Skocz do zawartości

Moja przygoda z Astrofotografią


Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiam też podrasowane M64 próba połączenia stack-ów z różnymi czasami oraz ISO. Jednak nie potrafię ochraniać galaktyki i gwiazd osobno więc kolorek może wchodzić na gwiazdki ale i tak wydaje  mi się że lepiej to wygląda od zdjęcia które dodałem poprzednio.

 

 

M64Final.jpg

  • Like 2

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej tak w ramach testów chciałem przedstawić M42 ISO 800 czas 5 s obrobione w DSS oraz PIX ciekawi mnie czy macie też takie fotki obrobione darmowym oprogramowaniem oraz tym płatnym. Napiszcie co sądzicie o rezultatach ? ( Fotka jest bardzo kiepska ale nie o to chodziło żeby była piękna ).

 

DSS

m4243r.jpg

 

PIX

M42.jpg

 

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DSS się nie obrabia, to podstawowa zasada astrofotografii :) Ten program jest dobry do stackowania i tylko do tego. Pierwsze zdjęcie ma wycięte tło, a drugie się chyba źle zestackowało, bo gwiazdy kreski, a materiał chyba ten sam?

Ja stackuję w DSS, a obrabiam głownie w Pix (ale darmowej wersji LE).

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się człowiek czegoś uczy :). Co do gwiazd to wszystko dobrze się zestackowało ale była to moja pierwsza próba w afoto, brak ustawienia na polarna i brak ustawienia ostrości gwiazdy na poziomie 12 FWHM :)

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dlaczego na pierwszym zdjęciu są lepsze gwiazdy (bardziej okrągłe)?

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam... Czy te zdjęcia były osobno stackowane w DSS i Pix? Czyli to różne stacki? Bo drugi jest ewidentnie źle złożony, a pierwszy ok. To nie kwestia cropa.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak był osobno stacowane ale materiał ten sam może coś przy ustawieniach w dss zrobiłem i wygląda to jak punktowa gwiazda ale możesz mi wierzyć że są pojechane na materiale więc nie mam pojęcia czemu tak wyszło :)

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam jeszcze mozaikę z Piątku (Księżyc) bardzo kiepskie warunki no i pierwsza próba z oprogramowaniem EQ MOSAIC jak widać cos poszło nie tak mimo iż stosowałem się do zaleceń no nic czekam do pełni i pogody a może uda się załapać całość.

Obraz pomniejszony o 50%MoonMosaic.jpg

  • Like 5

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MateuszW napisał:

No ale dlaczego na pierwszym zdjęciu są lepsze gwiazdy (bardziej okrągłe)?

Muszę cie przeprosić i wyjaśnić bo nie dawało mi to spokoju, folder z materiałem był stakowany w DSS i idąc na skróty aby nie powtarzać 2x tego samego w PI dałem aby składał już alignementowane fotki. Okazuje się że po wykonaniu mozolnej pracy :) zdjęcia faktycznie nie mają przesuniętych gwiazd. Wstawiłem poprawioną fotkę 

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BlackPitchPL napisał:

Muszę cie przeprosić i wyjaśnić bo nie dawało mi to spokoju, folder z materiałem był stakowany w DSS i idąc na skróty aby nie powtarzać 2x tego samego w PI dałem aby składał już alignementowane fotki. Okazuje się że po wykonaniu mozolnej pracy :) zdjęcia faktycznie nie mają przesuniętych gwiazd. Wstawiłem poprawioną fotkę 

A widzisz :) Teraz widać, że ostrość masz kiepsko ustawioną, bo widać obwarzanki. Nad tym popracuj w pierwszej kolejności.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny weekend i tym razem nie było tak źle z chmurkami :). Jest to mój pierwszy sezon letni z moim sprzętem więc całkiem nieźle się zdziwiłem jak krótkie są noce, praktycznie fotki można wykonać między 23 a 2 ( i tak nie jest idealnie) a potem są już artefakty. Przez dwa dni walczyłem o materiał aby wzbogacić swoją kolekcję. Jak okazało się przy obróbce jedynie połowa z 60 fotek była w miarę użyteczna reszta to nieporozumienie. Oczywiście staram się odkrywać nowe tematy ( dla mnie) w astrofotografii i po raz pierwszy zrobiłem darki biasy oraza flaty (w sumie z flat frame-ów jestem zadowolony ) faktycznie jest różnica gdy posiadamy komplet z tego co czytałem biasy robi się raz na pół roku więc będę je miał do zimy :) . A teraz obiekt, jest to M51 nie ma sensu rozpisywanie się nad tym obiektem i powiem tylko że naprawdę jest to pozycja obowiązkowa w obserwacjach jak  i astrofoto. Jak zwykle wstawiam jpg więc tracimy lekko na jakości:

 

M51Final.jpg

Wstawiam też wersję bez flat bo widzę że coś chyba zrobiłem nie tak...

M51bezFLAT.jpg

oraz crop

M51corp.jpg

 

  • Like 2

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie można po czasie edytować swoich postów więc pisze nowy trochę inne podejście do materiału z M51 tym razem zebrałem wszystkie fotki 48x300 s i ograniczyłem się do rozmiaru Full HD :).

Final.jpg

Tym razem z dokumentacją pixinsight.

  • Like 6

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gratuluję Adrianie, jak widać współpraca daje efekty. Zastanawia mnie milczenie Artura, przecież to głównie dzięki Niemu udało się tak fajnie wyciągnąć fotę z surowego materiału Pogratulować też twórcom Pix-a,- to w końcu Ich program w oryginalnej wersji spowodował tak dobry wynik naszej wspólnej zabawy. Ja niestety cierpię wciąż na chroniczny brak czasu i w końcu sił witalnych, którego zabrakło nawet dla Statka - mojego przyjaciela i wprowadzającego w arkana astrofotografii. Pociesza mnie jednak fakt że chociaż Ty znalazłeś czas i wniosłeś na forum obrazy które było dane nam oglądać i ukażą kolegom, że nie tylko czytamy i dyskutujemy na forum, ale od czasu do czasu tworzymy też jakieś obrazy. Pozdrawiam i do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciepłe słowa ten obraz pochodzi dokładnie z twojego aparatu :). Zobaczymy może Artur zaskoczy nas super fotką bo zebrał już trochę materiału. fajnie by było się spotkać i po raz kolejny spędzić noc wśród gwiazd ( i z działającym setupem).

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wessel Niestety musisz dopytać o to @wwaldek 1947 ponieważ to z jego sprzętu było zrobione zdjęcie ponieważ mój setup odmówił posłuszeństwa i pozostało mi jedynie przyglądać się pracy @Arktur i @wwaldek 1947. Oczywiście Waldek zgodził się abym publikował materiał jako swój.

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)