Skocz do zawartości

nikon ex10x50 czy może nieznany ecotone kamakura wp2 10x50


aras1988

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Znalazł się jakiś nowy posiadacz kury po recenzji Polarisa? Ja jestem generalnie zadowolony z opisu.  Jeżeli ta lornetka według osoby, która jak widzę ma konkretną wiedzę i doświadczenie jest w stanie rywalizować z oslawionym nikonem to dla mnie super.  Biorąc pod uwagę, że dla mnie mechanika jest na dobrym poziomie to cieszę się, że z dwóch wybrałem właśnie kamakure. Optyka się dla mnie liczy bardziej.  Faktem jest, że ta nieostrosc na brzegach jest jebitna ale nie skupiam się na tym i dopóki nie kupię sobie lornetki z wyższej półki to kura będzie moim ulubionym sprzętem do obserwacji.  Pozdrawiam Arek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka wyglądem może nie grzeszy i nie jest tak "ładna" jak nikon ale myślę, że optyka jest całkiem całkiem przyzwoita. Ja jestem z niej zadowolony. Być może się mylę, ale to jest chyba ta sama lornetka co ta:

http://www.colosus.pl/lornetka-fomei-leader-rwp-10x50-zcf-smc-super-vision/#parametry

lub dostępna w Polsce

http://sklep.medikon.pl/lornetka-fomei-leader-zcf-rwp-10x50-smc

Budowa samej lornetko identyczna.

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.1.2016 at 09:59, polaris napisał:

Temat recenzji uważam za zakończony. 

Miałem dziś przyjemność przeczytać recenzję - dobra robota, dzięki.

Miałem EX kilkakrotnie w rękach i moje odczucia co do jego optyki były podobne. 

www.wzrokowiec.com
..................................
8x30 7x36 7x50 10,5x44
 

PTMA W-wa, OTOP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Na przestrzeni lat napisano tyle dobrego o Nikonie 10x50 EX, że stał się legendą, jedynym słusznym wyborem w swojej klasie. Kiedy w trakcie porównań okazywało się, że Kamakura nie była gorsza, a - o zgrozo! - nawet lepsza, każdy krok porównania powtarzałem kilka razy. A potem trzeba było to ubrać w słowa, bo nie każde słowo pasuje, by napisać, że legenda nie jest jednak kryształowa.

  • Like 5

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)