Skocz do zawartości

Księżycowe Zakamarki


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Oznajmiam, że jeśli pogoda pozwoli to ja zrobię jeszcze kilka fotek naszego Księżyca i dodam na moje ulubione fora astronomiczne na razie jestem ucieszony, że udało mi zrobić właśnie takie zdjęcia, jakie ja od dawna chciałem. Nie wychodzą mi obiekty mgławicowe, to niech zdjęcia Księżyca będą takie jak należy a to i tak człowieka cieszy jak nie wiem, co. Ja nigdy nie pisałem ani nie gardziłem Księżycem zawsze go lubiłem i lubię, chociaż inni wolą ciemną noc bez Księżyca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe zdjęcia , miałem dzisiaj obserwować księżyc ,ale niestety pogoda nie pozwoliła, a po wczorajszej próbie czuje niedosyt po tym jak mgła się pojawiła.

Tonight I?m running away

Tonight I?m flying away

Take my hand

I?m gonna take you to my secret place

Hold your breath

I?m gonna take you to my wonderland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z tą mgłą bywa albo się obserwuje albo wcale ja, aby zrobić te zdjęcia wyszedłem, kiedy było jeszcze jasno a Księżyc świecił dość wysoko teraz jak bym wyszedł to nie dałoby rady zrobić zdjęć tego typu, ale cóż jutro też zapoluję dziękuję za miłe słowa, co do zdjęć Księżyca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to kilka zdjęć Księżyca 2012-10-21. Foto. Aparat Canon A580. Teleskop Astronomiczny SKY-Watcher 150/1200.  ;)

O Paweł widze ze robisz postępy :) Całkiem niezłe te fotki, gratuluje. ( tylko proponuje zmienić nazwe wątku bo taki już mamy założony przez Aliena i troche mnie to zmyliło :))
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem mój temat Księżycowe zakamarki powstał 2011-07-18 o godzinie 14:43 zaś Aliena7101 2012-04-02 10:47 a zatem ja nie ustępuję i nie zmieniam tematu na inny trudno to był mój temat a że ktoś wykorzystał moment, kiedy ja nie dodawałem zdjęć zrobił podobny temat, więc mam prawo do pisania i dodawania zdjęć a temat zostaje tak jak jest po staremu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Rejon a w sumie widać to na zdjęciu to między  Mare Tranquillitatis  oraz Mare Nectaris, kratery widoczne to  Theophilus, Cyrillus, Catherina. ;)

Dzięki wypadało by Paweł chociaż zgrubnie napisać jakich rejonów dotyczą zdjęcia to tak dla nowych i dla przypomnienia sobie.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mare Serenitatis oraz Montes Apenninus. Foto. Aparat Canon A580. 2013-04-17. Teleskop Sky Watcher150/1200. Księżyc w fazie I kwadra.

Obszar Księżyca koło kraterów Theophilus, Cyrillus, Catharina, widoczne kratery w czasie I kwadry. Foto. Aparat Canon A580. 2013-04-17. Teleskop Sky Watcher150/1200.

Księżyc w pierwszej kadrze. Foto. Aparat Canon A580. 2013-04-17. Teleskop Sky Watcher150/1200. ;)

post-36-137699894113_thumb.jpg

post-36-137699894117_thumb.jpg

post-36-13769989412_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czemu ten ostatni Księżyc ma lekko ściętą krawędź? Wyszedł poza pole widzenie czy coś?

Zaczyna się zaćmienie  8) - przegapiłeś  ??? ??? ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)