Skocz do zawartości

Windows 10 - czego się boimy? Testy, porady, opinie...


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, sferoida napisał:

...Cieszę się, że na razie działa.

Oby to na razie trwało Ci jak najdłużej, ale pamiętaj, ze Krzemowa Dolina co troszkę niechcianymi nowościami ku naszemu utrapieniu swój flagowy produkt faszeruje :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zywis napisał:

Obecnie mimo wyłączenia usługi Windows update, jej uruchomienie jest wymuszane przez system - nie da się tego wyłączyć

Jeśli masz wersję inną niż home, to polecam taką metodę: http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-10/2016/07/przeszkadza-poprawmy-jak-wylaczyc-uciazliwe-funkcje-windows-10.aspx. Aktualizacje robią się tylko wtedy, gdy tego chcesz.

Początkowo również byłem przeciwny win10 do astro, jednak po wyłączeniu aktualizacji ten system staje się nie gorszy, niż 7. Moim zdaniem. W każdym razie, na astroPC to mam XP :P Ale to już na prawdę antyk i widać to szczególnie podczas pisania programów zgodnych z nim.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 8.01.2018 o 18:50, Zywis napisał:

Uwaga.

Ostatnia aktualizacja WINDOWS 10 uszkadza sterowniki ASCOM

Nie działa na przykład AstroHUB i PHD2.

Update:

Tu jest lekarstwo: http://forums.dc3.com/showthread.php?11182-ALERT-Windows-10-Update-KB4056892-Reported-Problems

 

Ale co proponujesz - odinstalować poprawki? Bo nie zabardzo rozumiem co trzeba zrobić? Zastosowałem FixDCOM i nie pomogło :-(

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już działa ale nie wiem, tak naprawdę, co pomogło. Zastosowałem FixDCOM z Twojego linku i po pierwszym restarcie nic... Po drugim restarcie wgrała się jakaś poprawka (według spisu: Programy i Funkcje/Zainstalowane aktualizacje, to była KB4074588) i zadziałało?

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ponawiam temat błędu. Pobrałem ta aplikację i kliknąłem TixDCOM  zresetowałem komputer wszystko działało dobrze w jedną noc a na następną po włączeniu maxima i urządzeń znowu pojawił mi się ten sam błąd odnośnie portu COM 9 co pokazywałem wyżej.

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Gdyby ktoś chciał się przełamać i przejść na wyższy numerowo poziom Winów to mimo oficjalnego zaprzestania bezpłatnego ,,ubrgejta" dalej można to bezpłatnie i co najważniejsze legalnie zrobić :)
Napisał to z autopsji... największy przeciwnik wodotryskowej wersji okienek ;)

Tak - od niedzieli mogę śmiało powidzieć, że W 10 używam z pełnym powodzeniem. Zaczęło się od piątku na stacjonarnym a skończyło na astrolapku w niedzielę.
Przesiadkę poprzedziło przeczytanie wszystkiego co możliwe na temat wywalenia wszelkich wodotrysków i upodobnienia go do ukochanej siódemki.
Artykułów linkował nie będę bo tego jest na kopy ale pierwszy krok jest bardzo ciekawy - polecam z nim się zapoznać i od niego zacząć :) 
Oczywiście dla tych, którzy mają siódemeczkę legalną nie jest potrzebne wklepywanie numeru licencyjnego - ten krok jest pominięty w metodzie z powyższego artykułu.
Pobranie i instalacja przebiega bardzo sprawnie i po zakończeniu mamy legalny W 10 z całym wsparciem do dyspozycji.
Najwięcej czasu poświęciłem na wywalenie wszystkiego zbędnego - jest tego od cholery: gry, xboxy, skypy, pogody, mapy i jakieś stworzone dla młodzieży pierdoły - Panel Ustawienia do totalnej zmiany własnej.
Ze sterownikami nie było najmniejszego problemu. Nawet nie musiałem (na stacjonarnym) pobierać ich ze stron producentów.
Jako przykład podam kartę telewizyjno-radiową na PCI E, która z programem TV (mój abonament Polsatu) wystartowała ustawiona dokładnie tak jak na W7 i myślę, że chyba z lepszą jakością odbioru, mam swoje ulubione Discovery :) .

