Skocz do zawartości

Windows - usuwanie starych i zbędnych urządzeń i sterowników


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

@makarioso

 

Tak, w XP Pro ten sposób działa też.

SW 80ED & SW 80/400, HEQ5 Pro SynScan GPS, Atik 314L+ OSC & ALccd-QHY 5-II; SW Mak 150 & ASI120MC; SW Heritage-90 Virtuoso; Nikon Action EX 10x50, DO 12x60, DO SkyGuide 15x70, Celestron 15x70, DO 20x80 na AZ4 i Velbon 5370D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołożę jeszcze malutką cegiełkę przydatną do usuwania w Winach zbędnych wpisów, resztek programów i wielu wielu śmieci.

Gdy przesiadłem się na początku kwietnia z XP na Win 7 - tu na FA polecono mi CCleanera ponieważ mój dotychczasowy program nie był pod niego.

Zacząłem szukać opisów aby móc w pełni go wykorzystać cobym przede wszystkim astro-lapka miał czyściutkiego aby nie zawodził w pogodne noce.

No i znalazłem na stronie Softonet chyba wszystko na temat tego darmowego ale bardzo efektywnego programu.

Zebrałem razem z kilku stron i spedeefiłem jego b. duże mozliwosci - zapraszam :)

 

CCleaner.pdf

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go używam, ma dużo opcji czyszczenie i można wyłączyć programy które nie chcemy żeby uruchamiały się podczas startu systemu co przyspiesza rozruch kompa. Wcześniej żeby to zrobić musiałem uruchamiać msconfig. Też polecam :).

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam, CCleanera używam od kilku lat i fajnie się sprawdza. Akurat tej operacji opisanej w pierwszym poście nie da się nim wykonać.

Pobawiłem się Ccleanerem, i (już sukces) wszystko działa. Jolo, czy w XP Prof. cztery kroki z pierwszego postu są na pewno takie same, szczególnie treść

polecenia z kroku 2?

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem niestety jak to działa w WinXP, nie mam jak tego sprawdzić :(

Sprawdziłem - nie działa z XP - generuje taki komunikat jak na zrzucie.

 

post-476-0-66783900-1438018380_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwną sytuację. Na jednym lapku mam wiersz poleceń, a na drugim nie. Na obydwu jest W7. Próbowałem na różne sposoby "wywołać" wiersz poleceń, ale go nie otwiera, tak jak by go nie było.

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwną sytuację. Na jednym lapku mam wiersz poleceń, a na drugim nie. Na obydwu jest W7. Próbowałem na różne sposoby "wywołać" wiersz poleceń, ale go nie otwiera, tak jak by go nie było.

Musiało się coś skaszanić. Wejdż do Windows\system32 i spójrz za plikiem cmd(kropka)com jak znajdziesz to wytnij i przeklej np na pulpit. Restart i próba. W razie dalszych problemów może próba skopiowania cmd(kropka)exe działającego z drugiego systemu.

 

Pozdrawiam

  • Like 1

SW 150/750 | SW MAK 127 | SW EVOSTAR 72 | HEQ5 Pro | ASI585MC PRO Cooled 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało się coś skaszanić. Wejdż do Windows\system32 i spójrz za plikiem cmd(kropka)com jak znajdziesz to wytnij i przeklej np na pulpit. Restart i próba. W razie dalszych problemów może próba skopiowania cmd(kropka)exe działającego z drugiego systemu.

 

Pozdrawiam

Faktycznie coś się pochrzaniło że skrót wywaliło. Wyciąć tego nie mogę, ale uruchomiło się, działa i nie widzę żadnych nie potrzebnych rzeczy. Może CCleaner wyczyścił?

Dzięki aleksyb :).

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś się pochrzaniło że skrót wywaliło. Wyciąć tego nie mogę, ale uruchomiło się, działa i nie widzę żadnych nie potrzebnych rzeczy. Może CCleaner wyczyścił?

Dzięki aleksyb :).

CCleaner raczej takiej mocy nie ma. Combofix jest świetnym narzędziem do usuwania patologii z komputera, ale niestety czasami lubi wyciąć z systemu aż zanadto. Dlatego korzystam z niego jak już nic nie pomaga. Jakbyś kiedyś chciał z niego skorzystać to warto (a nawet trzeba) po użyciu sprawdzić log który generuje po zakończonej pracy, i sprawdzić co usunął. Ogólnie jak system działa i konsola też to bym tego nie ruszał :D

 

Dobrym łagodniejszym programem do pozbywania się syfu jest adwcleaner, i go też polecam. Małe prawdopodobieństwo że coś namiesza. Jak dla mnie CCleaner ma za dużo wodotrysków na chwilę obecną, program do wszystkiego. A jak coś jest do wszystkiego to... wiadomo :)

 

Fajnie że pomogłem.

