazanie przez naście teleskopów zaćmienia Słonka (rozpropagowanego parę dni wcześniej przez wszystkie media) nawet dla dziesiatek tysięcy publiczności przyczyni się do rozwoju astronomii amatorskiej ??? ???

 

Przemyślcie Panowie i wróćcie..  - i Wam i nam będzie się lepiej ,,hobbiło" :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignisdei iJacekE:

 

Uprzejmie Was proszę o niepodejmowanie gwałtownych kroków, a tym bardziej o niewysuwanie daleko idących wniosków w ciągu zaledwie kilku godzin.

 

Astronomia jest naszym hobby. Tylko hobby i niczym więcej. Do dzisiaj pracujemy nad statutem, nie mamy przetłumacoznej książki, którą wspólnie zajęliśmy się rok temu, nie mamy nawet gotowej publikacji z wypadu do Chile, którą obiecaliśmy nie tylko prof. Mikołajewskiemu (Urania). Mieliśmy nawet dział Wiadomości Astronomicznych, który zmarł naturalnie, z powodu braku mocy przerobowych. Z tych samych względów zazwyczaj publikujemy tylko na dedykowanej stronie oddziału Szczcińskiego. Nawet na forum PTMA nie widac nas za bardzo. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Robertowi za natychmiastowe udostępnienie jego własnych zasobów tutaj ponad rok temu, kiedy w ogóle powstal pomysł (re)aktywacji PTMA Szczecin. Ze swojej strony mogę obiecać, że postaramy się publikować częściej.

 

Jeszcze raz proszę Wszystkich zainteresowanych o nieodbieranie tej wiadomości w kategoriach podwórkowych konfliktów, a już najmniej w zakładce waśni personalnych.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Marek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się po raz ostatni?powiem wprost bez zasypywania gruszek w popiele.

Pawle, Marku ja jako popularyzator  doskonale Was rozumiem. To co robicie dla swojego Oddziału jest dobre. Bo zarażacie miłością do astronomii w swoim regionie, dzięki tym działaniom rośnie grono astromiłośników. Wiadomo, że takie działania posiadają też zwykle wymiar  ambicjonalny i poszczególni członkowie realizują też swoje prywatne cele.  To tylko Wasza sprawa i nie będę podejmować takiego tematu ?NIE CHCĘ.   Jednak  z perspektywy  Admina FA  liczyła  się dla mnie przede wszystkim sfera Waszej aktywności na forum.

To wartość, wymierna Nie mówię tu o uczestnictwie poszczególnych osób prywatnym i czerpaniu z zasobów  portalu.

Mówię o używaniu forum jako:

  • węzła komunikacyjnego użytkowników
  • Machiny propagandowej własnej działalności
  • Platformy informacyjnej
  • Oraz miejsca integracji, rozmów, dyskusji, ankiet etc.   

Tym czasem od roku wszystko zamarło przestrzeń, którą Wam powierzyłem jest niewykorzystana. Ta przestrzeń nadal istnieje, nic nie zginęło nic nikomu nie skasowałem czy ograniczyłem. Zmieniło się tylko to, że wypowiedziałem Wam ?formę niepisanej umowy partnerstwa?

Co to zmienia? Wszystko i nic!

Chodzi tylko o współpracę instytucji z instytucją ?FORMALNĄ.

Już precyzuję: Na oficjalnych spotkaniach gremialnych np. PTMA lub w publikacjach medialnych: powoływałem się na współpracę z Oddziałami Poznań, Szczecin, Sekcjami PTMA SOK, SOS, portalami jak Astronoce, Gwiezdne Wrota, Astrovision,  itd.

Teraz nie będę wspominać o Szczecinie. Jesteście dalej moimi kumplami, astro-miłośnikami, jednak Wasza Organizacja nie jest w żaden sposób już związana z FA.

Liczyłem też na wzajemną promocję ? nic takiego nie miało miejsca.  

Zrozumiecie więc moją indywidualną decyzję właściciela, którą nie konsultowałem z Radą i odpowiedzialność za jej podjęcie spada tylko na mnie.  Nie podchodźcie tez do sprawy personalnie bo piszę o instytucji nie o poszczególnych osobach.

Wypada mi tylko życzyć Oddziałowi PTMA Szczecin samych sukcesów w statutowej działalności społecznej ku dobru publicznemu, dziękując tym samym  za współpracę jakakolwiek ona była.  

 

Z poważaniem

Ignisdei

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jednak Wasza Organizacja nie jest w żaden sposób już związana z FA" - taki wyjęty z kontekstu cytat.

 

No to luz, wrzucam co uznaję za stosowne, ciekawe i postępowe (czasem się nie udaje).

Dzięki (za ryby,  jak pisał klasyk). W XXI w. media ewoluują naprawdę szybko.

I co istotne, nikt z nas nie żywi rodziny z działalności astro-amatorskiej, dlatego bez zbędnej spinki poproszę.

 

Raczej dopracuję darki i zdam się na ocenę Userów mojej ostatniej rejestracji miast mielić ten wątek.

FA jest cenne póki nie ustanowi siebie jedyną i prawdziwą wyrocznią w temacie naszego hobby w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Matko! ZUPEŁNIE MNIE NIE ROZUMIESZ!

