Skocz do zawartości
BlackPitchPL

Moja przygoda z Astrofotografią

Recommended Posts

wwaldek 1947    305

Tych rozkojarzeń to jeszcze nie koniec, - wyobrażam sobie minę Zdzisia jak mu napisałem o zastosowaniu korektora RCC. Pewnie do dzisiaj boli go brzuch ze śmiechu, boli też pewnie Ciebie bo polubiłeś ten post, a lubienie czegoś/kogoś kojarzy mi się z radością i śmiechem. Tak że pewnie inni też tak radośnie reagują na moje potknięcia i niebawem stanę na podium rozweselaczy:)).

A tak na poważnie,- jestem trochę zaniepokojony tymi "odpałami", bo jak zauważyłem ostatnio zdarzają mi się coraz częściej. Jeśli więc kogokolwiek czymś urażę to proszę postarać się nie przejmować tą sytuacją tylko od razu, jeszcze na ciepło zapytać na PW o co mi chodziło. Z natury jestem bardzo przyjazny i spokojny więc wszystko  da się wytłumaczyć.

Na koniec,- już znalazłem w Astromarkecie zestaw filtrów Baadera LRGB i koło filtrowe w Delta Optical. Za kilka dni będę pytał, pytał.... więc uwaga na odciski:D. Pozdrawiam Waldek

BlackPitchPL    151

Ponieważ jestem w trakcie modyfikacji mojego zestawu ( oraz braku pogody) postanowiłem wrócić do starego materiału i sprawdzić czy są jakieś postępy w obróbce :). Wstawiam M31 i krótki opis co starałem się poprawić:

1. Kolory na gwiazdach bez zbytniego kolorowania samej M31

2. Mając przepalony środek starałem się to usunąć dzięki programowi PixInsight ( ciekawe co o tym sądzicie )

3. wyrównanie kolorów 

4. starałem się też uwydatnić struktury m31 ale średnio mi to wychodzi leżą u mnie maski i tego muszę się poduczyć. 

ogólnie muszę pomyśleć nad flatami bo to bardzo pomaga przy usuwaniu nierównego tła i jakiś artefaktów.

wiem że już prawie 2 lata się ze mną męczycie ale nikt nie mówił że będzie łatwo :) jestem gotowy na krytykę i podpowiedzi.

m31_2017.thumb.jpg.9ebc5d3c8fe45ad886bbec3630ffe3bb.jpg

• Like 1

BlackPitchPL    151

I jeszcze jedna fotka IC1396 jednak ten obiekt musi być robiony kamerkami mono bo jakoś nie mogę go wyciągnąć z canona :(. Stack 25*5min ISO800 jak dla mnie bardzo ciężki obiekt do obróbki.

IC1396_2017.thumb.jpg.7453562b766f70752a288984e126ec83.jpg

• Like 1