Pozdro

 

 

P.S. Tak na przyszłość, konsolę można wywołać skrótem przycisk windows + r ;)

P.S.2 teraz dopiero zwróciłem uwagę że trochę źle przeczytałem pytanie i stąd ten wywód :D Ale dla potomnych będzie w sam raz taki spis ;)

  • Like 1

SW 150/750 | SW MAK 127 | SW EVOSTAR 72 | HEQ5 Pro | ASI585MC PRO Cooled 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kurczak - Ludziska - może coś podpowiecie bom już wszelkie pomysły wyczerpał :( 

Ostatni raz odpalałem astrolapka 2 tygodnie temu - troszkę posesjowałem, zgrałem pliki na pendraka i zamknąłem - chodził nienagannie.
Dzisiaj postanowiłem sobie przelecieć go System Cleanerem i uaktualnić CdC.
Odpalam a on zachowuje się jak żółw i to taki stuletni.......
Po 30 sekundach od odpalenia bez uruchomienia jakiegokolwiek programu (czysty pulpit bez woditrysków, w szybkim uruchamianiu tylko Maxim i focuser w autostarcie czysto) procesor robi się zajęty w 100 procentach i otwarcie jakiegokolwiek programu nawet notatnika trwa wieki, wiatraczek co chwile się włącza - wcześniej mało kiedy go słyszałem :( 

Do tej pory śmigał aż miło. Nie jest podłączony do Internetu, wszelkie możliwe usługi i wodotryski wyłączone, uaktualnienia robię mu z pendraka.
Jest tak skonfigurowany, ze mimo zintegrowanej grafiki RAMu jest dostępne około 80% całości i z nim wszystko OK.
Co za cholera powoduje takie użycie procesora ?????? Jak miałem otwartego Maxima w czasie sesji + Nebulosity jak zassane klatki przeglądałem to nawet do 80% nie dochodził, a teraz na dzień dobry 100....

Poszukałem w Necie - piszą wirusek - zainstalowałem Norton IS przeskanował (kurnia prawie 4 godziny trwało a dysk 80 GB :( ) nic nie znalazł.
Otworzyłem Menażera zadań - Procesy - nic podejrzanego nie widać - przeleciałem Cleanerem wszystko i dalej nic..... 
Czy Państwo mają jakieś pomysły ?????? Będę bardzo wdzięczny.

Awariaaaaaa.jpg

Awarjaaa.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ze 2 lata temu ??????? :)  Albo trzy.....
Zeżrę obiadek i sprawdzę ale to było by chyba grzanie i piski nie zajętość 100% chyba........

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Jacku jeszcze programem Malwarebytes ( https://pl.malwarebytes.com/ - opcja "POBIERZ") ale ... pół roku temu miałem dokładnie TO SAMO na lapku z WIN10 i żadne oprogramowanie "anty" również nic nie wykryło niepokojącego. Skończyło się na "naprawie" Windowsów :?( ale niestety nie był to koniec problemów. Przestała trzymać bateria ( przed awarią wytrzymywała około 1,5 godziny ) a jako że miała już ok. 3,5 roku to kupiłem nową - niestety nie pomogło - "poleciał" układ ładowania w laptopie a przy okazji moduł Bluetooth. Obecnie laptop działa jako stacjonarny PC na zewnętrznym zasilaczu... Aha, układ chłodzenia miałem czysty ( to apropos sugestii Maćka ale jak najbardziej warto sprawdzić - też to u siebie zrobiłem ) a awaria wystąpiła z dnia na dzień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jacek E. napisał:

No ze 2 lata temu ??????? :)  Albo trzy.....
Zeżrę obiadek i sprawdzę ale to było by chyba grzanie i piski nie zajętość 100% chyba........

Ja wiem, ale czasem najgłupsze pomysły się sprawdzają. Mój procek miał 100% zajętości i zapchany filtr. Dlaczego? Nikt nie potrafił mi wytłumaczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak - a ja go uzywam tylko z wyjętą bakterią, coby niepotrzebnie procesy ładowania i sprawdzania stanu go nie spowalniały... OK - najpierw przeczyszczę, później Malwarebytes, dam znać jak poszło.... Dzieki Panowie :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to wygląda:
- Otworzyłem - wyczyściłem- nawet za dużo kurzu i syfków nie było bo laptok tylko do sesji używany i leży sobie w torbie.

- Zassałem program, uruchomiłem... poszło bardzo szybko, niestety doczepił się tylko do mojego Cleanerka i zaproponował wywalenie... nie pozwoliłem, przydatnie bardzo narzędzie, od lat stosuję.

- Odinstalowałem i NISa i Malwarybatesa uruchomiłem i dalej lipka :( Jest OK po starcie a po paru chwilach uruchamia się  chwilę dysk (diodka migocze i szumi) jak gdybym włączył jakieś oprogramowanie i procesor zaczyna pokazywać 100% wykorzystania i tak przez cały czas :(

Awaria7.png

awaria3.png

Awaria 6.png

Chyba czas się za laptoczkiem rozejrzeć... Są Tinkpadziki z Nowym W7 - czysty, aktywowany, ładnie wyglądające z gwarancją, $GB RAM, 360 GB HD........

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, keram167 napisał:

Oprócz jakiś starych kluczy, pozostałości po odinstalowanym sofcie itp. to Malwarybates nigdy nie znalazł u mnie żadnego szkodliwego oprogramowania. Nie wiedziałem, że usuwanie "szkodników" odbywa się przy pomocy operatora. Dzięki, Maćku za doinformowanie !

To trochę nie tak. Ja miałem wirusa typu malware ( nie wspomnę już nazwy, ale wygoglałem) i operator mi go usuwał ( z firmy Malware Bytes) . Program kupiłem dopiero potem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)