Skocz do zawartości

Atik Infinity


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem na żywo. Interesuje mnie wasza opinia. Osobiście chyba spodziewałem się po prostu więcej jak na taką relatywnie drogą kamerę. Czekam też na więcej testów bo Panowie z Atik albo przesadzają (C11 Hyperstar) albo przeginają w drugą stronę (C6@f8 na szalonym nexstar jak wczoraj) - ich podejście nie pomaga w rzetelnej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem video z samsunga 2000p to efekt był podobny. A cena kamery 400 pln obecnie.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/z1dBGWew_CA

Tu z maka z sw 127 jaki montaż nie ma w opisie.

Oba wideo z Samsunga i z Infiniti widziałem tylko na komputerze. I tak mi się nasuwa podobieństwo. Atik wygląda lepiej. Może przez to że jest nowszy a samsung ma juz kilka lat. I się nad nim zastanawiam by spora grupa mogła naraz oglądać obraz z teleskopu.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pytam, fajna sprawa na jakieś pokazy.. Ale to dwa, może trzy razy do roku i troszkę szkoda kasy na Atika. Widzę na YT, że sporo zamienników jest jednak, za Infinity. Efekty zadowalające, moim skromnym zdaniem ta kamera w tej cenie będzie pięknie zalegać na sklepowych półkach. Chyba, że nierozsądnych jest więcej niż się spodziewałem.

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA sporo jest zwolenników VA więc tam może być to produkt pożądany. Mnie się podoba samo oprogramowanie którego używa atik wszystko proste i sporo robi automat.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie aby przez sesją VA/EAA ze sprzętem, przeprowadzać sesję wizualną z lornetką, teleskopem. Ja tak robię, najpierw sesja lornetkowa i potem wchodzę do obserwatorium ze sprzętem.

Co do Infinity to typowy sprzęt pod marketing, to praktycznie to samo co 414ex, niestety bez chłodzenia. Plusem w Infinity to szybsze zczytywanie klatek.

Mnie interesuje soft, automatyczne stackowanie zdjęć to piękna sprawa. Z chęcią przetestowałbym to z Atikiem 383l w bin2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w samsung ale wszystkie cctv mallincam mogą stack robić co najmniej 5 klatek BEZ komputera. Algorytm mi nie znany, tak samo jak w przypadku soft do infinity. Ale napewno stack w celu 'czyszczenia' a nie jak w atik w celu zbierania wiecej światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś filmiki z kamer video i niestety słabiutka jakość, masa szumu. Ja preferuję dłuższe czasy naświetlania  typu 30-60 sekund i tylko B/W bez koloru.

Co do sesji Panów z Atika widać nieogarnięcie sprzętu i na koniec klapa marketingowa dla kolorowej wersji Infinity. 5 sekund dla kolorowej kamery to było za mało.

 

Tak sobie myślę że szybsze zczytywanie klatek w Infinity nie będzie miało znaczenia przy ustawieniu dłuższych czasów naświetlania typu 30 sekund. Czyli produkt typowo pod VA. Do EAA czyli dłuższych czasów 414ex może być dużym krokiem na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to nie dawało mi spokoju - czy nie sensowniej byłoby pójść trochę dalej i spróbować z ex414. Jednakże po wstępnych testach na infinity mam wątpliwość czy icx825 nadaje się do eaa, jego czułość wydaje się być krokiem wstecz na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICX825 na pewno nadaje się do EAA ma wysoką czułość, ja rozgraniczam VA od EAA. EAA to zabawa z dłuższymi czasami naświetlania bez wnikania w astrofotograficzne niedoskonałości w obrazie typu gwiazdki zbyt plackowate, krzywizna pola, brak ostrości itd....., dzięki temu można używać  jasnego achromatu do takich celów. Mi świetne efekty daje 383l na pojedynczych ujęciach  w biningu 2x2 i 3x3 z filtrem h-alpha 7nm. 

Swoją drogą co do sesji Infinity NGC7331 i potem kwintet stefana -  wyglądało naprawdę przyzwoicie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie próbowałem nowego SharpCapa z ASI no i rewelka :) Praktycznie ciemna klatka po włączeniu LiveStack pięknie wyciąga nie zaszumiony obraz...

Jak będzie pogoda to sprawdze na gwiazdkach. 

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem nowego SharpCapa z ASI no i rewelka :) Praktycznie ciemna klatka po włączeniu LiveStack pięknie wyciąga nie zaszumiony obraz...

Jak będzie pogoda to sprawdze na gwiazdkach. 

To czekamy

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)