Troszkę miałem zachodu z kamerką główną na astrolapku (QHY wydaje sterowniki pod W7 i 10) ja nazbierałem tylko pod W7. pobranie właściwych natychmiast ją uruchomiło.
Więcej zachodu było z poczciwą QHY5 do guide. Jednak tu należą się pochwały dla firmy. Mimo, że nie jest produkowana na stronie są do niej sterowniki pod W8 i te z dziesiątką zadziałały natychmiast :) 
Montażu i focusera nawet nie dotykałem - wszystko natychmiast zostało kupione.
Tapeta i sposób ustawień na pasku zadań też były moje :)

No i to chyba wszystko... przemogłem się, poczytałem, zainstalowałem i mogę śmiało napisać jestem zadowolony z pracy - szczególnie na astrolapku z procesorem 5 i dyskiem SSD. Normalnie błyskawica.
No i już jestem nowoczesny :D 

P.S. Oczywiście jeśli nam wszystko działa, katalog win old na dysku C do wywalenia - odzyskamy ponad 20GB miejsca.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, gratulacje :) Ja już praktycznie wszędzie mam Win10, nawet na staruszku astrolapku Dell D630 z 4GB pamięci i prockiem Dual Core. Dysk SSD pod system to podstawa - w ogóle nie powinni już sprzedawać komputerów z systemem zainstalowanym na kręciołach. A jak ktoś jeszcze ma, to niech wymienia - to będą najlepiej zainwestowane pieniądze w komputer.

PS - popraw linka, bo do jakiejś kamerki kieruje :) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolo napisał:

PS - popraw linka, bo do jakiejś kamerki kieruje :) 

Już jest i działa - faktycznie, coś głupiego mi się wkleiło :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanie. Do tej pory miałem wszędzie wersję 10 Pro i z zablokowaniem aktualizacji nie było problemów (ustawienia grupy). Ale na nowym PC sticku jest home, a tam ta prosta metoda nie działa. Czytałem różne informacje i wygląda to ta, że Microsoft kolejno blokuje metody zatrzymania update, które odkryli użytkownicy. Ktoś wie, jaka metoda działa obecnie?

Druga sprawa to TeamViewer. Na tym nowym pc działa on dość kiepsko, tzn na początku połączenie jest ok, a po jakimś czasie działania zaczyna strasznie mulić i odświeża obraz rzadziej, niż co sekundę. Czasami nie chce wyświetlić zawartości otwartego okna i trzeba je otwierać kilka razy (jest pusta ramka). A dodatkowo bardzo często zrywa połączenie. Problemów z siecią nie ma, bo inny komp działa w niej ok, zresztą dotyczy to dwóch różnych sieci.. Jakieś pomysły? Wersja najnowsza 13.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MateuszW napisał:

Przy okazji pytanie. Do tej pory miałem wszędzie wersję 10 Pro i z zablokowaniem aktualizacji nie było problemów (ustawienia grupy). Ale na nowym PC sticku jest home, a tam ta prosta metoda nie działa. Czytałem różne informacje i wygląda to ta, że Microsoft kolejno blokuje metody zatrzymania update, które odkryli użytkownicy. Ktoś wie, jaka metoda działa obecnie?

Druga sprawa to TeamViewer. Na tym nowym pc działa on dość kiepsko, tzn na początku połączenie jest ok, a po jakimś czasie działania zaczyna strasznie mulić i odświeża obraz rzadziej, niż co sekundę. Czasami nie chce wyświetlić zawartości otwartego okna i trzeba je otwierać kilka razy (jest pusta ramka). A dodatkowo bardzo często zrywa połączenie. Problemów z siecią nie ma, bo inny komp działa w niej ok, zresztą dotyczy to dwóch różnych sieci.. Jakieś pomysły? Wersja najnowsza 13.

Jeden uaktualniałem 7 home drugi 7 pro i wszystko jest jak powinno, mam teraz 10 home i 10 pro.
Co do TV to wczoraj akurat sprawdzałem, sterowałem TV 12 ze stacjonarnego home astrolapka pro też z TV 12 - bez najmniejszych problemów jak zawsze.
Nie pamiętam gdzie.. czytałem, że TV13 jest taki właśnie grymaśno-nieprzewidywalny. Wróć do sprawdzonej dwunastki.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowościa idzie i w październiku trzeba będzie gryźć paznokcie czy naszym programom nie zaszkodzi....

Windows 10 Redstone 5 - wszystko, co już wiemy o jesiennej aktualizacji

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Myślę że wylosowany - wyłączyłem w windowsie profilowanie wyszukiwania i generalnie mam pełny przekrój tapet i ekranów powitalnych - od robaczków, przez pejzaże, samochody, miasta, ludzi, samoloty, itp, itd. Jakieś astro widoczki raz na miesiąc się zdarzą, ale takiego swojskiego jeszcze nie widziałem. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wessel napisał:

Ładne. Słyszeliście o aktualizacji Windows w czasie operacji czy zabiegu w Norwegii ???

Karygodne niedopatrzenie administratora IT. Windows 10 Pro w wersji Enterprise (a zapewne takiego używali) ma możliwość odkładania aktualizacji w nieskończoność lub wręcz rezygnacji z konkretnych.

A co z tym pacjentem?

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)