Skocz do zawartości

Jowisz 2011-2018


Rekomendowane odpowiedzi

Coś tam zlepiłem:) Jasność próbowałem chociaż cokolwiek wyrównywać ręcznie. Niestety zapomniałem przeczyścić barlowa i na niektórych klatkach załapał się jakiś placek. 31 klatek, pierwsza klatka o 20:29, ostatnia o 22:15. Każdy avik włączany ręcznie więc nie były idealnie równe czasy między kolejnymi klipami.

(Trzeba kliknąć by się otworzyło, nie wiem jak wstawić ruchome od razu)

 

post-1211-0-81405600-1425812150_thumb.gi

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe pierwszy raz uchwyciłem na foto 3 białe plamy pod WCP   biggrin.png

Chwyciłeś też białą plamę w w północnym pasie równikowym. Parę dni temu to widziałem w wizualu i zrobiłem szkic: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6873-wielka-biala-plama-na-jowiszu/ . Czekałem, aż ktoś to wreszcie sfotografuje :).

Tutaj zaznaczyłem tą plamę ta twojej fotografii, żeby było wiadomo:

post-7-0-64116800-1425952865.jpg

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzucę małą animację, na razie wersja 150% obrabiana z minimum wysiłku. Na początku jest trochę przeskok bo miałem problem z wieszającym się programem do avikowania. Pierwszy klip o 18:30, a ostatni o 23:17. 

 

Trzeba kliknąć w obrazek by działała.

post-1211-0-89340900-1426020401_thumb.gi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Jowisz, najbliżej odpowiadający temu co można pooglądać okiem w dużym teleskopie, pełne uznanie!

Faktycznie, a nawet w mały refraktorku 4" choć mniej szczegółów, to dokładnie taka rudawa kolorystyka się właśnie objawia.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, a nawet w mały refraktorku 4" choć mniej szczegółów, to dokładnie taka rudawa kolorystyka się właśnie objawia.

Jest tak dlatego ponieważ nic nie zmieniam w RGB. Nie dodaję do żadnego kanału niczego. Przeważnie widzę obróbkę na niebiesko ale jak do tej pory niczego niebieskiego na Jowiszu nie widziałem. Nie twierdzę, że niebieski Jowisz jest brzydki, może nawet jest ładniejszy ale z zasady nie zmieniam zbyt wiele w kolorystyce moich zdjęć. Na przykład nie wyciągam kolorów gwiazd na maksa i nie robię fotek usianych "landrynkowymi gwiazdami". Wiem, że gwiazdy są kolorowe ale chyba nie aż tak. Moja obróbka fotek jest raczej dość mizerna ale wolę fotki, które nie przesadzają z kolorami. Na oryginalnych fitsach te gwiazdy wcale nie są aż takie kolorowe, tylko niektóre wyróżniają się jakimś kolorem a cała przeważająca reszta jest po prostu biała.

Chyba wyraziłem swoją opinię.... tak przy okazji :-  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał zebrany 20/03/2015 godz 21:27 UTC

 

3x80 sec na każdy kanał R,G,B - Autostakkert, WinJupos i Registax

 

Tuba 250/1000, Barlow 5x, PointGrey Firefly

 

P.S. chyba muszę zmienić kamerkę, bo jest najsłabszym punktem mojego setupu :)

 

 

post-1408-0-74933300-1427020146.jpg

  • Like 6

GSO 250/1000, EQ6 SynScan, ASI 224 MC, Canon EOS 700D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy seeing był mega. Ponad miesiąc od opozycji a tu proszę :) resize 130%.

SCT 11, HEQ5, dmk21au618, filtry RGB Astronomik , L ir-pass Baader, soczewka PM TV 2x.

Na kanały RGB nagrałem po 3000 klatek kanał L 3600 klatek.

Obróbka w AS2, Registax5, WinJupos oraz PS.

Dla mnie zdjęcie super! Mógłbyś podać parametry nagrywania (ROI, gain, Exp.,FPS i histogram)

Pozdawiam

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 14 lutego 2015. Trzy wersje RGB, RRGB, LRGB.

SCT 11, DMK21AU618, HEQ5, Filtry Astronomik RGB Ir-pass Baader jako L, Soczewka PM TV 2x.

Obróbka: AS2, Registax 5, PS

 

 
Oglądałem Twoje zdjęcie zgłoszone na konkurs marcowy...nie mogę po prostu się nadziwić jak Ci to wyszło tak ładnie? Jakkolwiek by to nie zabrzmiało to można się zakochać w takim Jowiszu. Szczerze (ale w pozytywnym słowa znaczeniu) zazdroszczę. Może i mi się kiedyś uda taki detal - widzę że to  możliwe bo setup mamy taki sam SCT11" za wyjątkiem kamerki (ASI120MM)
 
pozdrawiam i gratuluję

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)