Trudno..Ja nie potrafię inaczej tego wytłumaczyć...może Alien jakoś łopatologicznie to wytłuści -ja wysiadam!

Bez odbioru!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jednak Wasza Organizacja nie jest w żaden sposób już związana z FA" - taki wyjęty z kontekstu cytat.

 

No to luz, wrzucam co uznaję za stosowne, ciekawe i postępowe (czasem się nie udaje).

Dzięki (za ryby,  jak pisał klasyk). W XXI w. media ewoluują naprawdę szybko.

I co istotne, nikt z nas nie żywi rodziny z działalności astro-amatorskiej, dlatego bez zbędnej spinki poproszę.

 

Raczej dopracuję darki i zdam się na ocenę Userów mojej ostatniej rejestracji miast mielić ten wątek.

FA jest cenne póki nie ustanowi siebie jedyną i prawdziwą wyrocznią w temacie naszego hobby w kraju.

Ignisowi (jak zrozumiałem) chodziło o zakończenie oficjalnej współpracy pomiędzy FA a PTMA Szczecin. Nie jest to atak na wszyskich członków PTMA Szczecin, którzy są normalnymi użytkownikami forum jakimi byli wcześniej.

Może szef regionalnego PTMA powinien pogadać z szefem FA, bo wydaje się, że jakiś konflikt czy poróżnienie jest. Szkoda, że dochodzi znowu do kolejnych podziałów w środowisku.

ParadoX z tego co widzę to nikt ci nie zagroził, więc nie masz potrzeby odchodzić z forum i zaogniać konflikt dzieląc ludzi na tych z PTMA Szczecin a tych z FA.

Przepraszam jak coś źle zinterpretowałem czy kogoś uraziłem, po prostu źle się robi jak następują kolejne podziały w środowisku. Często są konflikty o pieniądze, ale za FA nie stoi żaden sklep, za PTMA też nie stoi jakaś wielka kasa, to nie wiem z czego konflikt. O samca alfa astronomii w zachodnio-północnej Polsce ?

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle - napisze tylko 3 zdania/pytania (chyba retoryczne :( ):

 

Dlaczego tak nagle ta popularyzacja obiektywna nie przekłada się tak jak to było również na FA ??? tylko www.astronomia.szczecin.pl ??? ???

 

Dlaczego nie na FA, z którego wyrośliście i gdzie macie cały dział i również coraz więcej Wartościowych Userek i Userów, działów i tematów astro ??? ???

 

Czy naprawdę uważasz, że pokazanie przez naście teleskopów zaćmienia Słonka (rozpropagowanego parę dni wcześniej przez wszystkie media) nawet dla dziesiatek tysięcy publiczności przyczyni się do rozwoju astronomii amatorskiej ??? ???

 

Przemyślcie Panowie i wróćcie..  - i Wam i nam będzie się lepiej ,,hobbiło" :)

 

Spraw jest jasna ale najwyraźniej nikt nie ma odwagi napisać wprost gdzie leży sedno problemu.

Z tego co mi wiadomo:

 

Prezes oddziału PTMA Poznań podczas imprez na zlocie namawiał członków zarządu PTMA Szczecin do odsunięcia urzędującego Prezesa w Szczecinie.

Prezes ze Szczecina się o tym dowiedział i tak zakończyła się współpraca miedzy oddziałami Szczecin i Poznań (zanim jeszcze się rozpoczęła)

Raczej się to nie zmieni do czasu zmiany jednego bądź drugiego Prezesa.

 

Reszta to polityczny bełkot. Myślę że niema co się oburzać, jesteśmy tylko ludzi i każdy ma swoje ambicje, moralność i prywatne cele. 

 

Pozdro

  • Like 2


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz Sagi! Kto kogo namawiał? To pomówienie i podrzucanie trupa!~Widzę, że nie mam już do czynienia z ludźmi normalnie myślącymi ! To już zakrawa o  faszyzm! Skąd ta Wasza zajadłość ???  ???

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz Sagi! Kto kogo namawiał? To pomówienie i podrzucanie trupa!~Widzę, że nie mam już do czynienia z ludźmi normalnie myślącymi ! To już zakrawa o  faszyzm! Skąd ta Wasza zajadłość ???  ???

Jeśli to nieprawda jak twierdzisz,

to wyjaśnij tą sprawę z zainteresowanymi.


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie mam ochoty  odpowiadać na Wasze prowokacje.... skoro  oskarżasz mnie o próbę przewrotu pałacowego Proszę zatem  by osoby, które rzekomo tak perfidnie namawiałem do tego niecnego czynu  napisały tu publicznie kiedy i w jakich okolicznościach to nastąpiło.

Przypominam sobie tylko jedną (notabene bardzo osobistą)  rozmowę z Pardoxem (rok temu) w której rozważaliśmy różne scenariusze współpracy .. kiedy odwiedziłem pokój Jacków,pewnej pochmurnej nocy,  zaraz po burzliwej wymianie zdań (w której na szczęście nie  uczestniczyłem) :-X

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty  wydzieliłem  do nowego tematu, bo są klasycznym off-topem.

Daję jeszcze  zainteresowanym szanse na dyskusję do godz 12.00 - potem w razie braku reakcji temat zamykam!  

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)