Skocz do zawartości

nikon ex10x50 czy może nieznany ecotone kamakura wp2 10x50


aras1988

Rekomendowane odpowiedzi

Mew nie mam. Sikorki nie przylatują bo się boją kotów. Wróble są, ale przejścia tonalne na czarnych sylwetach ciężko ocenić. Sroki są, nawet wstępnie oceniłem AC i odwzorowanie bieli obu lornetek. AC można ocenić też na sylwetach wróbli.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jacek E. napisał:

A na mewach ??? - Bo są tylko one - konkurencja musiała wyemigrować :5640dc727769c_17Devil:

Zależy od gatunku ale generalnie AC i biel. Ptaki są bardzo dobre do testowania optyki - jeśli patrząc na kosa wydaje ci się, że widzisz szpaka znaczy to, że masz dużą AC i powiększenie mniejsze od deklarowanego ;) 

www.wzrokowiec.com
..................................
8x30 7x36 7x50 10,5x44
 

PTMA W-wa, OTOP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Qba napisał:

Podstawowe pytanie z którego roku jest Nikon?  Obecnie produkowane modele mają zupełnie inne powłoki, gorsze, od tych starszych.  Wystarczy porównać test starego EX 10x50 z aktualnym 8x40.

Puścili na początku jakąś krótką serię z lepszymi powłokami, gdy EX-y były nowością i kosztowały po 1000zł. Teraz każdy oglądając test na optycznych myśli że wszystkie Nikony 10x50 EX mają 93% transmisji.

Brawo Nikon! Tyle wygrać :5640dc6e20115_02Laugh:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.1.2016 at 12:07, polaris napisał:

Mam już do porównań Nikona EX 10x50 i pierwsze wrażenia są tak zaskakujące, że muszę je dokładnie przeanalizować i przelać "na papier". Myślę, że realny czas ukazania się recki to marzec. A początek wiosny to dobry moment na decyzje sprzętowe :)

Zaskakujące na plus dla Ecotone? 

www.wzrokowiec.com
..................................
8x30 7x36 7x50 10,5x44
 

PTMA W-wa, OTOP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna pogoda była.  Udało Ci się może wyskoczyć za miasto? Ciekawy jestem co tam naskrobales w recenzji.  Dla mnie się nic nie zmieni bo kure mam w domu i co by się nie działo to jest dla mnie super sprzęt,  ale jeżeli będzie to pozytywna recenzja to miło będzie dowiedzieć się, że wybrało się dobrze.  Jak będzie mniej pochlebna to zawsze mogę nie czytać do końca hehe.Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat recenzji uważam za zakończony. Kamakura odesłana, Nikon oddany. Szkoda, że jak na złość dwa dni po odesłaniu Kamakury nastała piękna noc z klarownym niebem. No, ale widać taka już kolej rzeczy.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, polaris napisał:

Temat recenzji uważam za zakończony. Kamakura odesłana, Nikon oddany. Szkoda, że jak na złość dwa dni po odesłaniu Kamakury nastała piękna noc z klarownym niebem. No, ale widać taka już kolej rzeczy.

Murphy się kłania :5640dc727769c_17Devil:

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wersja elektroniczna to najszybsza opcja, ale nie ma przyjemności obcowania z drukiem :)

Jakbyśmy mieli wydrukowane kolejne numery dwa tygodnie przed terminem, to sporo informacji traciłoby na aktualności. Niestety.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)