Skocz do zawartości

?ASTROFOTOGRAFIA ISS? ? projekt fotograficzny 31.07 ? 10.08.2015 ? relacja + tutorial


Rekomendowane odpowiedzi

 

PPS: Na forum nie można już wrzucać GIFów? szkoda :(

Można wrzucać normalnie się dodaje jak jpg:D Dziś wrzucałem, ale też myślałem że nie można aż Jacek mnie uświadomił:)

 

Pięknie, sam mam zamiar próbować kamerką jak kiedyś zmienię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PPS: Na forum nie można już wrzucać GIFów? szkoda :(

Można wrzucać normalnie się dodaje jak jpg:D Dziś wrzucałem, ale też myślałem że nie można aż Jacek mnie uświadomił :)

 

Pięknie, sam mam zamiar próbować kamerką jak kiedyś zmienię :)

 

dzięki :) to dobra wiadomość.

Już poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - trudno mi znaleźć przymiotnik - MEGA praca 8)

 

dzięki :)

 

Wczoraj kolega zapytał mnie:  "Czy ta stacja jest daleko bo zdjęcia dość wyraźne wychodzą ?"

Odpowiedziałem mu: "A próbowałeś kiedyś fotografować z Gdyni samolot który stoi na pasie startowym lotniska we Wrocławiu ?"

 

Jak pomyśleć to jest właśnie ta skala obiektów i ta skala odległości.

Oczywiście jedyna różnica to ta, że atmosfera w pionie jest stabilniejsza i dzięki temu jest szansa na wyraźne zarejestrowanie ISS.

Ale to porównanie mnie samemu daje do myślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łukasz - Ciekawe kiedy jakiś astro-amator Cię ,,dogoni" lub choć zbliży.

Twoja praca i zbiór wraz z detalami są IMPONUJĄCE 8) 8) 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - Ciekawe kiedy jakiś astro-amator Cię ,,dogoni" lub choć zbliży.

Twoja praca i zbiór wraz z detalami są IMPONUJĄCE 8) 8) 8)

 

Dzięki Jacek :)

Po to zamieściłem szczegółowe opisy żeby jak najwięcej osób spróbowało. To wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Genialne zdjęcia Łukaszu :) Zawsze mnie ciągnęło do focenia ISS, ale jak dotąd zaliczyłem tylko 3 nieudane próby tranzytów na Słońcu i Księżycu :)

Powiedz, nagrywasz w ROI, czy bez? Kwestia kompromisu ilości klatek do łatwości celowania :) Przy okazji, uzyskałeś kiedyś na pełnej rozdzielczości 60 FPS? Tyle deklaruje producent, ale u mnie na mocnym kompie wychodzi średnio 40, przy czym są bardzo duże wahania...

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MateuszW napisał:

Genialne zdjęcia Łukaszu :) Zawsze mnie ciągnęło do focenia ISS, ale jak dotąd zaliczyłem tylko 3 nieudane próby tranzytów na Słońcu i Księżycu :)

Powiedz, nagrywasz w ROI, czy bez? Kwestia kompromisu ilości klatek do łatwości celowania :) Przy okazji, uzyskałeś kiedyś na pełnej rozdzielczości 60 FPS? Tyle deklaruje producent, ale u mnie na mocnym kompie wychodzi średnio 40, przy czym są bardzo duże wahania...

Dzięki!

Nagrywam na pełnej rozdzielczości - na ROI za duże ryzyko, że się nie trafi :)

U mnie kamerka zwykle pracuje na 25-30 FPS przy 8-bit

Laptop z Intel i5-3320M 2,60GHz + 8 GB RAM

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)