Skocz do zawartości

KONKURS: Ustrzel ?Polonię? - sprawy organizacyjne


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero teraz doczytałem podpis pod zdjęciem 3x60s rozmiar lustra robi swoje.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobienie tego amatorsko w Polsce jest nieosiągalne :)

 

przez to taka cenna nagroda ;) -i nie chcą jej oddać .

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej! Astro-fociarze! Słuchajcie....28.08.2015 r.
przesyłam na konto Michała Kusiaka 1.000,00 zł na nagrodę dla zwycięzcy/ów od Kolegi Emu! Czeka też 500,00 zł od Teleskopy.pl Może byście tak zintensyfikowali swoje???...działania w celu chwycenia komety? ??? Mamy już ciemne noce, brak Łysego...pogoda raczej dopisuje: kometa jest obiektem arcytrudnym weszła "w mleko"... lecz nie awykonalnym...do roboty więc!

 

Tu macie NA DZISIEJSZĄ NOC OK 22.00 z gwiazdami do 15 mag ze SkySafari 4 pro, więcej nie potrafię ;) (JASNOŚĆ KOMETY TO OK +19,8 MAG)

 

post-3-0-72253800-1439376208_thumb.jpg

 

 

post-3-0-01427400-1439376251_thumb.jpg

 

ps. Nie che się wcinać Organizatorom..ale może niech liczy się też próba uchwycenia komety w postaci wklejonej klatki na której widać gwiazdy ok 20 mag...??? z okolic komety?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ja mam coś napisać? Piotrek Dzikowski pierwsze zdjęcie komety zrobił zdaje się z Grecji a ja kilka dni później złapałem ją z PL. Zdjęcie Piotra dużo lepsze bo kometę miał znacznie wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam coś napisać? Piotrek Dzikowski pierwsze zdjęcie komety zrobił zdaje się z Grecji a ja kilka dni później złapałem ją z PL. Zdjęcie Piotra dużo lepsze bo kometę miał znacznie wyżej.

Poczekajcie proszę - jest Jury - dzisiaj ogłosi oficjalny komunikat :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po usuniętym wcześniej poście, moja fotografia w ogóle nie została przyjęta do konkursu?

Gabrielu - siedzi jak siedziała tam gdzie jej zaszczytne miejsce od 4 sierpnia - w temacie fotografii konkursowych :) http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/7674-fotografie-konkursowe-ustrzel-polonie/

Ale Jury coś nie ogłasza wyników ......

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabrielu - siedzi jak siedziała tam gdzie jej zaszczytne miejsce od 4 sierpnia - w temacie fotografii konkursowych :) http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/7674-fotografie-konkursowe-ustrzel-polonie/

Ale Jury coś nie ogłasza wyników ......

Hej Chłopcy i Dziewczęta.

Czujemy ciśnienie ze strony Forumowiczów.

Nie chcemy jednak dać ciała i spowodować zawodu w związku z czym bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Kabza z nagrody pali mnie w siedzenie, więc sam chcę osobiście jak najszybciej ją przekazać.

 

Serdeczności

Michal K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć,
chciałem ogłosić wyniki dwóch konkursów. Z duuużym opóźnieniem za co bardzo serdecznie przepraszamy.
Niestety kometa C/2015 F2 Polonia okazała się zdecydowanie trudniejsza do sfotografowania niż się to z początku wydawało. Jej przelot nałożył się na letni brak astronomicznych nocy. Gdy ponownie możliwa stała się zabawa w astrofotografię kometa była już zbyt daleko aby amatorskim sprzętem ją uwiecznić. Nadesłanych prac jest niewiele. Bardzo niewiele. Tym bardziej zasługują na szacunek!
Mamy nadzieję, że ta mała ilość zdjęć nie wynika z tego że niewielu osobom się chciało ale dlatego, że znalezienie komety na niebie było niesłychanie trudne. Jest to bezsprzecznie faktem. Wiemy, że kilku z Was próbowało ja sfotografować, ale niestety bez rezultatu. Także ja moim przydomowym sprzętem w Krakowie czyli TEC140 plus Canon 6D nie dało rady. Duże light pollution i niskie położenie na niebie nie pozwoliło na rejestrację. O naszych zdjęciach z Włoch z D03 nie będę wspominać, gdyż są to oczywiście zdjęcia pozakonkursowe.
A więc sprawy formalne. Większością głosów zadecydowaliśmy, że nagroda idzie w ręce Michała Kałużnego!!! Yeeee! :)
Michał, nie jest to zdjęcie na APODa ale znając Twój wielki warsztat tym bardziej pokazuje jak bardzo był to trudny obiekt. Dzięki Twojemu doświadczeniu udało się te marne fotony zamienić na szlachetne piksele! Bardzo gratulujemy! Sposób przekazania nagród ustalimy na PW lub mailem.
Baaaardzo dziękujemy SPONSOROM za przekazanie tych bardzo wartościowych nagród! Pięknie z Waszej strony! :)
 
Teraz napiszę o konkursie mniejszym, moim prywatnym.
Więc...
Flaszka goes to....Napoleon czyli Piotr Dzikowski!!!
Napoleon, czy Ty jesteś pełnoletni?
Pokaż proszę dowód osobisty!
Bardzo gratuluję!!!
Zdjęcie jest baaardzo fajne ale żeby sprawiedliwości było zadość należy dodać, że było zrobione w bardzo dobrych warunkach na Krecie, gdzie zapewne było czarne niebo a obiekt był wyżej niż w Polsce. Co podkreślam wcale nie umniejsza wartości samej foty! 
 
Z racji, że konkurs był ogłoszony na kilku forach równolegle pokazuje zwycięską fotografię. Bez wiedzy Zwycięzcy:)
Jak dostarczyć butelkę ustalimy z Piotrkiem na PW.
Panowie gratulacje jeszcze raz, że chciało się Wam ruszyć i podjąć to wyzwanie. Innym osobom, które też zrobiły zdjęcia Polonii w konkursie lub poza bardzo serdecznie dziękujemy! 
 

 

post-4296-0-07948100-1442766227_thumb.jp

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzcy!

SW 80ED & SW 80/400, HEQ5 Pro SynScan GPS, Atik 314L+ OSC & ALccd-QHY 5-II; SW Mak 150 & ASI120MC; SW Heritage-90 Virtuoso; Nikon Action EX 10x50, DO 12x60, DO SkyGuide 15x70, Celestron 15x70, DO 20x80 na AZ4 i Velbon 5370D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo duże wyróżnienie zarówno w wymiarze konkursowym jak i w kwestii nagrody. Prawdę mówiąc jestem nieco onieśmielony, bo przecież zdjęcia nie robiłem dla nagrody a ta jest miłym dodatkiem do zarwanych nocek kiedy to nad ranem łapie się w ostatnich chwilach przed świtem słabe komety. 
Nie mogłem ominąć Polonii bo to kometa wyjątkowa, odkryta przez moich przyjaciół. Odkrywcą dziękuję za odrobinę emocji i życzę odkrycia czegoś nieco większego :)

Przy okazji przebudowy strony policzyłem ile komet udało mi się zarejestrować od 2001 roku (kiedy to rozpocząłem swoją przygodę w astrofoto) i wyszło równe 35 różnych komet :)

 

Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pguzik odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)